Fandom

Raport z 59. Spotkania Śląskich Fanów Star Wars

27 czerwca odbyło się kolejne, pięćdziesiąte dziewiąte już, spotkanie fanów ze Śląska. Jak to ostatnio u nas bywa, było ono dwuetapowe: pierwsza część, ta główna, odbyła się tradycyjnie w katowickim Klubie Muzycznym „Źródło”, natomiast druga to po prostu wyjście zbiorowe na obiad do pobliskiej pizzerii o pomysłowej nazwie „Pizzeria”. W tym drugim lokalu zwykle zostajemy do końca spotkania.

Za „atrakcję” miało tym razem robić strzelanie nowej fotki grupowej naszej ekipy; fotka owa ma w przyszłości ozdobić śląską stronę. Aby była reprezentatywna, prosiłem o pojawienie się jak największej liczby osób... Kto by pomyślał, że efekt będzie tak spektakularny?

Ale nie wyprzedzajmy faktów. Około godziny 14:00 Jaya, ogór i ja pojawiliśmy się wreszcie w „Źródle” - nieco spóźnieni, bo pociąg z Bielska wyjątkowo się wlókł. Kilka osób już było na miejscu...


Ekipa z początku była skromna; fani nie wiedzieli jeszcze, co ze sobą zrobić.
(od lewej: Ri Rakhis, Ludwik, ogór, Lord Dexter, X-Yuri. W tle: Phab i Coova)


Jednak szybko zaczęło przybywać ludzi, na razie głównie tych młodych. Widoczny tu Ricky Skywalker czuje się wśród nich jak ryba w wodzie.
(rząd z lewej: Ludwik, Pawoss, Woziu. Rząd z prawej: czapka X-Yuriego, Lord Dexter, ogór, Ricky Skywalker, Akasha. W tle: Switch bez głowy, Phab, Nikoru)


„Świetlistymi istotami jesteśmy, nie tą surową materią.” Panie, które pojawiły się w obiektywie to (od lewej) Padme_Amidala, Akasha i Sele.


A propos Padme, to owa młoda fanka tuż przed spotkaniem skończyła 18 standardowych lat. Na dowód tego wydarzenia otrzymała lansiarski dyplom, którym chwali się na zdjęciu. Sto lat, droga Padme!


„Mamo, mamo! To straszne, oni tu nie lubią Ahsoki! Zabierz mnie stąd!” - Ri Rakhis. Na dalszym planie goście spoza systemu: Sałata i Jacen.


Zebrał się już naprawdę spory tłum. Właściwie ciężko już ogarnąć liczebność przybyłych, zdjęcia tego nie oddają. Na pierwszym planie Immobilaiser, polski Mandalore. W tle X-Yuri tłumi ziewnięcie.


Tłum faluje, przemieszcza się... Wciąż przychodzą nowi uczestnicy. W tle znów X-Yuri, który jednak nie ziewał, tylko... Nie, Yuri! Mówiłem, żebyś tyle nie pił! Powstrzymaj się! NIEEEEE!


„Bleee... kto tu brenczował?”
„To X-Yuri.”
„Patrzcie, widać co jadł na śniadanie.”
„Switch, nie dotykaj tego!”
„Co to za kiełbaska?...”
(od lewej: Gunfan, Phab, Sałata, kawałek Wozia, Jacen, Switch, Ri Rakhis, Banita, nos Ludwika)


Mimo tego drobnego incydentu zdołaliśmy zrealizować nasz cel, tj. zrobiliśmy zdjęcie grupowe.
Górny rząd od lewej: Phab, Sałata, X-Yuri, Immobilaiser, Dev, Banita, Padme_Amidala, Radek, Jacen, ogór, Aedin, Raziel/Szatan, Ricky Skywalker, Sele, Coova, Ri Rakhis, Woziu, Pawoss, Plemnik, Bidon
Dolny rząd od lewej: Akasha, Lord Dexter, Switch, Gunfan, Jaya, Ludwik, Nikoru
Leży: TremayneA tu już siedzimy w pizzerii. Fani, nie mogąc doczekać się na jedzenie, pałaszują starwarsową wiedzę. Tylko Dexter się załapał, więc wcina pod zawistnymi spojrzeniami reszty.


Dexter nadal zajada, fani nadal czekają. Jedynie Immo zachowuje radość życia.


A tu już inny stolik, przy którym właśnie trwa posiłek. Niektórzy już nawet zjedli i mają czas, by pokazywać się od najlepszej strony (Tremayne). Zgodnie z ruchem wskazówek zegara, począwszy od Trema, którego nie sposób przegapić: Trem, Banita, Ricky, Sele, Akasha, Nikoru, Raziel/Szatan.


Ostatni zajęty przez nas stolik (tylu nas było). X-Yuri już doszedł do siebie, nowy posiłek postawił go na nogi. Od lewej: Plemnik, Bidon, X-Yuri, Padme_Amidala, Dev.


Już po spotkaniu, widzimy tu powrót ekipy bielsko-pszczyńskiej. Siedząca za ogórem pani źle trafiła, otoczyła ją banda nerdów i geeków. Na pierwszym planie przyszła łysina Gunfana, z lewej ogór, z prawej Ludwik i Lord Dexter. Niewidoczne: Akasha, Sele i Jaya.


I to już wszystko. Spotkanie było udane jak zawsze, a frekwencja przeszła moje najśmielsze oczekiwania: 28 osób! Od teraz co miesiąc robimy zdjęcie grupowe.
Pozdrowienia dla wszystkich obecnych, a zwłaszcza dla gości: Sałaty, Jacena i Banity.

Wszystkie zdjęcia ze spotkania można ściągnąć tutaj, natomiast zdjęcie grupowe w lepszej jakości znajduje się tutaj.

Gunfan


Tagi: Katowice (9) Relacja (301) Śląsk (28)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.