TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - Theed Palace :: Karcianki

Jest to jedenasty a zarazem ostatni dodatek w wersji limitowanej do karcianki SW CCG. Do sprzedaży trafił w 2001 roku i zawierał 120 kart (60 dla jasnej strony Mocy i 60 dla ciemnej) plus 9 z alternatywnym zdjęciem. Jeśli chodzi o częstotliwość występowania kart to dodatek ten zawiera: 40 kart typu rare, 40 uncommon i 40 common.

O dodatku:
Dodatek ten skupia się głównie na wydarzeniach przedstawionych w końcówce Mrocznego Widma, a szczególnie na Bitwie o Naboo zarówno tej na powierzchni jak i na orbicie zielonej planety.

Federacja Handlowa w dodatku Theed Palace jest głównym motywem przewijającym się wśród kart dla Ciemnej Strony. Jak dobrze pamiętamy z filmu, siłą Federacji było wojsko składające się z olbrzymiej liczby robotów. Dzięki różnym kartom battle droidów można śmiało złożyć swoją własną małą armię, która wspomagana takimi maszynami jak STAP czy też ATT doskonale sprawdzi się na polu bitwy. Nie można także zapomnieć o okrętach i myśliwcach Federacji. Ciemna Strona zyskuję także kolejną wersję Dartha Maula, tym razem uzbrojonego w miecz świetlny oraz wszystkich ważniejszych Neimoidian z Mrocznego Widma.

Jasna Strona dla wyrównania sił dostaje natomiast wiele kart związanych z Gunganami, których także można traktować jak przysłowiowe „mięso armatnie”. W przeciwieństwie do Federacji, mieszkańcy Naboo nie wykorzystują maszyn, a jako pomoc podczas walki służą im takie stwory jak Famba czy też Kaadu. Do toczenia kosmicznych bitew można śmiało wykorzystać całą Eskadrę Bravo myśliwców N-1. Jasna Strona otrzymuje również członków straży Naboo oraz kolejne wersje Kapitana Panaki, Królowej Amidli oraz Mistrzów Jedi Qui-Gon Jinna uzbrojonego w miecz oraz Mace'a Windu.

Lista alternatywnych kart z dodatku Theed Palace:
 • Artoo, Brave Little Droid
 • Boss Nass
 • Darth Sidious
 • General Jar Jar
 • Mace Windu, Jedi Master
 • Nute Gunray, Neimoidian Viceroy
 • Panaka, Protector Of The Queen
 • Queen Amidala
 • Rune Haako, Legal Counsel

W Theed Palace pojawiła się karta „Darth Sidious”. Wszyscy dobrze wiemy kim jest ta postać i jaką rolę odegrała w historii naszej ukochanej galaktyki. Jednak firma Decipher przygotowała nie małą niespodziankę dla fanów. Otóż grając w karciankę SW CCG trzeba pamiętać, że zarówno Senator Palpatine, Darth Sidious i Imperator to trzy różne osoby. Tak więc karty które w swoich tekstach gry odnoszą się np. do Dartha Sidiousa donoszą się tylko do Sidiousa, a nie do Senatora Palpatine'a i Imperatora.

Boostery:
Dodatek do sprzedaży trafił w postaci boosterów zawierających jedenaście kart (1 rare, 3 uncommony i 7 commonów) i w postaci boxów (po 30 boosterów).

Wygląd boosterów: Na opakowaniu boostera Theed Palace widzimy główne motywy planety Naboo, czyli Boss Nassa, przywódce Gungan oraz Królową Amidalę, a wszystko to na tle pięknego tytułowego pałacu z Theed. Całość oczywiście jak w przypadku poprzednich dwóch dodatków w pełni kolorowe, dzięki czemu po raz kolejny karty SW CCG dostały piękne opakowanie, które śmiało może służyć jako obiekt naszych skromnych kolekcji.

Karty:
Ilustracje na kartach z zestawu Theed Palace należą do jednych z najładniejszych. Wszystkie zdjęcia pochodzą wyłącznie z Mrocznego Widma, co sprawia, że można być pewnym, iż będą one na najwyższym poziomie. Fakt, że przedstawiają dramatyczne wydarzenia związane z Bitwą o Naboo jest i dodatkowym atutem, ujęcia na takich kartach jak choćby „Darth Maul With Lightsaber” lub „Mace Windu, Jedi Master” sprawiają, że nie można oderwać od nich oczu przez długi czas.

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
eLukas77 8 2012-07-02 22:42:57


TAGI: SW CCG (39)

KOMENTARZE (1)

 • wojtekr2009-10-11 12:29:34

  w opisie jest mały błąd: kart w tym dodatku jest 120 (+9 ai), po 40 R, U i C

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..