TWÓJ KOKPIT
0

Jar Jar's Big Day :: Komiksy


Tytuł oryginału: Jar Jar's Big Day
Scenariusz: Rob Valois
Tłumaczenie: brak
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Grosset & Dunlap 2009
Stron: 32


Recenzja Lorda Sidiousa

Trochę dziwnym rozwiązaniem, przynajmniej moim zdaniem, jest wydawanie w dość bliskim okresie, dwóch adaptacji tego samego odcinka różniących się tylko i wyłącznie formą i to wcale nie tak drastycznie. Pierwsza Bombad Jedi sprawia wrażenie wybranych kadrów z odcinka z trochę rozbudowanymi podpisami, tu mamy do czynienia z klasycznym fotokomiksem.

Jakość wykonania jest zgodna z normami fabrycznie produkowanych książek i komiksów około TCW. Zdjęcia mogłyby być bardziej wyraziste i ostrzejsze, ale nie są. Niewątpliwą zaletą jest jednak to, że fabuła, choć oczywiście obcięta względem odcinka serialu – (Bombad Jedi), ale mają jedną niewątpliwą zaletę, są komplementarne wobec siebie i sprawiają wrażenie dość spójnej historyjki. Mniej w niej wygłupów Jar Jara, są przeskoki, acz autorowi wyszło to wyjątkowo zgrabnie – nie znając fabuły, nie czuje się braków, raczej zakłada, że uproszczenia fabularne wynikają z przyjętej formy. Wspomniałem trochę o książeczkowej adaptacji, trudno się z nią nie porównywać i nie ukrywam, że była ona moim zdaniem lepsza. Czy to umniejsza temu fotokomiksowi? Niekoniecznie, jest on adresowany do jeszcze młodszego odbiorcy i dopasowano go do jego poziomu. Przy tym nie odwalono hautury. Może dlatego, że autor jest ten sam. Rob Valois stara się trzymać pewien poziom, pamiętając kim jest jego docelowy odbiorca, za to go cenię.

Maluchy dostały przy okazji jeszcze zabawkę. W środku znajduje się kilka naklejek z postaciami, oraz trzy kadry – tła – z odcinka, na które można te postaci nakleić. Każdy według własnej inwencji, dobry pomysł na twórczą zabawę.

To produkt, który śmiało można by było kupić dziecku, gdyby tylko był po polsku, ale kto wie, może nauka języków od najmłodszych lat nie jest złym pomysłem. Ja tylko żałuję, że za czasów mojego dzieciństwa nie było takich rzeczy.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Klimat: 5/10
Rozmowy: 4/10
Zdjęcia: 6/10
Kolory: 8/10
Opis świata SW: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2009-05-30 16:00:23


TAGI: Grosset & Dunlap (40)

KOMENTARZE (1)

  • Boris the Black Dog2009-05-30 22:50:58

    LS nie żałuj, że za czasów Twojego dzieciństwa nie było takich rzeczy. Tylko Master majstruj jakiegoś fana dla którego będziesz kupował takie komiksy, a nie Ty stary koń czytasz sam - co za egoizm!!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..