TWÓJ KOKPIT
0

FAQ :: Bastion

9. SW miniatures


Co to Star Wars Miniatures?
Star Wars Miniatures, to wydawana przez Wizards of the Coast gra bitewna, osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Mechanika opiera się na uproszczonym systemie d20.
Aby zagrać, potrzebna jest specjalna plansza przedstawiająca daną lokację ze świata Gwiezdnych Wojen (dołączana jest do zestawów startowych, tzw. Starterów), przynajmniej jedna kość d20 (także dodawana do Starterów) oraz miniaturki postaci z Gwiezdnych Wojen, wraz z kartami statystyk (które kupuje się w zestawach, tzw. boosterach, oraz Starterach). Każda postać ma przypisane umiejętności oraz wartości: ataku, obrony, punktów życia, obrażeń. Każda postać ma także przypisaną wartość punktową (przed grą gracze umawiają się na określoną ilość punktów, najczęściej 100, lub 200, którą sugerują się wybierając figurki, które będą brały udział w starciu). Gra najczęściej polega na pokonaniu wszystkich figurek przeciwnika, ale można także grać wedle najróżniejszych scenariuszy.
W zrozumieniu wszelkich zasad i umiejętności przydaje się choćby podstawowa znajomość języka angielskiego, ponieważ karty postaci, jak i oficjalne zasady są właśnie w języku angielskim.
Przetłumaczone zasady znaleźć można tutaj

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o SWM?
W newsach
W dziale na Forum
Na największym polskim forum SWM http://www.dante.xon.pl1 2 3 4 5 6 7 8 9 (10) 11


TAGI: Bastion (19)
Loading..