TWÓJ KOKPIT
0

Hate Leads to Lollipops :: Komiksy


Tytuł oryginału: Star Wars Tales #9: Hate Leads to Lollipops
Scenariusz: Dave McCaig
Rysunki: Dave McCaig
Tłumaczenie: brak
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Dark Horse 2001 w Star Wars Tales #9


Recenzja Lorda Sidiousa

O Palpatinie i młodym Maulu, wciąż niestety wiemy niezbyt wiele, a sam temat jest jednym z tych aspektów nowej trylogii o którą fani chętnie chcieliby ujrzeć eksplorowaną. Ta historyjka w pewien sposób stara się tym oczekiwaniom sprostać, acz bardziej zabawowy niż poważny.

To co się rzuca od razu w oczy to fenomenalna grafika, przypominająca trochę komputerową grę, w której przemierza się kolejne poziomy i „zżera” jakieś lizaki. Nawet malutki Maul idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Skacze, biega, rozrabia, rozwala wszystko, co staje mu na drodze, a jego jedynym marzeniem są lizaki. To właściwie dowód, że jak się ma dość prosty zabawny pomysł, wcale nie trzeba stworzyć słabego komiksu, można dopracować szczegóły, postarać się stworzyć adekwatną szatę graficzną i od razu sam odbiór jest inny. Szczerze, gdybyśmy patrzyli z punktu widzenia kanonu, komiks ten niewiele różni się od np. Hoth, przynajmniej na poziomie pomysłu, ale bije ten drugi jakością wykonania, starannością, pracą włożoną w całość. Nikt nawet nie będzie próbował odbierać tego dzieła poważnie, ale ono już w pierwszych kadrach wskazuje, do jakiej grupy należy. I to nie przez tekst, a przez rysunki. Dla mnie to jest wspaniałe podejście, nie wszystko musi być poważne, prawdziwe, można coś zrobić z jajem, ale przy tym z pełnym zaangażowaniem. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Właściwie ten komiks przypomina mi o jednym, starym żarcie. Poważniejsze podejście do tematu szkolenia Maula widzieliśmy choćby w jego pamiętniku, czy Darth Maul’s Revenge, mniej poważne w choćby w fanowskim komiksie Misja: Wioska Gungan, swoją drogą końcówki są dość podobne, cóż za zbieżność. Szczerze, właściwie chciałbym ujrzeć tę historyjkę gdzieś na końcu któregoś z komiksów Egmontu. Humorystycznie może się nie wybija, ale z pewnością dopracowanie zasługuje na uznanie.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 9/10
Rozmowy: 4/10
Rysunki: 10/10
Kolory: 9/10
Opis świata SW: 4/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2009-05-24 19:38:53


TAGI: Dark Horse Comics (576) Star Wars Tales (108)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..