TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Death Star II :: Karcianki

Jest to ósmy pełny dodatek do SW CCG , który trafił do sprzedaży w lipcu 2000 roku. Zawierał 182 karty (po 91 dla każdej ze stron). W tym: 2 karty ultra-rare ("Emperor Palpatine" i "Luke Skywalker, Jedi Knight"), 2 exclusive rare ("Admiral Ackbar" i "Admiral Piett"), 78 kart rare, 50 uncommon i 50 common.

Zestaw ten wprowadza karty z postaciami i lokacjami powiązane z drugą Gwiazdą Śmierci i z bitwą o Endor (Gwiezdne Wojny część VI: Powrót Jedi).

O dodatku:
„Death Star II” w znacznej części skupia się na kosmicznej bitwie prowadzonej na orbicie Endora. Dzięki czemu możemy znaleźć wśród kart mnóstwo statków kosmicznych w tym A-Wing, B-Wing oraz TIE Interceptor oraz masę przydatnych efektów i przerwań przydatnych podczas różnych kosmicznych walk.

Do kluczowych lokacji dodatku śmiało można zaliczyć lokacje Drugiej Gwiazdy Śmierci (w tym główny generator, kondensatory i sala tronowa Imperatora, w której Luke z Vaderem stoczyli swój ostateczny pojedynek) oraz lokacje statku Home One, jak doki i pokój odprawy/narady wojennej.

Po raz pierwszy jako karta pojawił się Imperator Palpatine, który jest zarówno mistrzem ciemnej strony jak i imperialnym charakterem. W „Death Star II” nie mogło zabraknąć także jego ucznia, Dartha Vadera, którego nowa wersja jest silniejsza oraz wytrzymalsza w porównaniu z wersjami z dodatków „Premiere” i „Special Edition”. W Death Star II pojawiło się także dwóch członków Imperialnej Rady, czyli Sim Aloo i Janus Greejatus.

Po Jasnej Stronie najsilniejszą kartą jest Luke Skywalker, który jest już Rycerzem Jedi. Młody Skywalker uzbrojony w swój miecz świetlny staję się bardzo silną postacią podczas gry. Wśród kart z Jasnej Strony do ciekawszych można jeszcze zaliczyć Admirała Ackbara oraz Lando w stopniu generała.


Admiral's Orders
Typ kart, który reprezentuje podczas gry taktyczne i strategiczne działania. Admiral's Orders wystawiane na stół za darmo, ale tylko przed fazą wystawiania (deploy phase) i jeśli gracz okupuje jakąś lokację, którą jest pole bitwy. Równocześnie na stole może znajdować się tylko jeden Admiral's Order.

Jedi Test - „You Must Confront Vader”
Jest to ostatni Jedi Test, który pozwoli nam dokończyć szkolenie rozpoczęte dzięki kartom z dodatku „Dagobah” i uzyskać status Rycerza Jedi. Tak jak w filmie ostateczną próbą jest zmierzenie się z Vaderem.

Starting Interrupt
Tak jak w przypadku przerwania startowego, które ukazało się w dodatku Jabba's Palace tak i tym razem możemy na stół wystawić darmowe efekty (nie posiadające kosztu wystawienia). Tym razem jednak przerwanie startowe pozwala na wystawienie aż trzech takich efektów co znacznie ułatwia później rozgrywkę graczowi.

Boostery i zestawy startowe:
Zestaw „Death Star II” sprzedawano w postaci zestawów startowych i w postaci zestawów dodatkowych, tzw. boosterów (większe paczki zawierały 30 boosterów).


  • Starter
    Wyprodukowano zestawy startowe zarówno dla Jasnej jak i Ciemnej strony. W każdym starterze znajdowało się 60 kart, w tym jedna karta exclusive rare (Admirał Ackbar dla Jasnej Strony i Admirał Piett dla Ciemnej). Startery były gotowe od razu do gry (tzw. preconstructed).
  • Booster
    W każdym zestawie dodatkowym znajdowało się 11 losowych kart: jedna rare (lub ultra-rare), trzy uncommony i siedem commonów.

Wygląd boosterów:
Booster dodatku jest koloru czerwonego. Luke Skywalker, Imperialny Gwardzista oraz Imperator są głównymi motywami, które zostały umieszczone na opakowaniu. Tak jak w przypadku opakowania z Endora całość jest „napakowana” i pomimo iż jest jednokolorowy sprawia miłe wrażenie w porównaniu z opakowaniami starszych dodatków.

Karty:
Death Star II wprowadza do SW CCG wiele silnych kart. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że jedne z mocniejszych kart w całej grze dostają wręcz mistrzowską oprawę graficzną. Dodatek pojawił się w 2000 roku i porównując karty z pierwszych dodatków takich jak Premiere czy ANH do kart z DS II śmiało można zauważyć jak wiele zmieniło się w kwestii wizualnej. Ilustracje są piękne, barwne i niezwykle dynamiczne, doskonale oddają klimat dramatycznej końcówki dobrze wszystkim znanym z Powrotu Jedi.ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Darth Nihlious 10 2010-02-23 09:36:32
eLukas77 7 2012-07-02 22:39:23
ObiWanKenobi3 1 2010-02-26 09:43:42


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..