TWÓJ KOKPIT
0

Heggs' Tale :: Komiksy

Tytuł oryginału: Star Wars Tales from Mos Eisley: Heggs' Tale
Scenariusz: Bruce Jones
Rysunki: Bret Blevins
Litery: Michael Taylor
Kolory: James Sinclair, Pamela Rambo
Wydanie USA: Dark Horse Comics 1996 w Star Wars Tales from Mos Eisley
Wydanie USA TPB: Dark Horse Comics 2008 w Omnibus: Early Adventures
Wydanie PL: brak
Stron: 8


Recenzja Lorda Sidiousa:

Ostatnia z historyjek w Tales from Mos Eisley jest zdecydowanie najsłabszą pozycją w zeszycie. Brakuje jej pomysłu tak na wspaniałą woltę w zakończeniu jak i na morał. Tu mamy jedynie Gwiezdno-wojenną wersję klasycznego przysłowia, które brzmi: „nie wszystko złoto, co się świeci”.

Tyle, że historyjka niestety jest trochę bardziej pokomplikowana, a co za tym idzie dziwna, żeby nie powiedzieć bezsensowna. Stary wyga Sam Hegg, wychodzi z kantyny, bo nie chciał brać udziału w burdzie i spotyka młodego łowcę nagród – Jeeta Travisa. Następnie namawia go, na wymianę, oferując mu jajko grumpha, straszliwego jaszczura w zamian za butelkę alkoholu. Potem Hegg zanurza nas (i Jeeta) w swojej opowieści, o niesamowitej przygodzie, dzięki której to jajo znalazło się w jego posiadaniu. Tu majaczy coś o przyszłości, teraźniejszości, przeszłości, swoistej interferencji czasu, bzdury w które trudno uwierzyć. Nie wierzy w nie też Jeet, ale w rezultacie zamiast buteleczki zostaje z jajkiem, które do niczego się nie nadaje. Historia wcale nie miała go przekonać, a raczej omamić, tak by nie zauważył, co się stało na prawdę. Że wymiana miała miejsce.

Prosta historyjka, nad którą nie ma co się więcej rozwodzić. Stary oszust, który wykorzystał naiwność młodzieńca, wciskając mu nic niewartą rzecz w zamian za alkohol. Graficznie to kolejny komiks Blevinsa, zachowany na podobnym poziomie do poprzednich. Niestety sam w sobie „Hegg’s Tale” jest na prawdę warty niewiele, nawet jako dodatek do dwóch pozostałych.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Klimat: 2/10
Opis świata SW: 3/10
Kolory: 7/10
Rysunki: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2008-11-17 23:16:14


TAGI: Dark Horse Comics (576) Tales from Mos Eisley (3)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..