TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Endor :: Karcianki

Jest to siódmy dodatek do karcianki SW CCG, a drugi oparty na VI części Gwiezdnych Wojen – Powrocie Jedi. Do sprzedaży trafił w czerwcu 1999 roku.

Składał się ze 180 kart (po 90 dla każdej ze stron), z czego 80 to karty rare, 50 uncommon i 50 common. Zestaw ten wprowadza do gry miejsca, przedmioty i postaci powiązane z planetą Endor.

O dodatku:
Wielbiciele miśków, które pomogły garstce Rebeliantów pokonać Imperium na lesistym księżycu Endora powinni być zadowoleni z tego dodatku. Oprócz kochanego Wicketa wśród kart znajdziemy Paploo, szamana Lograya oraz całą rzeszę innych Ewoków uzbrojonych w prymitywną broń.

Oprócz masy „miśkowatych” kart znajdziemy także mnóstwo kart bezpośrednio związanych z Bitwą o Endor zarówno dla Jasnej jak i Ciemnej Strony. Do ciekawszych kart możemy zaliczyć Chewbacca of Kasyyyk, General Solo oraz przeróżne maszyny kroczące AT-ST.

Oczywiście nie mogło zabraknąć lokacji tytułowej planety, dzięki którym można rozegrać na stole pojedynki w takich miejscach jak wioska Ewoków, czy też w miejscach, w których rozegrała się decydująca bitwa między siłami Sojuszu Rebeliantów i Galaktycznego Imperium.

Karty Foil
Dodatek ten wprowadza także pewną nowość do karcianki SW CCG, a mianowicie karty typu foil (najprościej mówiąc „świecące”). Łącznie można zebrać 18 kart foil (8 commonów, 6 uncommonów i 4 rary). Wśród kart typu foil możemy znaleźć m.in. General Solo, Daughter of Skywalker, Tempest 1 czy Paploo.


Wygląd boosterów:
Tak jak poprzednio, otrzymujemy jednokolorowe opakowanie jednak z jedną małą różnicą. Boostery z dodatku „Endor” posiadają więcej szczegółów niż opakowania z poprzednich dodatków. Możemy zauważyć wielki las, typowy krajobraz tytułowej planety, scout troopera, prom Tydirium oraz kochane Ewoki.

Karty:
Ilustracje na kartach pochodzą z „Powrotu Jedi”, a dokładnie ze scen, które rozgrywają się na lesistym księżycu Endora. Duża ilość zieleni sprawia, że karty są bardzo żywe, a sama rozgrywka staję się przyjemniejsza. Do najlepszych ilustracji należą z całą pewnością te, na których pojawiają się miśki. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że był to celowy zabieg producentów karcianki, mający na celu pokazać jak wielką rolę w historii galaktyki odegrały małe futrzane Ewoki. Z czystym sumieniem można ilustracją z tego dodatku wystawić wysoką ocenę.

Boostery:
Endor był sprzedawany w postaci boosterów (i w większych pakach po 30 bosterów). Każdy booster zawiera 9 losowych kart, z czego jedna to rare, trzy uncommon i pięć common. Starterów nie produkowano, dodatek nie doczekał się wznowienia w postaci wersji Unlimited (z kartami w białych obwódkach).

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 0,00
Liczba: 0

Użytkownik Ocena Data


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..