TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Jabba's Palace :: Karcianki

Jabba's Palace jest piątym pełnym dodatkiem do karcianki SW CCG, który do sprzedaży trafił w kwietniu 1998 roku. Podobnie jak w przypadku dodatku Cloud City, Jabba's Palace nie doczekał się białoramkowej wersji kart (z powodu utraty licencji przez firmę Decipher).

Zestaw ten składa się ze 180 kart (po 90 dla każdej ze stron Mocy), w tym 80 rarów, 50 uncommonów i 50 commonów. Jabba's Palace wprowadza do gry miejsca, przedmioty i postaci związane z początkiem VI części Gwiezdnych Wojen: Powrotem Jedi.

O dodatku:
Jabba's Palace jest potężnym dodatkiem jeśli chodzi o różnorodność kart obcych. Znajdziemy tutaj mnóstwo kart z postaciami przebywającymi w najróżniejszych zakamarkach pałacu Jabby od przemytników, łowców nagród poprzez całą świtę Jabby, a kończąc na muzykach. Oczywiście nie mogło zabraknąć samego właściciela pałacu, czyli Jabby The Hutt wraz ze swoim wiernym majordomusem Bibem Fortuną.

Jeśli chodzi o lokacje to nie mogło zabraknąć takich miejsc, jak sala audiencyjna Jabby, jama Rankora czy też lochy, w których możemy przetrzymywać więźniów. Oprócz tych miejsc znajdziemy także lokacje z Tatooine, które mogliśmy podziwiać w początkowych scenach Powrotu Jedi z Wielką Jamą Carkoona oraz wielką pustynią na czele.


Starting Interrupt
W dodatku tym pojawia się nowy rodzaj przerwania, a mianowicie „przerwanie startowe” (starting interrupt), które pozwala graczowi bezpośrednio na początku gry wystawić na stół jeden „bezpłatny” efekt, który nie potrzebuje kosztu wystawienia, czyli „deploy cost” (zazwyczaj w game text napisane jest „deploy for free” lub „deploy on your side of table”).

Wygląd boosterów:
Boostery Jabba's Palace są koloru ciemnobrązowego, co może nawiązywać do koloru piasku na Tatooine. Po raz kolejny (znowu) dostajemy opakowanie na karty, na którym oprócz wielkiego loga SW CCG możemy zobaczyć postacie czy też sceny z ilustracji umieszczonych na kartach z dodatku. Do samego wyglądu boostera nie można mieć zastrzeżeń, jednak nużący staje się fakt, że wraz z kolejnym dodatkiem dostajemy mało oryginalne opakowanie w jednym (nowym) kolorze.

Karty:
Śmiało można powiedzieć, że dodatek do SW CCG „Jabba's Palace” posiada jak dotąd najlepsze ilustracje na kartach przedstawiających obcych. Wiele z grafik, które możemy znaleźć zostały stworzone specjalnie dla potrzeb gry, inne przedstawiają obcych, którzy na ekranie pojawili się na tyle krótko, że mogli umknąć naszej uwadze. Nie zabrakło także postaci, które na ekranie przebywały stosunkowo długo jak Bib Fortuna, Oola czy Max Rebo. Do najważniejszych kart zapewne można zaliczyć kartę „Jabba The Hutt”. Ilustracja na tej karcie przedstawia króla przestępczego półświatka w sposób, który świadczy o jego władzy a zarazem wygląda ohydnie, jak wielki obślizgły ślimak. Oczywiście nie zabrakło także karty przedstawiającej Księżniczkę Leię w skąpym bikini.

Boostery:
Dodatek ten był sprzedawany w postaci boosterów, każdy zawierał po 9 kart (i w większych pakach zawierających po 60 boosterów). Każdy booster zawierał jedną kartę rare, trzy uncommony i pięć commonów. Starterów nie produkowano.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 0,00
Liczba: 0

Użytkownik Ocena Data


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..