TWÓJ KOKPIT
0

Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) - galeria okładek :: Komiksy


Komiksowa seria Knights of the Old Republic, ukazująca się nakładem wydawnictwa Dark Horse, została zapoczątkowana 25 stycznia 2006 r. kiedy to do sprzedaży trafił pierwszy numer cyklu. Od tego czasu seria ukazywała się głównie w miesięcznych odstępach.
W kwietniu 2010 r. na naszym rynku nastąpiła premiera cyklu, którego polski tytuł brzmi Rycerze Starej Republiki. Wydawcą został Egmont Polska, a komiksy zaczęły się ukazywać w formie wydań zbiorczych.
Jedynym scenarzystą KOTORa jest John Jackson Miller co pozwala zapewnić dużą spójność przedstawianej historii. Autorami rysunków są: Brian Ching, Travel Foreman, Dustin Weaver, Harvey Tolibao, Crystal Faith Celestial, Bong Dazo, Scott Hepburn, Dean Zachary, Ron Chan i Andrea Mutti.

Fabuła komiksu osadzona jest w czasach Starej Republiki (-3964-3963 BBY) podczas wojny mandaloriańskiej. Głównym bohaterem cyklu jest padawan Zayne Carrick, który zostaje niesłusznie oskarżony o popełnienie morderstwa i musi uciekać przed zakonem Jedi. Podczas swojej podróży natrafia na sprzymierzeńców, którzy starają się mu pomóc dowieść jego niewinności oraz odkryć tajemnice organizacji zwanej Jedi Covenant. Wynikiem tego będzie szokujące wydarzenie, które zagrozi zmianami w Zakonie Jedi.

W 2008 r. na łamach KOTORa zapoczątkowano crossover Wektor (Vector), historię która była kontynuowana w seriach Mroczne Czasy (Dark Times), Rebellion i Dziedzictwo (Legacy). Sam komiks często nawiązuje do gry o tym samym tytule.
W październiku 2009 r. ogłoszono zamknięcie serii na numerze pięćdziesiątym, który w Stanach trafił do sprzedaży 17 lutego 2010 r. Jednak jesienią 2011 r. pojawiła się informacja o kontynuacji w postaci pojedynczej miniserii pt. "War", która ukazywała się od stycznia do maja 2012 roku.


Okładki wydań zeszytowychWydania specjalne


Polskie wydania


Okładki wydań zbiorczych
Alternatywne okładki

Pełne okładki
TAGI: Benjamin Carre (8) Brian Ching (39) Chris Warner (3) Colin Wilson (16) Dark Horse Comics (576) Dustin Weaver (13) Hoon (4) Michael Atiyeh (54) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (40)
Loading..