TWÓJ KOKPIT
0

Polish Garrison i Rebel Legion w Łodzi - raport :: Fandom

Z raportu Imperialnego Oficera:

W majowy weekend 15 -17 maja w Łodzi miała miejsce „fantastyczna” zabawa. Parady postaci rodem z Gwiezdnych Wojen, widowiska teatralne i filmowe w Manufakturze. Na ulicy Piotrkowskiej pojawiły się żyroskopy, symulatory ruchu, balony i zjeżdżalnie w kształcie kosmicznych pojazdów. Te i inne atrakcje oferowała Łódź podczas obchodów swojego święta.
W tym roku Święto Łodzi obchodzono w kosmiczno-fantastycznej konwencji. Urząd Miasta Łodzi i centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowe Manufaktura postanowiły połączyć swoje siły aby stworzyć niezapomniane widowisko. Polish Garrison i Rebel Legion również postanowił połączyć swoje siły i zasoby, aby przy pomocy „agresywnych negocjacji” opanować główna ulicę Łodzi.Krok po kroku, z duża dozą cierpliwości jaka cechuje prawdziwych żołnierzy Imperium, zajmowaliśmy kolejny metry ulicy Piotrkowskiej.Nie zważając na niebezpieczeństwo, wykorzystywaliśmy wszelkie dostępne środki oraz sprzęt aby osiągnąć swój cel.Naszym łupem stał się też „Namiot cudów” w którym młodzi naukowcy udowadniali, że nauka może nie tylko uczyć, ale też bawić a firma komputerowa Herkules wystawiała swoje najnowsze „zabawki”. Jeśli ktoś miał ochotę mógł między innymi pograć sobie w „Star Wars The Clone Wars : Lightsaber Duels (WII). Oj grało się, grało.Nasz „Punkt Rekrutacyjny” opanowali najmłodsi fani Gwiezdnej Sagi. Mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda np. hełm Szturmowca, replika DLT -19, E-11 czy miecz świetlny Lorda Vadera. Jednak furorę robiła figurka tańczącego Jar Jar Binksa. I kto by pomyślał. Od takich wiadomości to może zakręcić się w głowie… nawet Szturmowcowi.Na scenie głównej, z pomocą dwójki aktorów z Gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy, zaprezentowaliśmy spektakl „O czym piszczy R2-D2”, a młodzi kadeci wstępowali w nasze szeregi podczas „Akademii Imperialnej”.Po połączeniu jasnej (Eagle Outpost) i ciemnej (Polish Garrison) strony Mocy „Łódzcy Padwani” mogli wstąpić do „Akademi Jedi”, nauczyć się walczyć mieczem świetlnym, nauczyć się posługiwać Mocą i oczywiście zwyciężyć siły zła.

Należy wspomnieć, że po raz pierwszy, na tak dużej imprezie, Polish Garrison i Eagle Outpost połączyli swe siły, aby bawić dużych i małych fanów Star Wars. Po raz pierwszy, ale nie po raz ostatni o czym niebawem fani gwiezdnych wojen się przekonają.Były jeszcze zdjęcia z najmłodszymi fanami Star Wars.Prezentacja Polish Garrison i Eagle Outpost na głównej scenie.Oraz artykuł w prasie z naszego troopingu.

Reprezentacja PG:
Piotr „Falcon” Bereza, jako TB-8484 (Biker Scout);
Cezary „Sizar” Żołyński, jako SL-6426 (Hrabia Dooku oraz Obi-Wan Kenobi);
Michał „YangObi” Żołyński, jako SL -7061 (Anakin Skywalker oraz Darth Vader);
Marcin „Martinez” Giersz, jako TK-1458 (Stormtrooper);
Aleksandra „Lady Sandman” Świst, jako ID-8701 (Imperial Officer);
Piotr „Golin” Kras, jako DZ-6522 (Garindan);
Anna „faultfett” Hikiert, jako SL-8384 (Mara Jade).
TD 1408 Mariusz 'Łysy' Stormowski jako TD 1408 (Sandtrooper)
Tomasz 'Paris' Paryż jako TD 5813 (Sandtrooper)
Marcin 'Martinus' Szulżycki jako ID 6207 (Imperial Officer oraz Imperator)
Marcin 'Cinek' Staniewski jako DZ 7193 (Jawa)

Eagle Outpost:
Łukasz "Duran" Grabczyński
Michał "ShVagYeR" Szymański

Nasi goście:
Beata i Darek – aktorzy Gorzowskiego Teatru
Kasia i Monika – lepsze połowy naszych Sandtrooperów.


TAGI: Eagle Base (5) Imprezy / eventy (33) Łódź (8) Polish Garrison (9) Relacja (301)
Loading..