TWÓJ KOKPIT
0

The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition :: Gry komputerowe


Tytuł: The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition
Rok wydania: 2009
Wydawca: LucasArts
Tłumaczenie: Aspyr
Wydawca PL: LEM
Oficjalna strona: LucasArts.com
Oficjalna strona PL: LEM.com.pl
Typ: przygodowa
Platforma: PC, PS3, XBox 360


Recenzja Sebo250

Wrzesień 2008 roku przyniósł nam kolejną gre z universum Star Wars, całkowicie nowy projekt z innowacyjnymi rozwiązaniami miał przynieść gre-ideał. Sprzedaż w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy na wszystkie dostępne konsole (Xbox 360, PS3, Wii, PS2, PSP, DS, iPhone, iPod Touch, N-Gage oraz inne platformy mobilne) uczynił z niej najlepiej sprzedającą się grę Star Wars w historii, jednak nie zabrakło róży bez kolców : posiadacze komputerów stacjonarnych przeżyli wielki zawód - wg pracowników Lucas Arts komputery były za słabe by udźwignąc TFU. Jednak po roku pracownicy LA zmienili zdanie i oficjalne potwierdzenie TFU na PC stało się faktem. 20 listopada (USA i Europa) oraz 4 grudnia (Polska) przyniosły nam Moc Wyzwoloną na PC, rekompensując ponad rok oczekiwania TFU zmieniło się w The Force Unleashed Ultimate Sith Edition, zawierającą podstawową wersje gry oraz 2 płatne DLC (dostępne wcześniej na konsolach) oraz jedną misje stworzoną specjalnie na potrzeby tej edycji. A więc zaczynamy i niech Moc będzie z Wami do końca tej recenzji.

Po umieszczeniu nośniku w napędzie i ustawieniu instalacji mogłem udać się do kuchni na sporządzenie herbaty i wykonanie innych czynności gdyż gra zajmuje niemal 25gb na dysku twardym więc musiało to potrwać. Koniec końców uruchamiamy launcher z opcjami konfiguracyjnymi (rozdzielczośc oraz ustawienie sterowania) i pierwsze zdumienie, gdzie jest zmiana detali czy ustawienie innych kontrolerów prócz zestawu klawiatura/mysz oraz pada Microsoftu x360? No cóż, myśle sobie że i tak gra jest najważniejsza a opcje są może gdzieś poukrywane, odpalamy grę. Wita nas miłe intro Lucasa oraz renderowany filmik przedstawiający głównego bohatera w akcji w akompaniamencie genialnej muzyki z Gwiezdnych Wojen. Przechodzimy do menu a tam standardowe opcje jak nowa gra (możemy wybrać podstawową wersje lub od razu przejść do jednej z trzech bonusowych misji), bonusy (artworki oraz filmiki, które odblokujemy podczas naszej wędrówki) oraz opcje (w tych możemy włączyć/wyłączyć napisy czy dostosować poziom dzwięku).

Przygode czas rozpocząć, po odbyciu krótkiego prologu Darthem Vaderem poznajemy naszego głównego bohatera. Starkiller (swoją drogą od razu mi sie kojarzy z nazwiskiem Skywalker), jako dziecko wykazuje dużą wrażliwość na Moc i Lord Vader "bierze go pod swą opieke" rozpoczynając jego szkolenie ku Ciemnej Stronie Mocy. O istnieniu Starkillera wie tylko kilka najbardziej zaufanych osób w galaktyce, by służyc swemu panu i Imperium przychodzi nam wykonywanie różnych tajnych misji, składających sie głównie na polowaniu na ostanich z Jedi. Początek linii fabularnej zapowiada się obiecująco i już po chwili zagłębiamy się w nią nie mogąc doczekać się kolejnych zdarzeń w czasach, o których niewiele wiemy jak dotąd (między 3 a 4 epizodem).

Rozpoczynając rozgrywke w hangarze imperialnym rzuca nam sie w oczy grafika, szczegółowa w wysokiej rozdzielczości z dbałością o szczegóły. Jest na czym oko zawiesić i zwiększa to nasza przyjemność obcowania z grą. Dobrze odwzorowane efekty świetlne, cieniowanie i dosyć spore obszary, które przychodzi nam eksplorować. Czuć klimat SW (zwłaszcza lokacji ze Starej Trylogii jak Hoth). Jednak nie ma rzeczy idealnych, poziomy są bardzo nierówne i opisze to dokładniej w punkcie z optymalizacją gry.

