TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars #100: First Strike :: Komiksy


Tytuł oryginału: Marvel Comics Star Wars #100: First Strike
Scenariusz: Mary Jo Duffy
Rysunki: Cynthia Martin
Tusz: Art Nichols, Sam de la Rosa
Litery: Rick Parker
Kolory: Petra Scotese
Okładka: Frank Cirocco
Tłumaczenie: brak
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Marvel Comics 1985


Recenzja X-Yuriego

Setny numer „Star Wars Marvel” o tytule „First Strike” jest zdecydowanie komiksem dobrym, dawno już żadna zdrada postaci nie zaskoczyła i ‘zabolała’ mnie tak jak tutaj, to zdecydowany plus. Komiks posiada ‘podwójną objętość’, czyli dwukrotnie więcej stron, co zdecydowanie wychodzi mu na plus, historia nie sprawia wrażenia skracanej na sile, jak to czasami bywa. Wszystko w sam raz.

Komiks dostarcza sporo ciekawostek dla osób lubiących postać Hana Solo, parę scen z jego dzieciństwa, wzmianka o ‘czerwonych lampasach’ (co jest miłym nawiązaniem do wydanej 5 lat wcześniej książki ‘Han Solo i Utracona Fortuna’)

"Even when I was a kid on Tatooine, we'd hear stories about Bey, the way he travelled around, the great things he did for people. It got so I didn't believe he was even a real person."

Na minus zaliczyć musze tylko trochę zbyt przypadkowy fakt, ze o gościu który nauczył w dzieciństwie paru rzeczy Hana, słyszał nawet Luke na swoim zaściankowym Tatooine, co prawda jako ‘legendzie’ ale zawsze. Ot, taka ‘globalna galaktyka’. Drugim minusem będzie koniec bitwy kosmicznej, I nakaz odwrotu przez Lumiye jak zorientowała się ze piloci rebelii zaczęli improwizować, zamiast latać wedle schematów. Trochę to głupie moim zdaniem.

Cóż, okładka jest moim zdaniem wręcz przepiękna, tylko Luke na niej jakiś taki zniewieściały ; P Ale wszystkie znajdujące się na niej okręty pozwalają nie zwracać na niego uwagi, I skupić się na nich, a są, moim zdaniem, bardzo ładne. W samym komiksie odwzorowanie postaci jest średniawe, można się domyślić kto jest kim, ale jakby pokazać komuś wyrwany z kontekstu obrazek, mogłyby być problemy.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 9/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 9/10
Rysunki: 9/10
Opis świata SW: 9/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
X-Yuri 9 2010-03-06 21:21:29


TAGI: Cynthia Martin (3) Marvel Comics (122) Mary Jo Duffy (9) Star Wars (1977) (88)

KOMENTARZE (1)

  • SW-Yogurt2019-03-10 20:01:28

    SW#100 "Pierwszy atak" - coś, co miało być wcześniej, ale wyszło później. Dla mnie z kapelusza i na siłę. ~:/ Od Beya, przez cieciów, ich maccabreesów i intrygę. Pani Mario, coś pani wchłaniała? Proszę o odpowiedź, abym trzymał się z dala.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..