TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne czasy (Dark Times) - galeria okładek :: Komiksy


Mroczne czasy (Dark Times) to komiksowa seria ukazująca się nakładem wydawnictwa Dark Horse. Pierwszy numer trafił na rynek amerykański 8 listopada 2006 r. Kolejne części ukazywały się w nieregularnych odstępach czasu aż do czerwca 2008 r. Następnie seria została zawieszona na okres około dziesięciu miesięcy i zastąpiona cyklem The Clone Wars. Od kwietnia 2009 r. komiksy zaczęły pojawiać się ponownie również z nieregularnymi przerwami.
Na początku października 2009 r. seria trafiła również na polski rynek. Komiksy zaczęły ukazywać się w formie wydań zbiorczych, a ich wydawcą został Egmont Polska. Jak do tej pory w naszym kraju wydano tylko cztery pierwsze opowieści.
Mroczne czasy są kontynuacją komiksowej serii Republic ukazującej się we wcześniejszych latach. Scenariusz do wszystkich numerów napisał Rendy Stradley, posługując się przez pewien okres czasu pseudonimem Mick Harrison, rysunki natomiast wykonali Doug Wheatley, Dave Ross, Lui Antonio oraz Gabriel Guzman.

Akcja komiksów osadzona jest kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Zemście Sithów. Przedstawia losy grupy istot różnych ras w początkowym okresie istnienia Imperium, w tym Jedi, stających wobec problemu wierności ideałom zakonu po rozkazie 66.

W 2008 r. na łamach Dark Times pojawił się crossover Wektor (Vector), którego historię rozpoczęto w cyklu Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic), a kontynuowano w seriach Rebelia (Rebellion) i Dziedzictwo (Legacy). Na początku 2009 r. na Myspace Dark Horse Presents udostępniono bezpłatnie specjalny odcinek zatytułowany "Blue Harvest #0" (w późniejszym czasie pojawił się również w formie papierowej), będący wstępem do nowej historii towarzyszącej wznowieniu serii.


Okładki wydań zeszytowych

#23 Fire Carrier cz. 1(5)

#24 Fire Carrier cz. 2(5)

#25 Fire Carrier cz. 3(5)


Polskie wydania


Okładki wydań zbiorczych
Alternatywne okładki

Pełne okładkiTAGI: Brad Anderson (25) Dark Horse Comics (576) Douglas Wheatley (28) Mroczne czasy (Dark Times) (16) Travis Charest (8) Zack Howard (1)
Loading..