TWÓJ KOKPIT
0

FAQ :: Bastion

1. OGÓLNIE O SW


Co to jest Star Wars?
Nazwa serii filmów science fiction, których pomysłodawcom jest George Lucas. Są to również inne produkty związanych ze światem stworzonym na ekranie (seriale, książki, komiksy, zabawki itd.). Polska nazwa to Gwiezdne Wojny.

Co to jest EU?
Expanded Universe (EU, ang. rozszerzony świat) to wszystkie oficjalnie licencjonowane materiały dotyczące Gwiezdnych Wojen stanowiące uzupełnienie obydwu filmowych trylogii.

Co to jest Kanon?
Kanon to zbiór wszystkich faktów dotyczących świata Gwiezdnych Wojen, które nie są wzajemnie sprzeczne i w sposób najpełniejszy opisują rzeczywistość. Kanon jest tworzony przez publikowanie informacji w źródłach - książkach, filmach, grach komputerowych itp. - licencjonowanych przez Lucasfilm, a do kontroli nad nim i rozwiązywania ewentualnych konfliktów wykorzystywana jest aplikacja zwana Holocronem.

Skąd mam wiedzieć, czy coś jest kanoniczne, a coś nie?
Większość rzeczy, które się pojawiają w wszelkich źródłach jest kanoniczne. Wyjątkiem są niektóre komiksy oznaczone jako Infinities.

Co to jest Spoiler?
Spoiler to informacja, która psuje nam niespodziankę, gdyż opowiada o faktach z filmów, odcinków seriali, książek czy komiksów, które nie były jeszcze emitowane lub opublikowane. Zalecana jest więc ostrożność przy czytaniu informacji spoilerowych, gdyż możemy niechcący dowiedzieć się rzeczy, które zepsują nam przyjemność oglądania (np. dowiemy się, jak wyglądało zakończenie). Warto pamiętać o unikaniu przekazywania spoilerów innym zainteresowanym, chyba że uprzednio jasno i wyraźnie ostrzeżemy ich o takiej wiadomości.1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11


TAGI: Bastion (19)
Loading..