Dźwięk, jest to standard w grach Star Wars. Jak wszyscy wiemy Gwiezdne Wojny słyną z genialnej muzyki i rozcinanie mięsa armatniego w postaci szturmowców gdy w tle gra Imperial March to czysta przyjemność. Natomiast dźwięki mieczy świetlnych czy blasterów brzmią poprawnie i nie zauważyłem by coś było z nimi nie tak. Głosy postaci dobrane są poprawnie czy to Starkillera czy klasyczny głos Vadera, słuchając ich można odnieść wrażenie jakbyśmy oglądali kolejny film z gwiezdnej sagi.

Rozgrywka czyli "Size does not matter, Use the Force". Nasz przyszły Sith jest zaopatrzony w miecz świetlny o szkarłatnej klindze, który służy mu do oczyszczania wąskich dróg. Osobiście owej broni na własne oczy nie widziałem lecz w filmach były one bardzo śmiercionośne, z reguły jedno cięcie wystarczało do zakończenia czyjegoś życia. Natomiast w grze zwykłego szturmowca przyjdzie nam ciąć 3-4 razy nim padnie, nie wspominając o Wampach na Hoth (taka ilość cięć miecza w 5 epizodzie wystarczałaby zapewne do wybicia całego stada tych stworzeń). Rozumiem że zabieg ten miał nam dać większą możliwość kombinacji przy eksterminowaniu wroga ale wystarczyło w późniejszych etapach dać bardziej odpornych przeciwników na których moglibyśmy wypróbować różne manewry. Co do ilości samych ciosów jest to aspekt na plus tej produkcji, zabijając przeciwników zdobywamy pkt doświadczenia, które prowadza do zdobywania kolejnych poziomów naszej postaci a tym samym otrzymuje kilka pkt Mocy do rozporządzenia. Możemy udoskonalać moc naszych uderzeń czy odporność na ciosy, a także odkrywać kolejne kombinacje przy użyciu miecza świetlnego. Jednak najważniejszym w rozrywce jest tytułowa Moc i tutaj nasz bohater miażdży to co widywaliśmy w filmach, błyskawice latają niemal na okrągło przeplatając to z rzucaniem na lewo i prawo szturmowcami przy użyciu Mocy. Plusem jest QTE gdzie należy wciskać odpowiedni przycisk by pojawiła sie animacja jednak po 3-4 godzinach gdy widzimy ciągle to samo to zdecydowanie mamy dosyc, przydaloby sie wiecej rodzajow animacji (pokonując z 15 Rankorów mamy 2 animacje QTE, które przeplatają się pomiędzy jednym a drugim Rankorem). Co do zagadek typu otwórz drzwi Mocą czy przesuń ten suwak w tą stronę by otworzyć to czy tamto to nie ma o czym gadać bo prawie tego nie ma, zresztą od slashera tego nie wymagam. Zdobywamy również holokrony, dzięki którym zgarniamy nowe kostiumy czy kolory mieczy. Kostiumy to chyba jeden z największych plusów tej produkcji, strojów samego Starkillera jest koło 10 (tutaj wspomne tylko o świetnie prezentującym sie Dark Lord's Armor), prócz tego takie osobistości jak Anakin Skywalker, Luke, Obi-Wan, Darth Maul czy Darth Sion. Przechodzenie poziomów naszymi ulubionymi postaciami (w Moim przypadku nagminnie korzystałem z Dartha Maula) daje o wiele większą przyjemność nie poruszanie sie naszym "nieznajomym". Kryształów do lightsabera też mamy kilka, dają one różne możliwości (wchłanianie życia przeciwników czy mniejsze zużycie Mocy) oraz kryształy do zmiany koloru (prócz koloru występują również stabilne rodzaje czy "wibrujące").

Fizyka, oddzielny silnik odpowiadający za fizykę robi swoje, pierwsze godziny naprawdę możemy być zachwyceni z fizyki latających ciał czy rozwalanego szkła- duży plus, który mam nadzieje będzie rozwijany w przyszłości przez producentów gier. Tym sposobem dotarliśmy do połowy recenzji, jak dotąd mogliście odnieść wrażenie że jest to gra wyborna...jednak TFU jest jak Moc, ma Jasna i Ciemna Stronę, teraz zapraszam na wędrówkę po drugiej.

