TWÓJ KOKPIT
0

Wojownicy Starej Republiki :: RPG

Sylwia, Filip, Toudi, Robert i Bolek spotykają się co tydzień (przynajmniej starają) by rozegrać sesję w Star Wars RPG, osadzoną w czasach KotORa.

Historia jest mocno powiązana z grami KotOR, a gracze mają odczuć że mają wpływ na fabułę obydwu gier.


Historie Postaci


Mirta Ordo
Mirta urodziła się w dużej rodzinie na Onderonie, 31 lat przed zakończeniem Wojen Mandaloriańskich. Miała troje rodzeństwa i dwójkę radosnych, choć biednych rodziców. Matka siedziała w domu i pilnowała dużej gromadki dzieci. Ojciec za to całe dnie spędzał w miejskim warsztacie, gdzie pracował całe swoje życie.
Mirta nie chciała skończyć tak jak on. Gdy osiągnęła pełnoletniość wyrwała się z planety i zajęła się tym co najłatwiejsze, czyli została łowczynią nagród. Łatwe pieniądze dla osoby z prawie niezauważalnym sumieniem.
Jej największym zadaniem było zabicie pretendenta do stanowiska senatora Sektora Corelliańskiego. Zleceniodawca miał wcześniej problemy z przyszłym politykiem, a jego śmierć pozwoliła by mu zająć stanowisko senatora.
Zadanie się powiodło. Nichos Palee, czyli cel, był martwy. Kobieta dostała swoje pieniądze, lecz szybko została namierzona przez CorSec. Musiała uciekać.
Ukryła się u swojego znajomego w Sektorze Hapańskim, gdzie Republika nie miała wstępu z powodu dużego nagromadzenia tamtejszych piratów. Jej przyjaciel, Dayne Ragnar dał jej robotę, jako strażnik jednego z pirackich lordów.
Mirta jednak za długo siedziała w miejscu. Z natury była nomadką i musiała podróżować. Po roku dowiedziała się o zebraniu najlepszych wojowników na planecie Mandalore. Darmowy trening u mistrzów i sowite wynagrodzenie.
Mirta została przyjęta do klanu Ordo i stała się jednym z pierwszych Neo-Crusaderów.
Walczyła w "fałszywej wojnie", a potem w Wojnach Mandaloriańskich, aż po dziś dzień.
Brała udział w następujących bitwach:
 • Wszystkie bitwy o Suurję, gdzie podczas czwartej wdała się w pojedynek z samym Revanem. Musiała uciekać jak ostatni tchórz, z powodu licznych obrażeń jakich doznała. Wtedy też Mandalorianie zaczęli wątpić w jej możliwości.
 • Walczyła pod Vanquo
 • Tarnith
 • Taris, oraz później z tamtejszymi Rebeliantami
 • Serroco
 • Mirta z biegiem czasu zaczęła mieć wątpliwości czy walka w ogóle ma sens. Poświęcać miliardy istnień, tylko po to żeby wpisać się na kartę historii.
  Inni Mandalorianie nabijali się z niej za jej poglądy, oraz za to że uciekła z pola bitwy. Jeden z Wysokich Marszałków, chciał jej jednak dać szansę odkupienia. Miała sama z sabotować stocznie Foerost, co pozwoliło by Mandalorianom wygrać nadchodząca bitwę w systemie Malachor...


