TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Cloud City :: Karcianki

Cloud City to czwarty pełny dodatek do gry karcianej SW CCG, który zawiera 180 kart (po 90 kart dla każdej ze stron). Na półki sklepowe trafił w listopadzie 1997 roku.

Zestaw ten wprowadza do gry postaci i miejsca powiązane z miastem w chmurach, czyli z końcówką V części Gwiezdnych Wojen: Imperium Kontratakuje.

O dodatku:
W tym dodatku znajdziemy praktycznie wszystko co związane jest z tytułowym miastem. Dostajemy gazową planetę Bespin, zawieszone w atmosferze pośród chmur miasto oraz jego lokacje takie jak np. komorę zamrażania w karbonicie czy też wschodnią platformę lądowniczą. Nie mogło zabraknąć również mieszkańców i pracowników chmurnego miasta wraz z baronem administratorem Lando Calrissianem na czele, który pojawia się w dwóch wersjach zarówno dla jasnej jak i ciemnej strony. Gracz grający jasną stroną może w każdej chwili zamienić "złą" wersję Landa na "dobrą" (oczywiście jeśli posiada odpowiednią kartę). Otrzymujemy także nowe wersję Hana ("Capitan Han Solo") oraz Lei ("Princess Leia", która jest już pilotem i może posługiwać się mieczem świetlnym Anakina).

Fanów Mandalorian zapewne ucieszy fakt, że najsłynniejszy łowca nagród Boba Fett pojawia się oficjalnie po raz pierwszy na kartach SW CCG (wcześniej pojawił się w „First Anthology” jednak tylko jako karta preview z dodatku "Special Edition"). Oprócz samego Fetta znajdziemy również jego statek Slave I, mandaloriańską zbroję oraz osobisty blaster. Warto wspomnieć, że pojawiła się karta "Lieutenant Sheckil", czyli postać, którą odtwarzał Jeremy Bulloch, aktor wcielający się w postać najsłynniejszego łowcy nagród w galaktyce. Karta została wydana z błędem, w game text zamiast "Sheckil" jest napisane "Summer", jednak odnosi się to do tej samej postaci.

Znacznie zmieniono i ułatwiono także zasady, dotyczące łapania i przetrzymywania więźniów. Już nie trzeba posiadać bloku więziennego na Gwieździe Śmierci aby brać do niewoli rebeliantów. Łowcy nagród za schwytanie w odpowiedni sposób swoich ofiar mogą otrzymywać nagrody (mówiąc najprościej: odzyskiwać stracone karty) lub po prostu zamrozić swoje ofiary w karbonicie, dzięki czemu gracz grający jasną stroną może stracić mnóstwo kart.

Dzięki karcie "Epic Duel" można odegrać epicki pojedynek pomiędzy Vaderem i Luke’iem, w wyniku którego będziemy mogli przeciągnąć młodego Skywalkera na Ciemną Stronę.

Prawdziwą atrakcją tego dodatku jest specjalnie opracowana przez autorów gra w grze czyli Sabacc – najpopularniejsza gra hazardowa w galaktyce. Zasady są bardzo proste, a samą rozgrywkę można przeprowadzić podczas samej bitwy. W wyniku gry gracz może wygrać statek kosmiczny, broń lub ekwipunek.

Wygląd boosterów:
Boostery z dodatku „Cloud City” są koloru ciemnoczerwonego. Widzimy na nim owe miasto, najpopularniejszego łówcę galaktyki i Hana zamrożonego w karbonicie. Całość wygląda nieźle i cieszy oko, jednak monotonność w projektowaniu boosterów robi się już pomału nużąca... Z każdym nowym dodatkiem dostajemy jednokolorowe opakowanie z paroma obrazkami na wierzchu.

Karty:
Po raz kolejny dostajemy w swoje ręce naprawdę ładne karty. Większość ilustracji jest utrzymana w ponurym klimacie i ciemnych barwach. Szczególnie wielkie wrażenie robią karty, na których umieszczono ilustrację przedstawiające sceny odgrywające się w komorze zamrażania węgla. Z drugiej strony oprócz "filmowych" kart dostajemy także masę kart, których ilustracje zostały specjalnie stworzone na potrzeby gry. Chociaż dodatek "Cloud City" został wydany w 1997 roku, gdy miała swoją premierę Edycja Specjalna Starej Trylogii to jednak ilustracje do kart pochodzą jeszcze ze "starej" wersji filmu.

Boostery:
Zestaw ten był sprzedawany w boosterach zawierających 9 kart oraz w większych pakach po 60 boosterów. Każdy booster zawierał jedną kartę rare, trzy uncommony i pięć commonów. Jest to jeden z pierwszych dodatków do SWCCG, który nie doczekał się reprodukcji w postaci kart białoramkowych.
Starterów nie produkowano.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 0,00
Liczba: 0

Użytkownik Ocena Data


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..