TWÓJ KOKPIT
0

Yoda in Action! :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: Yoda in Action!
Autor: Heather Scott
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2009
Przekład: ---
Stron: 48
Recenzja Lorda Sidiousa

To kolejna książeczka dla dzieci, tym razem przeznaczona już dla tych, które potrafią czytać samemu. I tym razem znów ze stajni DK. Napiszę tylko tyle, chciałbym by wszystkie DK i inne firmy potrafiły dorównać do tego poziomu, byłbym w niebo wzięty.

Całość jest kolejną adaptacją odcinka Ambush, jedyne co go wyróżnia od innych, to przystępna forma. Tekst, może i napisany jest prostym językiem, ale całościowo trzyma się kupy, z pewnością mógłby śmiało konkurować z wieloma „poważniejszymi” dziełami wydanymi pod marką Wojen Klonów. Jasne, adaptacja jest wierna, niczym się nie wybijająca, ale całość jest przemyślana. Nie mamy tu do czynienia z wybranymi obrazkami i jakimś opisem, to książeczkowa wersja historii opowiedzianej w odcinku, która szczegółowością śmiało może konkurować choćby z opowiadaniami zawartymi w Grievous Attacks!. Ale to nie jest najlepsze, najbardziej podobały mi się ramki informacyjne, które pojawiają się na niektórych stronach. Np. król Katuunko i informacja o nim, króciutka, zwarta, acz ciesząca nie tylko oko. To mi się chyba właśnie najbardziej podobało, że prócz walorów dydaktycznych – to jest wspomagania nauki czytania, dostajemy też jakieś informacje o wszechświecie Gwiezdnych Wojen.

Na końcu znajduje się glosariusz i indeks. Fotografie – w bardzo dobrej jakości. Ogólnie to produkt wart polecenia. Zwłaszcza mając w pamięci grupę docelową.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 9/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość informacji: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 9 2009-07-18 11:35:42
Gridlock 1 2012-05-04 13:14:22
Radek 1 2009-08-15 00:35:08


TAGI: DK Readers (52) Heather Scott (5)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..