  Gawin
  Gawin nie wykazywał się żadnym wielkim talentem, kiedy jako dziesięciolatek został przyjęty do Zakonu Jedi. Był jak wielu jego rówieśników przeciętny, a nawet można powiedzieć słaby w Mocy. Jedi nadal byli jednak wyniszczeni niedawną wojną z Exarem Kunem. Potrzebowali każdej istoty wrażliwej na Moc.
  Chłopak szkolił się razem ze swoim o trzy lata młodszym przyjacielem, Sharwenem u paru mistrzów. Najdłużej byli pod skrzydłami słynnej mistrzyni Arren Kae, która wczesniej wyszkoliła potężnego Rycerza Jedi, Revana.
  Gawin chciał wiedzieć jak najwięcej. Chłonął wiedzę jak gąbka. Jednakże niektóre dziedziny wiedzy są z konkretnego powodu zakazane. Gawina to nie obchodziło. Chciał wiedzieć jak najwięcej o naturze Mocy. Nawet jej drugiej stronie...
  W desperacji próbował wykraść holocron Sithów. Został jednak złapany, gdyż wejście do skarbca było strzeżone jak żadne inne miejsce w świątyni.
  Rada debatowała nawet o tym czy szkolenie daje jakieś efekty, skoro mimo już kilku lat nauk młody umysł nadal pożąda wiedzy zakazanej. To mistrzyni Kae miała zadecydować o losie niepokornego ucznia. Jej zdolność widzenia przyszłości przedstawiła jej dwie drogi rozwoju swego ucznia. Albo zostanie potężnym Lordem Sith, albo członkiem Rady Jedi. Obydwie drogi wydawały się wystarczająco absurdalne, że mistrzyni postanowiła kontynuować trening swego ucznia.
  Minęło kilka lat. Wojny Mandaloriańskie trwały w najlepsze. Pośród Jedi panowała jednak propaganda że angażowanie się w walki równa się wykluczeniu z Zakonu. Tak więc Gawin siedział spokojnie i cały czas się szkolił. Tym razem pod czujnym okiem mistrza Vrooka. Arren odeszła na wojnę. Albo jak to powiedział im nowy mistrz "za Revanem". Według niego była to wielka różnica, lecz Gawin tego nie widział.
  Jego szkolenie w końcu miało się skończyć. Miał zostać Strażnikiem Systemu Foerost i bronić go przed wielkimi zagrożeniami. Poleciał tam razem z Sharwenem. To była ich szansa by stać się w końcu godnymi miana Rycerzy Jedi, bądź uciec i szukać wiedzy na własną rękę, pozostawieni sami sobie...


  Sharwen Tirendal
  Historia Sharwena nie różni się wielce od tej Gawina. Obydwoje padawanów mają wiele wspólnego. Różni ich jednak jedna ważna rzecz. Sharwen od początku był dumny, zdolny i kwestionował decyzje przełożonych, mimo że za czasów gdy dopiero zaczynał szkolenie, Rada była nadal tylko przez niektórych uznawana za głos z którym trzeba się liczyć.
  Sharwen zawsze dążył bezpośrednio do celu, niszcząc po drodze wszystko co stawało mu na drodze.
  Jak już było wspomniane Gawin miał wiele wspólnego z padawanem. Także to że obydwoje chcieli wiedzieć wszystko o Mocy. Kiedy zatrzymano Gawina za próbę wykradzenia holocronu, Sharawen sam wślizgnął się do skarbca i ukradł cenny przedmiot. Uznał porażkę swego przyjaciela za jego szansę dowiedzenia się nowych faktów na temat Mocy.
  Mimo że kwestionował decyzję Rady, zgadzał się z nią że Jedi nie potrzebują kolejnej wojny, a Republika poradzi sobie z zagrożeniem.


  Ra Kast
  Ra Kast to również niespecjalnie wyróżniająca się osoba. Mimo wszystko, jego najbardziej charakterystyczna cecha, to jego wiek. Otóż Zabrak ma zaledwie 15 lat. Jednak jak na swój wiek jest bardzo dojrzały i aż gotuje się do walki.
  Młodość spędził na Iridonii. Kiedy jego świat został zniszczony przez Mandalorian, jeden z żołnierzy Republiki, Rand zabrał chłopca i zaczął go wychowywać. Dzieciak nawet nie wiedział że jego rodzicami była mieszkająca na Iridonii rodzina słynnych rycerzy Jedi.
  Ra nie wiedząc o swojej przeszłości podróżował z Randem, który w kilka tygodni po rozpoczęciu Wojen Mandaloriańskich przeszedł na emeryturę.
  Życie Zabraka zmieniło się, gdy w pewnej kantynie na Coruscant dwójka Jedi i Mandalorianka zapytali o lot na Mandalore...


  Spis Treści

  Strona 2 - Sesja 7.02.2009 "Sabotaż, Śledztwo i Atak"
  Strona 3 - Sesja 14.02.2009 "Ewakuacja, Revan, Świątynia Jed"
  Strona 4 - Sesja 21.02.2009 "Pojedynek, Okiełznanie Ciemnej Strony, Statek Widmo"
  Strona 5 - Sesja 8.03.2009 "Mandalore, Tubylcy, Gwiezdna Mapa"
  Strona 6 - Sesja 30.03.2009 (planowana) "Malachor V, Akademia, Imperium Sith" • (1) 2

  OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
  Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
  Wszystkie oceny
  Średnia: 0,00
  Liczba: 0

  Użytkownik Ocena Data


  TAGI: Relacja (301) RPG D20 (33)

  KOMENTARZE (0)

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..