On The Dark Side: Optymalizacja! jest to podstawowy zarzut tej produkcji, jednak czy aby nie zamierzony? Producenci twierdzą ze PC nie mają Mocy aby pociągnąć grę a jednak decydują się ją wypuścić. I co należy w tym przypadku zrobić? słabo zoptymalizować ją by nie zachwiać swego autorytetu. Oczywiście posiadacze 4 rdzeni na pokładzie i Radeonów 4 czy 5 generacji HD nie mają czym się martwić, gra będzie u nich śmigać, ale co z resztą? Optymalizacja pod kątem sprzętu to nie jedyny bug gry, mianowicie sprawdzając grę na komputerze 1-rdzeniowym z licznikiem 3ghz wydawałoby się że nie mamy o czym marzyć, czy aby na pewno? otóż NIE, wystarczy że podczas pauzy zmienimy kostium (np. Anakina), gra wraca do poprzedniego checkpointu i...nagle gra niesamowicie przyspiesza! (wychodzi z tego że niektóre kostiumy Starkillera strasznie zamulają naszą maszyne). Otóż to nie wina naszego sprzętu tylko olewania graczy pod kątem dopracowania gry. Gra potrafi zasuwać na Raxus Prime gdzie dosłownie śmieci lewitują w powietrzu acz potrafi również spadać do kilku fps na sekundę podczas walki na malutkiej arenie z bossem. Jest to idealny przykład niedopracowania produktu, który nie powinien opuścić magazynu.

Fabuła czyli zwroty akcji, wielowątkowośc i nieprzewidywalne sytuacje. No dobra trochę się zapędziłem, The Force Unleashed to rzeczywiście nowy projekt, który dostarcza nam nowego bohatera. Tylko jak to ma się do kwestii kanonu SW? byle chłopaczek, dający się manipulować każdemu, nieznany nikomu staje się uczniem Vadera. Ok, byle kto by nim nie zostal ale podczas grania dowiadujemy się że mamy pod kontrolą istną maszynkę do zabijania głównych postaci Star Wars. Zupełnie nie rozumiem faktu dlaczego Imperator osobiście nie wziął sobie Starkillera pod skrzydła tylko oddał go Vaderowi, co więcej Sidious przez całą grę nie traktuje go poważnie jakby nie był tego wart. Nikt nie wmówi mi, że Vader był dobrym nauczycielem bądź nauczył Starkillera wszystkiego co wiedział o Ciemnej Stronie (przykładem jest tu Dooku, który nauczył Assaj i Grievousa tylko tyle ile chciał by umieli, by nigdy nie byli dla niego konkurencją. Tymbardziej Vader tego nie uczynił). Przechodząc grę widzimy wręcz niestworzone rzeczy, których starożytni Sithowie by sie nie powstydzili (mam tu na myśli głównie ściganie Niszczyciela Gwiezdnego). Mam tylko nadzieje ze jest to jednorazowy projekt i nie powstanie 2 część, która pierwsze co mi nasuwa to umiejętność poruszania planetami kolejnego głównego bohatera. Przykro mi ale są pewne granice w użytkowaniu Mocy.

Poziom trudności, gra jest ogólnie bajecznie prosta, tylko raz doprowadzała mnie do frustracji: w momencie wycieczki po Death Star jesteśmy w hangarze gdzie co chwila nacierają na nas szturmowcy, roboty bojowe i inne wynalazki Imperium. Snajper lub robot bojowy strzeli do nas a w takim tłoku nie trudno nas trafic, padamy na ziemie i...nie zdążywszy wstać zgarniamy z 2 kolejne rakiety, które nam zabierają sporo energii, no trochę przesadzili w tym momencie. Poza tym gramy takim kozakiem ze nawet Imperator wspomagany przez Shadow Guardów nie ma z nami szans (może jeszcze Yoda sie dolaczy?) Loadingi czyli wczytywanie...właśnie, wczytywanie czego? loadingi pojawiają sieę nawet podczas przechodzenia z menu do opcji, rozumiem że to szkieletem była wersja na konsole ale po roku powinno się to zredukować do minimum bo strasznie irytuje. Miejsce na dysku. W dobie dysków twardych gdzie 1tb nie jest już czymś nadzwyczajnym nie wydawałoby się to wiele, jednak patrząc pod kątem innych produkcji jest to wielkość naprawdę spora, jedyne podobieństwa w tym momencie to chyba tylko GTA4 i Turok. Instalacja trwa co najmniej długo a z tego co można przeczytać w internecie wersja PL jest pod tym względem jeszcze gorsza. Z drugiej strony gra odinstalowuje się dosłownie w kilka sekund...takie małe pocieszenie.

