TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Order :: FandomCzy zagłębiając się kiedyś w uniwersum stworzone przez George’a Lucasa pomyślałeś, że fantastycznie byłoby zostać Jedi? Lub by w gronie podobnych Tobie osób poznawać bajeczny świat Gwiezdnych Wojen jeszcze dokładniej? My tak pomyśleliśmy już wiele lat temu. Teraz szukamy osób ambitnych, kreatywnych, pełnych pasji i zapału, aby pomogli nam tworzyć nowe rozdziały w historii Jedi Order.

Czym jest Jedi Order i jak to ugryźć?
Jedi Order jest organizacją stworzoną w 2001 roku przez fanów dla fanów. Charakteryzuje nas to, że staramy się naśladować ideały, jakimi kierowali się Jedi w swoim życiu. Jednak Jedi Order to przede wszystkim grupa przyjaciół dzieląca wspólne zainteresowania, nie zamykające się tylko w ramach Gwiezdnych Wojen. Porozmawiasz z nami o muzyce, sztuce, biologii, historii, literaturze i wielu, wielu innych ciekawych tematach z różnych dziedzin życia.

Głównym celem Zakonu jest zbieranie, interpretowanie, ocenianie i dzielenie się informacjami dotyczącymi Jedi i Mocy, a także tworzenie fabularnej otoczki Zakonu, czyli miejsca gdzie każdy może wcielić się w rolę Jedi. Niedawno rozpoczętym projektem jest też dział Cosplay, w którym każdy może znaleźć wskazówki do tworzenia stroju Jedi oraz pochwalić się swoim rękodziełem.

Przez lata działalności udało nam się stworzyć pokaźną bazę wiedzy na temat uniwersum Gwiezdnych Wojen, jednak wraz ze startem 2017 roku postanowiliśmy przekształcić swój profil działalności i zająć się mniej informacyjnymi, a bardziej opiniotwórczymi artykułami o Jedi i Mocy.

Choć Jedi Order skupia fanów z całej Polski, a nasza działalność jest głównie internetowa to organizujemy też własne spotkania lokalne, na konwentach oraz dłuższe wyjazdy w różne miejsca Polski. Uważamy, że możliwość pogłębiania i utrwalania wzajemnych relacji poprzez wspólne spędzanie czasu, gry oraz zabawy jest ważna dla samego istnienia Jedi Order.

Jedi Order a Zakon Jedi
Jedi Order jest organizacją z wieloletnią tradycją, u podstaw której leżało stworzenie wirtualnego Zakonu Jedi, jak najbardziej nawiązującego do Zakonu znanego nam z filmów Lucasa. Pierwotne marzenie założycieli JO ma wyraz również i dzisiaj, między innymi poprzez istniejącą u nas hierarchię, odzwierciedlającą tę znaną z uniwersum – nowy kandydat zostaje najpierw Adeptem, później przechodzi szkolenie Padawana, by następnie dzięki swojej pracy na rzecz organizacji awansować po szczeblach zakonnej hierarchii aż do stopnia Mistrza Jedi, po drodze zostając członkiem Rady Jedi czy na przykład posiadając własnego Padawana.Członkowie Zakonu Jedi dzielili się według własnych zdolności. Jedni mieli większe zdolności w uzdrawianiu, inni w negocjacjach, a jeszcze inni w walce z szeroko pojętym złem. Również w szeregach Jedi Order można odnaleźć tego typu specjalizacje. Istniejące niegdyś szkoły przekształciliśmy w system odpowiadający istniejącemu w uniwersum – każdy członek na koniec swojego szkolenia Padawana wybiera dla siebie jedną z trzech Ścieżek Rozwoju: Obrońca Jedi, Negocjator Jedi lub Strażnik Jedi. Każda z nich kryje pod swą nazwą inne zadania fabularne, ale też odzwierciedla główne zainteresowania danego członka w realnym świecie. Ukończenie Ścieżki daje danemu członkowi pełne prawo do nazywania się mistrzem w danej dziedzinie i otrzymuje on na stałe tytuł odpowiadający danej specjalizacji.

Co oferujemy?
Naszym atutem jest dobra, przyjacielska atmosfera oraz ciekawy i niepowtarzalny gwiezdnowojenny klimat. Dajemy szansę na poszerzanie swoich rzeczywistych umiejętności poprzez działanie na rzecz Jedi Order. Uczestnictwo w naszych przedsięwzięciach gwarantuje rozwój – nigdy nie pisałeś fanfików? Nie brałeś udziału w sesjach RPG? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o uniwersum SW? A może chciałbyś stworzyć swój własny strój Jedi, ale nie wiesz od czego zacząć? Tutaj znajdziesz ekspertów w tych dziedzinach, którzy zawsze chętnie Ci pomogą. Będziesz miał okazję przetestować i rozwinąć swoje umiejętności w przyjaznej i wyjątkowej atmosferze.

Dołącz!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta – dołącz do nas. W tym celu odwiedź dział Rekrutacji na naszej stronie, przeczytaj znajdującą się tam instrukcję, a następnie wyślij własne zgłoszenie.
Z miłą chęcią powitamy Cię wśród nas!

Czym różnimy się od innych i dlaczego warto do nas dołączyć?
Nie jesteśmy encyklopedią, jak Ossus czy Wookieepedia. Nie jesteśmy też klanem RPG. Jesteśmy samodzielnie działającą grupą fanów, którzy realizując wspólne plany poszerzają bogactwo fanowskiej twórczości wokół uniwersum Gwiezdnych Wojen. U nas masz szansę poczuć się jak Jedi, przenosząc samego siebie w ulubiony świat.

Przydatne linki:
Strona główna: http://jediorder.pl/
Forum: http://forum.jediorder.pl/
Strona na Fb: https://www.facebook.com/ZakonJedi/


TAGI: Jedi Order (6)
Loading..