TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Tatooine :: Karcianki

To dziewiąty pełny dodatek w limitowanej wersji do karcianki SW CCG. Do sprzedaży trafił w 2001 roku i zawiera 90 kart (30 kart rare, 30 uncommon i 30 common). Oprócz tego można też znaleźć 9 dodatkowych kart z alternatywną wersją zdjęcia (tytuł, tekst gry itp. pozostają bez zmian).

Jest to pierwszy dodatek, który wprowadza karty z Części I Gwiezdnych Wojen – Mrocznego Widma.

O dodatku:
Tatooine jest pierwszym dodatkiem, który wprowadza do gry karty z motywami z pierwszego filmu z Nowej Trylogii, czyli Mrocznego Widma. Dzięki czemu możemy cieszyć się z możliwości grania takimi postaciami jak Qui-Gon, Darth Maul, czy choćby młodym Obi-Wanem oraz toczyć bitwy na lokacjach Tatooine jak chociażby Mos Espa, miasta w którym mieszkał Anakin Skywalker zanim wyruszył aby szkolić się na Rycerza Jedi. Wśród kart znajdziemy także kilka kart z motywami ze starszych filmów, głównie przydatnych podczas pojedynków na miecze świetlne, np. podczas walki między ojcem a synem.

Aby odróżnić karty wprowadzono symbol „Epizodu I”, widoczny pod ikoną dodatku w prawym górnym rogu, dzięki czemu istnieje możliwość grania tylko kartami osobno powiązanymi z Mrocznym Widmem, a osobno z Oryginalną Trylogią. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby gracze grali kartami wymieszanymi zarówno z Tatooine jak i pozostałych starszych dodatków.

Po raz pierwszy w boosterach można było znaleźć karty z alternatywną wersją zdjęcia. Alternatywne karty posiadały złotą obwódkę wokół ikony dodatku, która znajduje się w prawym górnym rogu.

Lista alternatywnych kart z dodatku Tatooine:
  • Aurra Sing
  • Darth Maul
  • Obi-Wan Kenobi, Padawan Learner
  • Padmé Naberrie
  • Qui-Gon Jinn
  • Qui-Gon Jinn's Lightsaber
  • Sebulba
  • Threepio, With His Parts Showing
  • Watto

Dodatek ten wzbogaca gracza o różne karty, dzięki którym można rozegrać wyścigi podracerów. Pojawił się także nowy rodzaj kart, a mianowicie „Podracer”.

Podracer
Typ kart, które podczas gry reprezentują pojazd zwany ścigaczem, które wraz z pilotem mogą brać udział i zwyciężać w niezwykle szybkich i niebezpiecznych wyścigach. Dzięki karcie Epic Event „Boonta Eve Podrace” oraz lokacji „Tatooine: Podrace Arena” gracze podczas rozgrywki mogą stoczyć zacięty wyścig.

Ciekawostką jest, że Darth Maul nie należy do żadnego z podtypów kart character znanych z wcześniejszych dodatków, a wprowadza nowy, własny podtyp – Character – Darth Maul.Boostery:
Dodatek do sprzedaży trafił w postaci boosterów zawierających jedenaście kart (1 rare, 3 uncommony i 7 commonów) i w postaci boxów (po 30 boosterów).

Wygląd boosterów:
Po raz pierwszy karty zostały zapakowane w pełno kolorowe opakowania. Jest to swego rodzaju nowość w porównaniu z poprzednimi dodatkami, gdzie boostery były jedno lub kilku kolorowe, jak w przypadku Reflections. Dzięki temu opakowanie staje się żywsze i po prostu, co tu dużo mówić bardzo ładne. Na wierzchu oczywiście motywy związane z tytułową planetą, zarówno z Oryginalnej Trylogii jak i Mrocznego Widma. Tak więc znajdziemy tutaj m.in. wizerunki Luke'a, Dartha Maula oraz pędzący ścigacz.

Karty:
Wygląd kart jest ogromnym atutem tego dodatku. Dzięki czemu możemy cieszyć oko pięknymi ilustracjami zaczerpniętymi wprost z pierwszej części gwiezdnej sagi. Cieszy fakt, że jakość grafik oraz sama jakość kart z dodatku na dodatek jest coraz lepsza, co oczywiście niezmiernie cieszy kolekcjonerów, którzy zbierają SW CCG aby trzymać karty w foliach ochronnych w grubych klaserach oraz samych graczy, dzięki czemu rozgrywka staję się przyjemniejsza.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
eLukas77 5 2012-07-02 22:40:40
ObiWanKenobi3 1 2010-02-26 09:44:11


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..