TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Special Edition :: Karcianki

Jest to już szósty dodatek do gry karcianej SW CCG, który pojawił się w sprzedaży w listopadzie 1998 roku. Zawiera 324 karty (162 dla Ciemnej Strony Mocy i tyle samo do Jasnej Strony Mocy), w tym 120 rare, 80 uncommon, 80 common i 44 fixed.

„Special Edition” to jedyny dodatek, w którym pojawiły się karty ze wszystkich części Starej Trylogii, Jest to także jedyny dodatek, w którym pojawiają się elementy i zdjęcia z Edycji Specjalnej Gwiezdnych Wojen.

O dodatku:
„Special Edition” jest drugim tak wielkim dodatkiem, zawiera tyle samo kart co pierwszy zestaw do SW CCG. Tak samo jak „Premiere” zestaw ten był skierowany głównie dla ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę nie tyle co z karcianką, co z Gwiezdnymi Wojnami, chociaż został wypuszczony na rynek ponad rok po premierze Wersji Specjalnej Oryginalnej Trylogii. Aby zachęcić fanów do kupna oprócz standardowych boosterów wyprodukowano również zestawy startowe, zawierające 44 karty fixed (po 22 karty dla każdej ze stron) dostępne tylko w tych zestawach. Do ciekawszych kart fixed można zaliczyć mobilne lokacje, takie jak np. Jungle, Desert, które możemy wystawiać na różnych niefilmowych planetach, które wcześniej nie dostały swoich własnych lokacji.

W lutym 1997 roku Decipher ogłosił konkurs na zaprojektowania własnej karty do SW CCG. W konkursie wzięli udział ludzie z całego świata. Zwycięzcą został Guy Kargl, który oprócz całego boxu z boosterami Special Edition mógł cieszyć się z faktu, iż jego karta została wyprodukowana i trafiła do nowego dodatku. Zwycięska karta nosi nazwę S-Foils.

W dotatku Special Edition po raz pierwszy w karciance SW CCG pojawiły się karty posiadające game text po obu stronach, czyli Objective.Objective:
Rodzaj kart, dzięki którym możemy zaplanować naszą grę od samego początku, ustalając sobie cele jakie chcemy osiągnąć. Objective mają game text po obu stronach.

Boostery i zestawy startowe:
Zestaw „Special Edition” sprzedawano w postaci zestawów startowych (większe opakowania zawierały 12 starterów) i w postaci zestawów dodatkowych, tzw. boosterów (większe paczki zawierały 36 boosterów).

  • Starter
    Wyprodukowano zestawy startowe zarówno dla jasnej jak i ciemnej strony. W każdym starterze znajdowało się 60 kart w tym 22 karty fixed, czyli karty gwarantowane (w każdym starterze dla jasnej strony ten sam zestaw 22 kart i podobnie dla ciemnej strony). Oprócz tego w pudełku można było znaleźć instrukcję do SW CCG w wersji 2.0 oraz słowniczek, także w wersji 2.0.  • Booster
    W każdym zestawie dodatkowym znajdowało się 9 losowych kart: jedna rare, trzy uncommony i pięć commonów.Wygląd boosterów:
Kolorem dodatku jest jasnoniebieski. Tak jak poprzednio dostajemy jednokolorowy booster z motywami z dodatku. O ile na początku zamysł projektantów był ciekawy to przy kolejnym jednokolorowym boosterze, całość wydaje się monotonna i pozbawiona jakiegokolwiek polotu.

Karty:
Zdjęcie wykorzystane na kartach z dodatku „Special Edition” pochodzą z Wersji Specjalnej, więc nic dziwnego, że wyróżniają się znacznie od ilustracji umieszczonych na kartach z poprzednich dodatków. Są one „czystsze”, a przede wszystkim wyraźniejsze, łatwiej na nich zauważyć smaczki, które mogły nam umknąć oglądając filmy. Tradycją stał się już fakt, że wśród grafik z kart znajdziemy również takie, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby gry, jak m.in. Wookiee czy też wszelkiego rodzaju Operative'y (np. Ord Mantell Operative, Raithal Operative).

ogór & Strangler


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 0,00
Liczba: 0

Użytkownik Ocena Data


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..