TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Miniatures - Elite AT-AT Driver czyli Imperial Entanglements 41/40 :: Bitewniaki

Opracował: Nestor
Na podstawie artykułu: Repainting the 181st Imperial Pilot


Jeżeli posiadasz miniaturkę 181st Imperial Pilot to możesz przerobić ją na Elite AT-AT Driver, miniaturkę która ma status oficjalnej a nawet swój własny numer: Imperial Entanglements 41/40. Poniższy tekst jest przepisem na stworzenie Elite AT-AT:

Z tych miejsc pobierzesz obie strony karty nowej figurki: przód i tył.


Reputacja 181. Dywizji Myśliwskiej jest elitarna, do dywizjonu należy elita najlepszych pilotów Imperium. Zanim kapiatan Soontir Fel przejął dowodzenie reputacja 181. nie była taka legendrna, a niektórzy mówli na dywizjon “Jeden-Osiem-Najsałbiej” (z angielskiego “One-Eighty-Worst”).

Niski poziom dyscypliny był czymś normalnym zanim Fel przybył. Ale nowy kapitan pokazał swoim podwładnym jak powinien wyglądać. Podobnie jak Fel musimy przerobić Imperial Entanglements na dumnych członków elitarnego 181 dywizjonu używając kilku prostych sposobów.

Cały proces nie jest taki trudny jak może się wydawać i uda ci się nawet jeżeli nigdy wcześniej nie malowałeś miniaturek. Będziesz potrzebował białej, czarnej, czerwonej i srebrnej farby. Przed rozpoczęciem musisz dokładnie wyczyścić miniaturkę w gorącej wodzie i mydle, upewnij się, że nie został żaden brud na figurce. Musisz ją także dokładnie osuszyć po czyszczeniu. Wykonuj dokładnie wszystkie poniższe polecenia a z pewnością operacja zakończy się sukcesem.

Po pierwsze, pomaluj 181st Imperial Pilot od hełmu do butów całkowicie na czarno. Upewnij się, że wszystkie partie ciała, a w szczególności pomiędzy rękoma i torsem i między nogami, a także koło rękawic są dobrze zamalowane. Poczekaj aż miniaturka wyschnie.Następnie, pomaluj brzuszną część pancerza używając małego pędzelka na biały kolor. Zacznij od pokrywania farbą górnej części pleców, zostawiając 2,5 milimetra pomiędzy górą pancerza a częścią, którą właśnie malujesz oraz pasem. Następnie przejdź do barków, gdzie trzeba zrobić naramienniki. W końcu pomaluj przednią część plastronu pomijając systemy podtrzymywania życia. Jeżeli przez przypadek najedziesz pędzelkiem na ten element, poczekaj chwilę i zeskrob paznokciem zaschniętą farbę.Kiedy białą farba już wyschnie można kontynuować jej nakładanie, tym razem rozszerzając strój 181st Imperial Pilot o pasy na mundurze. Zacznij od rysowania średniej kreski od środka brzucha do krocza. Kolejnym ruchem jest narysowanie dodatkowego paska poziomego i przeniesienie go również na tył. Na koniec przenieś pionowy pasek na plecy.Używając czerwonej farby i bardzo delikatnego pędzelka narysuj linie na zewnętrznych częściach ramion, od kamizelki aż po rękawice. Następnie narysuj lampasy na nogach pilota, muszą być one umiejscowione z boku. Pociągnij pędzlem od butów do białego paska na brzuchu. Jeżeli twoje linie nie są równe albo są zbyt cienkie wtedy poczekaj aż farba wyschnie i zamaluj je czarną farbą. Ostatecznie musisz powtórzyć rysowanie.Wymieszaj czarną i białą farbę, tak by wyszedł szary kolor, który jest troszkę jaśniejszy niż czarny. Użyj nowej farby do zamalowania rur wylotowych wychodzących z systemu podtrzymywania życia do hełmu. Maluj bardzo delikatnie, żeby nie naruszyć ani hełmu ani kamizelki. Do tak precyzyjnego malowania przydaje się bardzo mały pędzelek. Na końcu posmagaj lekko całą aparaturę na torsie pilota., tak by nadać jej ciemno szary odcień.Aby stworzyć Imperialny emblemat na ramionach i hełmie musisz użyć srebrnej farby. Na zewnętrznej części ramion, jakieś 2,5 milimetra poniżej zejścia ramion i pancerza, narysuj małe srebrne kółko na czerwonej farbce. Czarną farbą przejedź przez środek koła i zrób znak X. Jeżeli logo nie będzie przypominało emblematu Imperium, wtedy zamaluj wszystko czarnym i ponów próbę.Pilot jest prawie gotowy i trzeba dodać tylko kilka elementów. Używając białej farby dorzuć kilka białych plamek na systemie podtrzymującym życie, żeby „stworzyć” wizerunek przycisków. Następnie nałóż srebrny kolor na obu stronach hełmu, żeby nadać animuszu miniaturce.Na koniec możesz dodać trochę akrylu na hełm, rękawice i buty by połyskiwały i wyglądały na wyposażenie prawdziwego imperialnego pilota. Możesz nałożyć nawet dwie albo trzy warstwy akrylu, pozwól każdej warstwie dokładnie wyschnąć zanim zaczniesz nakładać kolejną.Teraz masz gotową figurkę, która przeszła drogę od “Jeden-Osiem-Najsałbiej” do członka elitarnego 181 Dywizjonu Imperialnych Myśliwców.
TAGI: Imperial Entanglements (2) Star Wars Miniatures (97)
Loading..