TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Coruscant :: Karcianki

Jest to jedenasty pełny dodatek w wersji limitowanej do karcianki SW CCG. Do sprzedaży trafił w 2001 roku i zawierał 180 kart (90 dla jasnej strony Mocy i 90 dla ciemnej) plus 9 z alternatywnym zdjęciem. Jeśli chodzi o częstotliwość występowania kart to dodatek ten zawiera: 60 kart typu rare, 60 uncommon i 60 common.

O dodatku:
Dodatek ten w głównej mierze skupia się na wydarzeniach rozgrywających się na planecie Coruscant przedstawionych w Mrocznym Widmie. Największy nacisk położono na rozwój możliwości związanych z graniem Rycerzami Jedi oraz Galaktycznym Senatem.


Rycerze Jedi
Rycerze Jedi od tysiącleci stali na straży dobra i pokoju w galaktyce. W filmach Oryginalnej Trylogii Luke dopiero szkoli się na Rycerza i oprócz Obi-Wana i Yody tylko się o nich mówi, w pierwszej części mogliśmy za to zobaczyć mnóstwo Rycerzy i Mistrzów Jedi oraz jak funkcjonował zakon w czasach upadku Republiki. Dzięki temu dodatkowi gracze mogą rozszerzyć swoje talie o karty reprezentujących między innymi najsilniejszych Jedi zasiadających w Radzie Jedi. Karty reprezentujące Mistrzów Jedi posiadają ikonę miecza świetlnego (tak jak Mistrz Yoda w dodatku Dagobah), dzięki czemu może generować jedną jednostkę Mocy dodatkowo podczas rozgrywki.

Galaktyczny Senat
Ogromna Republika nie poradziłaby sobie gdyby nie była rządzona przez Senat na czele z Najwyższym Kanclerzem. W dodatku Coruscant pojawiło się wiele kart, które pozwolą stoczyć polityczne potyczki między politykami z najdalszych zakątków galaktyki w Galaktycznym Senacie (karta lokacji „Coruscant: Galactic Senate” nie może być wykorzystywana w inny sposób niż tylko w celu prowadzenia starć między senatorami). Każdy senator posiada umiejętność „politics” (każdy inny character posiada politics = 0) oraz specjalny game text, czyli agenda.

Political Effects
Jest to nowy rodzaj efektów, który jest wystawiany i kasowany tak samo jak zwykłe efekty. Służy głównie podczas grania kartami związanymi Galaktycznym Senatem.Lista alternatywnych kart z dodatku Coruscant:
  • Darth Maul, Young Apprentice
  • Mace Windu
  • Master Qui-Gon
  • Maul's Sith Infiltrator
  • Queen Amidala, Ruler of Naboo
  • Senator Palpatine
  • Supreme Chancellor Valorum
  • The Phantom Menace
  • Yoda, Senior Council Member

Boostery:
Dodatek do sprzedaży trafił w postaci boosterów zawierających jedenaście kart (1 rare, 3 uncommony i 7 commonów) i w postaci boxów (po 30 boosterów).

Wygląd boosterów:
Tak jak w przypadku poprzedniego dodatku i tym razem booster jest bardzo kolorowy. Na opakowaniu, oprócz tytułowej planety możemy zauważyć główne motywy z dodatku jak Coruscant, sala obrad Rady Jedi oraz Senatora Palpatine'a i Królową Amidalę. Całość bardzo ładnie się komponuje i sprawia bardzo miłe wrażenie. Po raz drugi dostajemy w swoje rączki ładne opakowanie.

Karty:
Tak jak w Tatooine na kartach dominują zdjęcia z Mrocznego Widma choć parę z OT też się znajdzie, jednak gubią się one w natłoku kart z Epizodu I. Głównie mamy tutaj zdjęcia przedstawiające Senat Galaktyczny, senatorów Mistrzów i Rycerzy Jedi oraz praktycznie wszystko co może nam się kojarzyć ze Starą Republiką i planetą Coruscant a mogliśmy zobaczyć w filmie. Jakość i wygląd kart stoi na wysokim poziomie, jednak nie ma jakiegoś większego przeskoku w porównaniu z poprzednim dodatkiem.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatek

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
eLukas77 7 2012-07-02 22:40:53
ObiWanKenobi3 1 2010-02-26 09:44:22


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..