Sterowanie jak wiemy w slasherach ma ogromne znaczenie i priorytetem jest tu posiadanie pada. Zaawansowana gra na klawiaturze to katorga (jest to druga gra po PES podczas której odczuwałem dyskomfort opóźnienia reakcji na klawiaturze bezprzewodowej), przeskakiwanie po przyciskach by wykonać różne kombinacje często mija się z celem a najlepszym przykładem jest unik, który bardzo ciężko wykonać podczas walki z bossem i po prostu bardziej efektywne jest zaprzestanie używania go. Druga wady klawiatura + mysz jest sama mysz podczas przesuwania obiektów za pośrednictwem Mocy - ściąganie Star Destroyera w dół wygląda wręcz komicznie gdy szorujemy myszą po nakładce, ten manewr na analogu to zupełnie inny świat. Jednak nie po to kupujemy pady do PC żeby męczyć się w takie produkcje na klawiaturze i tutaj ogromna część użytkowników się zawiedzie bowiem TFU obsługuje dosłownie kilka markowych padów (bez patcha tylko jeden od x360!). Słowem ktoś pokpił sprawę bądź dostał wypchaną po brzegi kopertę od pewnej firmy, która wydaje system operacyjny na nasze PC.

Napisałem o tym co jest w grze a teraz napisze czego w niej zabrakło. Pierwsze co nasuwa się do głowy to multiplayer, nie wierze że nikt nie wpadł na taki pomysł a jego brak musze uzasadnić po prostu lenistwem Lucas Arts. Byłoby to coś genialnego w kooperacji przemierzać takie Tatooine z kumplem w duecie jako Anakin Skywalker i Obi-Wan bądź walki na arenach 1v1 czy drużynowo, tworząc w ten sposób turnieje i rankingi online. W grze nie uświadczymy również przemieszczania sie za pomocą maszyn czy zwierząt a takie możliwości dawały nawet stare Jedi Knight. Gra nie posiada dla mnie żadnego argumentu, dla którego miałbym ją ponownie przejść, nawet drugie zakończenie, które możemy ujrzeć wczytując zapis gry z ostatniego poziomu.

DLC to oddzielna kwestia, którą chciałem omówić. Nie tanie bonusowe misje dostępne wcześniej na konsolach + jedna nowa, miały być powodem dla którego wydano nową edycje tej gry. Nie wiem ile kosztowały one na konsolach ale starczają na 1, może 1,5h zabawy. Są one bardzo ciekawe gdyż przenoszą nas w lokacje, które znamy ze Starej Trylogii (Hoth, Pałac Jabby) oraz zniszczoną Świątynie Jedi na Coruscant, która jak sie przekonamy ma się całkiem dobrze i wcale nie jest tak zniszczona jakby się mogło wydawać. Główną reklamą tych DLC były walki z naszymi ulubieńcami z filmów (Luke, Boba Fett i 2x Ben Kenobi), jedyne co mi się nie podoba w tym to ich zakończenia bo kolejny raz okazuje sie że chłopaczek z Kashyyka to istny Bóg w świecie Gwiezdnych Wojen.

Podsumować grę jest bardzo ciężko, szczególnie dla starszego fana SW. Czy gra jest słaba? nie, czy gra jest dobra? owszem, czy gra jest bardzo dobra czy świetna? zdecydowanie nie, bowiem prócz zabawy dosłownie na jeden dzień nie oferuje nic poza tym. W wielkiej Brytanii czy USA istnieją wypożyczalnie gier i jest to idealne rozwiązanie na TFU, jednak Polacy nie maja takiej możliwości i najbardziej szkoda mi tych fanów, którzy wydadzą pieniądze i po 1-2 dniach odłożą grę na półkę i będą ją tylko wspominać. Gra ma zdecydowanie za mało poziomów i nie posiada żadnych dodatkowych trybów, które by nas trzymały dłużej przy tym tytule. Ciekawi mnie jak TFU mogło się tak świetnie sprzedawać? jedynym wyjaśnieniem jest dla mnie świetna kampania reklamowa bowiem bardziej wymagający gracze nie znajdą w niej niczego czym można się zachwycić. Gra w całości opiera się na schematach, które są obrobione ładną oprawą graficzną i dźwiękową; po kilku godzinach możemy być pewni że prócz nowej lokacji czy wyglądu bossa gra nas niczym nie zaskoczy. Czy gra jest warta tych 99zł? moim zdaniem na rynku pc-towym nie, na konsolach zdecydowanie sprzedawałaby się w takiej cenie jeszcze lepiej. Pozostaje nam ją ukończyć i mieć nadzieje ze firmy takie jak Bioware czy Pandemic sprawią w przyszłości ze Moc będzie naprawdę Wyzwolona. Końcową oceną jest 7/10 i naprawdę wydaje mi się że jest to wysoka ocena jak za tak krótką zabawne, jednak o tym przekona się każdy z Was.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Fabuła: 5/10
Grywalność: 7/10
Grafika: 8/10
Dźwięk: 7/10
Muzyka: 10/10


