TWÓJ KOKPIT
0

Brotherhood of the Sith :: FandomBrotherhood of the Sith powstało w roku 1998 jako nieformalne stowarzyszenie fanów Gwiezdnych wojen. Zrzesza zwolenników pełnego wykorzystania potencjału Mocy - owej energii przenikającej na wskroś całą galaktykę, spajającej ją i łączącej ze sobą rzeczy pozornie obce.

Bractwo ma swój początek na internetowej liście dyskusyjnej #starwars.pl. To tam spotkali się ludzie, którzy wymieniali się nowinkami i ciekawostkami ze świata odległej galaktyki. Założycielem i szefem Bractwa został Darth Freejack, zaś u jego boku stali Darth Elbrun, Lady Jenth oraz Lordowie Gandalf i Xeovar. Mottem stały się trzy słowa: "Loyalty, Dignity, Knowledge" - "Lojalność, Dostojność, Wiedza".

Od tamtej pory Bractwo ma określone zadania, strukturę i hierarchię. Niezmiennie na jego czele - jak na Sithów przystało - stoi Mroczny Lord. Przez lata był to Darth Freejack, potem jego miejsce zajął Darth Frost, a obecnie przewodzi mu Darth Alkern. W rządach wspiera go Rada Lordów, a Sithowie podzieleni są na trzy Filary, na których opiera się całe Bractwo: Inkwizycję, stojącą na straży Lojalności, Strażników Wiedzy oraz Akademię, gdzie młodym Nowicjuszom wpajane są podstawy właściwego zachowania i poruszania w świecie Sithów. 

Poza zagłębianiem się w tajniki Mocy każde z nas bez chwili wahania staje na straży bezpieczeństwa naszych światów z ramienia armii, floty lub wywiadu Bractwa.

Czasowo fabuła BotS umiejscowiona jest po upadku Imperium Galaktycznego, a rok powstania Bractwa, 1998, w świecie Gwiezdnych wojen jest rokiem przed Bitwą o Yavin.

Oprócz założeń fanfikowych, każdy Filar ma wyznaczony zakres działań w realnym życiu. I tak Inkwizytorzy przede wszystkim dbają o spójność rzeczywistości Bractwa i pilnują reguł związanych z kreacją naszych alter-ego, Strażnicy Wiedzy zajmują się pozyskiwaniem i przetwarzaniem wiadomości o starym i nowym kanonie Gwiezdnych wojen, a Akademia szkoli nowych kandydatów do Bractwa i wprowadza ich w ten fantastyczny świat.Na przestrzeni lat struktura ulegała wielu zmianom. A więc były Szkoły - wszystkich tu nie sposób wymienić, lecz najbardziej znane to Szkoła Inkwizycji, Magii, Iluzji, Strażników Wiedzy, czy też ostatnio: Kreacji, Potęgi i Śmierci. Kilkakrotnie działał również system mentorski, gdzie jeden Mistrz lub Lord miał kilku Uczniów. Ale co to byli za Mistrzowie! Jakich wspaniałych Uczniów po sobie pozostawili! Właśnie ludzie przewijający się przez BotS są esencją życia tego fenomenu. Lordowie i ich spadkobiercy, wzajemne przeplatanie się pasji i czystej frajdy z tego, co się robi stanowi trzon, wokół którego gromadzą się niejednokrotnie ciekawe indywidua, wzbogacające mozaikę tego wykreowanego świata.

Życie Bractwa toczy się obecnie głównie na forum internetowym. To tam wymieniane są poglądy, nowinki i opracowywane są plany podboju galaktyki. Tam kreowana jest nasza gwiezdnowojenna rzeczywistość. Część forum jest otwarta dla "zwykłych śmiertelników" - tych co chcą porozmawiać o różnych aspektach Mocy, zastanawiają się, czy dołączyć do Bractwa, lub po prostu chcą zrobić sobie krótki przerywnik od szarej codzienności. Kto wie? Może zostaną na dłużej?

Bractwo ma również swoją stronę internetową, na której znajdują się artykuły na temat Mocy i Sithów. Oprócz tego zamieszczone są tam różne rozważania filozoficzne nad naturą Ciemnej Strony Mocy i jej użytkowników.

Oczywiście staramy się jak najczęściej spotykać poza Internetem, na żywo. W szerszym gronie dzieje się to na corocznym Zlocie oraz przy okazji konwentów w różnych miastach Polski - w szczególności na lubelskim Falkonie.

Jak więc widać, kłamliwe pogłoski o tym, że Sithowie wyginęli, są nieprawdą. Trwamy, rozwijamy się i jesteśmy. Poza wymaganym wiekiem szesnastu lat i chęciami nic nie stoi na przeszkodzie, by wstąpić do Bractwa Sithów i wykreować sobie własny kawałek odległej galaktyki - baśni, która łączy nas wszystkich.

Przydatne linki:
strona Bractwa: www.sith.pl
forum Bractwa: holonet.sith.pl

inne:
www.facebook.com/sithowie
www.instagram.com/sithowie
www.twitter.com/sithowie


TAGI: Bractwo Sithów (Brotherhood of the Sith) (1) Strony internetowe (różne) (6)
Loading..