TWÓJ KOKPIT
0

Anakin in Action! :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: Anakin in Action!
Autor: Simon Beecroft
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2008
Przekład: ---
Stron: 32
Recenzja Lorda Sidiousa

Kolejna młodzieżowa historyjka bazująca na TCW, tym razem na akcjach Anakina w filmie (i scenach wyciętych). Znów skierowana do młodszych czytelników, ledwo zaczynających swą przygodę z czytaniem. Pod tym względem nie wyróżnia się ona od wielu innych analogicznych pozycji. Mamy wzięte sceny z filmu „Wojny Klonów” i do nich kilka prostych zdań opisu. Jedynie dwie rzeczy rzucają się w oczy. Pierwsza, to fakt wykorzystania wyciętych scen - przede wszystkim tej z rankorem. Druga jest natomiast bardzo dziwna, otóż w całej książeczce Asajj Ventress jest określana tylko i wyłącznie mianem Ventress. Jakby autor nie chciał by imiona Anakin, Ahsoka i Asajj się myliły młodym czytelnikom.

Autorem pozycji jest Simon Beecroft, autor specjalizujący się w książeczkach dla dzieci (np. Ready, Set, Podrace! czy A Queen’s Diary). Tym razem pozycja skierowana do dzieci zaczynających czytać samemu. Niestety tym razem DK się nie popisało, jakość fotek zastosowanych, zwłaszcza w tle, jest różna, co oznacza, że na niektórych stronach są one niezbyt ostre, wręcz rozmazane, co sprawia wrażenie co najmniej niedoróbki.

Na koniec autor postanowił podzielić się z czytelnikami garścią faktów – które głównie ograniczają się do kolorów ostrzy. Dzieci nie tylko mogą się uczyć czytać, ale też i rozróżniać kolory. Myślę, że te fakty doskonale ukazują, kto jest docelowym odbiorcą tej pozycji.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Jakość zdjęć: 4/10
Jakość informacji: 3/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 7 2009-06-28 22:11:04
arti789 1 2009-10-31 17:49:04


TAGI: DK Readers (52) Simon Beecroft (26) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..