TWÓJ KOKPIT
0

Twórcy The Old Republic o klasie wojownika Sithów :: Gry komputerowe

GameSpot: Kolejną postacią, o której chcielibyśmy się dowiedzieć, jest wojownik Sithów, który został pokazany na tegorocznych targach E3. Opowiedzcie o nim coś więcej.

James Ohlen: Na targach E3, tak samo jak dziś, pokazywaliśmy Sitha. Jest to klasa wojownika. Główną inspiracją dla niego stał się Darth Vader. Jest to postać w ciężkiej zbroi, którą kieruje ciemność i gniew. Bardziej polega na swoich umiejętnościach walki, ale używa też znanych mocy Ciemnej Strony, jak chociażby duszenia. Jego historia obraca się wokół chwytania i niszczenia wrogów Imperium, ale czasem otrzyma też zadanie skorumpowania, a nie zabicia, przeciwnika.

GS: Wojownik Sithów jest wyraźniej nastawiony na bycie klasą "walczącą". Opowiedzcie nam o jego roli w walce. Na przykład, z wszystkich postaci, jakie dotychczas ujawniono, on jest najbliższy postaci gracza z gier z serii KOTOR, czyli wojownika specjalizującego się w używaniu Ciemnej Strony.

Emmanuel Lusinchi: Wojownik Sithów walczy na pierwszej linii i używa Mocy do wzmocnienia swych niszczycielskich ataków. W związku z tym faktycznie ma coś wspólnego z walczącymi wręcz klasami z KOTOR. W zależności od tego czy gracz będzie chciał rozwijać tylko umiejętności walki czy zbalansuje ataki i obronę, wojownik będzie mógł walczyć i wygrać z jednym najsilniejszym przeciwnikiem lub z dużą ilością mniejszych.

GS: Zostawiając na boku zwykłą broń, jakie umiejętności związane z walką mieczem świetlnym zostaną mu oddane do dyspozycji?

EL: Podczas gdy Jedi używają eleganckich i płynnych ruchów, ataki wojownika Sithów są powodowane przez niekontrolowany gniew i używanie Mocy. Najlepszym przykładem jest nabicie przeciwnika na miecz świetlny. To brutalny i śmiertelny atak. Tą zdolność nazywamy "zużyciem" - wojownik będzie mógł użyć go tylko raz, kiedy wpadnie w gniew, zwykle w środku walki. Ponieważ ta śmiercionośna technika może być zużyta na już zranionym przeciwniku, sprytny gracz wolał będzie użyć jej na przeciwniku w pełni sił dla szybszego jego zabicia. Według mnie to satysfakcjonujące zakończenie długiej walki z wymagającym przeciwnikiem.

GS: Z tego co zaobserwowaliśmy na E3, postać ta będzie mogła walczyć podwójnym mieczem świetlnym. Jak to wpłynie na jej efektywność w walce? Czy będą osobne drzewka umiejętności dla różnych rodzajów walki (styl jednoręczny, dwuręczny itp.) jak to było w KOTOR-ach?

EL: Jeszcze nie jesteśmy gotowi mówić o specyfice systemu postępu, mogę tylko powiedzieć, że używanie podwójnej broni zwiększa ataki postaci i otwiera pewne specjalne możliwości związane z używaniem takiego stylu. Jeśli ktoś nie chce tak walczyć, będzie mógł rozwijać się równie dobrze inaczej.

GS: Tradycyjne wyobrażenie Sitha i Jedi to osobnik w długich szatach. Jednak z tego, co mówicie, wynika, że wojownik Sithów nie boi się używać ciężkiej zbroi. Jak taki wizerunek pasuje do uniwersum? Czy macie jakieś przykłady Sitha, który tak wyglądał?

JO: Najbardziej znanym przykładem jest Darth Vader. Chociaż jego zbroja tak naprawdę podtrzymywała w nim życie, wydawało nam się, że noszenie zbroi jest "ikoną" tej klasy, zwłaszcza jeśli chcieliśmy "naśladować" Vadera. Są też inne przykłady Sithów, noszących zbroje w świecie Star Wars (Exar Kun, Darth Krayt, Darth Bane). Nawet Obi-Wan w "Wojnach Klonów" nosi zbroję.

GS: Poza używaniem Mocy w walce i byciem niepowstrzymanym wojownikiem, klasa ta ma inne umiejętności czyniące z niej naturalnego przywódcę w walce. Czy wspomagają one drużynę? Jak działają?

EL: Może to niektórych rozczaruje, ale wojownik Sithów wybiega zwykle naprzód i rzuca się do walki, nie wspomagając, np. leczeniem, kolegów z drużyny. To nie w jego stylu. Ale czy powstrzymywanie się od duszenia ich nie jest jakąś formą pomocy?

GS: Mając ciężką zbroję, umiejętności walki mieczem świetlnym i Moc, jak będzie się miała ta postać do oczekiwań graczy? Jaki gracz będzie chciał grać tą postacią?

JO: Osoby, które lubią być w centrum walki i odbijać ataki wroga, a także ci, którzy lubią powodować zniszczenie polubią wojownika Sithów. Wiem, że to dwie różne role, ale w grze będzie kilka wyborów, dzięki którym klasa owa będzie mogła przedkładać jedną formę walki nad drugą. Opowiemy o tym w przyszłości.

GS: Widzieliśmy na E3, że kwestie wojownika Sithów były w systemie dialogów. Ta klasa to bezwzględny, żądny władzy typ. Jak zachęcicie graczy do odgrywania jego roli bez poczucia, że wyznaczane im są jakieś granice?

JO: Gra pozwala graczom na wybory moralne, niezależnie od tego czy grają Jedi służącym Republice czy Sithem w służbie Imperium. Historia wojownika Sithów zakłada, że służy on wiernie swym panom i wykonuje skutecznie swoje misje. Jednak pojawi się wiele wyborów, dzięki którym gracz będzie mógł oprzeć się pokusie Ciemnej Strony i zminimalizować wyrządzane szkody. Ponieważ jednak wojownik służy Imperium, będzie musiał bardzo uważnie dokonywać tych wyborów. Na przykład będzie mógł powiedzieć komuś kogo miał zabić, żeby opuścił planetę i nigdy nie wrócił. Dzięki temu wypełni misję zleconą przez mistrza bez potrzeby mordowania kogoś, kto na to nie zasłużył.

GS: Czy na koniec chcecie coś jeszcze powiedzieć o wojowniku Sithów?

EL: To była pierwsza klasa jaką stworzyliśmy i pod wieloma względami jest naszą ulubioną. Nie powiem, żeby granie nią było dobrą zabawą, ponieważ "dobro" nie jest akurat w tym przypadku trafione, ale da graczom dobre doświadczenia. Cytując inną, nie starwarsową postać: "jeśli uważacie, że najlepsze w życiu jest zniszczenie wrogów i ujrzenie ich na kolanach przed sobą", powinniście zagrać wojownikiem.

JO: TOR będzie pierwszą grą dzięki której gracz będzi mógł poczuć się kimś takim jak Darth Vader. Czy będziesz chciał walczyć na miecze świetlne, dusić podwładnych za niewykonanie rozkazu albo polować i korumpować najlepszych Jedi, gra pozwoli ci na to.TAGI: The Old Republic (17) wywiad (38)
Loading..