TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG – Wycofane dodatki :: Karcianki

Pomimo premiery „Mrocznego Widma” w 1999 roku firma Decipher planowała wydawać dalej dodatki oparte o motywy z Oryginalnej Trylogii. Na pewno do tej decyzji przyczynił się sukces dodatku „Death Star II”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i LucasFilm. Zaplanowano trzy pełne oraz jeden mini-dodatek, które miały się ukazać przed wygaśnięciem licencji przez LucasFilm, czyli do końca 2001 roku.

 • Shadows of the Empire (sierpień 2000)
  Mini-rozszerzenie składające się z około 20 kart opartych o powieść Steve’a Perry’ego ”Cienie Imperium”. Miał to być szybki dodatek, który miał na celu ocenienie jak w SW CCG przyjmą się aspekty związane z Expanded Universe. Ostatecznie dodatek anulowano i wcielono do zestawu ”Reflection II” jako szesnaście kart premium.

 • Skywalkers (listopad 2000)
  Miał to być pierwszy duży dodatek po „Death Star II”, który miał się opierać na pewnej grupie postaci, nie trudno było się zatem domyślić, że chodziło tutaj o Luke'a Skywalkera, Leię Organę oraz Dartha Vadera/Anakina Skywalkera. „Skywalkers” miał być pierwszym dodatkiem, który miał wykorzystywać nową mechanikę gry zwaną „Lichtenstein”. Niektóre pomysły z tego dodatku zostały wykorzystane w „Tatooine”, które zostało oparte na Mrocznym Widmie.

 • Jedi Masters (luty 2001)
  Drugi pełny dodatek oparty w głównej mierze o pewną grupę postaci, w tym wypadku o użytkowników zarówno Jasnej jak i Ciemnej Strony Mocy takich jak Obi-Wan Kenobi, Yoda czy Imperator Palpatine. Po nie wprowadzeniu mechaniki „Lichtenstein” do gry oraz podjęciu decyzji o wydaniu kolejnych dodatkach opartych o Prequele, anulowana ten dodatek.

 • Scoundrels (wrzesień 2001)
  Miał to być dodatek skupiający się na takich postaciach jak Han Solo, Lando Calrissian, Jabba the Hutt oraz łowcy nagród, ale niestety podzielił los swoich poprzedników. Dodatek ten nawet nie wszedł w fazę projektowania.

 • Reflections Gold (wrzesień 2001)
TAGI: SW CCG (39)
Loading..