The Force Unleashed

Temat na forum

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,24
Liczba: 94

Użytkownik Ocena Data
kamelinio008 10 2016-06-14 21:07:34
Darth Starkiller 10 2015-12-12 01:08:23
vader015 10 2015-11-30 10:00:14
Mikołaj Linkowski 10 2015-08-27 15:03:43
Dexter_28 10 2014-10-05 21:11:08
szolek 10 2014-02-11 14:13:28
szczypiorofix 10 2013-01-18 11:06:29
epizozeur 10 2012-11-07 19:50:17
DarthBane66 10 2012-08-12 20:09:38
matikc25 10 2012-07-19 18:43:29
ARC-BeniX 10 2012-04-14 18:55:59
Lord bez wiader 10 2012-04-07 14:38:19
Murdock 10 2012-04-05 21:16:42
Qel Asim 10 2012-01-07 21:25:39
jedi20knight14 10 2011-09-13 19:18:12
Darth Ka-Mi-Maru 10 2011-06-04 13:19:58
Doomus 10 2011-04-18 10:28:42
Quaku 10 2011-04-15 16:18:53
Darth Invidious 10 2011-03-23 13:05:50
rafaelix 10 2011-03-03 14:46:14
Master Maximus 10 2010-12-22 21:16:08
Darth Alpha 10 2010-12-14 15:56:24
Jericho 10 2010-10-19 21:25:31
Starkiller09 10 2010-09-04 20:15:38
Obi-Wan 96 10 2010-09-04 14:03:43
Apokalips 10 2010-08-15 19:53:22
Darth_Luk@s 10 2010-07-25 09:40:29
Draf2 10 2010-06-08 14:01:43
Lord Strzelec 10 2010-05-22 13:41:53
DARTH REVAN1 10 2010-04-28 15:35:31
Anakin99 10 2010-02-14 07:33:44
kapitan rex 11 10 2010-02-13 20:59:53
Raham Kota 10 2010-02-11 10:23:13
Discess 10 2010-02-10 12:13:13
Rafix Vader 10 2010-02-02 20:22:03
Revan66 10 2010-01-29 13:40:15
duży 10 2010-01-28 19:21:15
Max1712 10 2010-01-25 11:42:47
Alekses 10 2010-01-23 14:29:32
darthubert 10 2010-01-20 16:25:53
Skywalker Junior 10 2009-12-27 19:53:37
Bhat Jul 10 2009-12-07 15:38:23
Darth Hapdzide 9 2018-03-02 13:43:38
Darth_Jakub 9 2012-06-16 13:57:32
zajac2102 9 2011-11-26 09:49:06
Cubeous 9 2011-07-13 13:13:36
łycha 9 2010-04-20 11:30:42
Cad Bane 9 2010-01-03 22:15:06
Wolf Sazen 9 2010-01-03 01:42:10
VOJAS 9 2009-12-26 22:50:23
Miły 9 2009-12-06 22:52:48
Lord Jabba 8 2018-03-04 11:00:15
jankes 8 2017-05-07 23:24:54
Xardas 8 2016-04-01 00:26:43
Krajing 8 2016-02-05 20:52:13
Wooki3 8 2015-12-29 19:15:50
Aruetiila 8 2013-08-19 02:22:09
LordN 8 2013-03-04 11:50:11
simuno 8 2012-11-15 21:08:17
BartekGibek 8 2012-04-14 19:13:15
Lily 8 2012-02-12 19:07:35
jacolino1996 8 2012-01-24 16:27:52
GiP 8 2011-05-19 19:19:02
Obywatel Vader 8 2010-10-08 14:20:36
darth szymek 8 2010-08-18 11:03:25
Vergesso 8 2010-01-29 00:57:55
Dorian Rathenow 7 2017-05-07 11:49:09
B4rtiC 7 2016-07-24 22:30:32
R2-r 7 2014-04-26 20:43:39
Arasuum 7 2013-01-30 17:49:49
ozzik 7 2012-12-23 19:13:12
awksom 7 2012-11-28 08:40:10
G. Grievous 7 2010-04-21 13:58:12
Draygo 7 2010-03-12 17:13:16
Sebo250 7 2009-12-06 23:16:38
disclaimer 6 2017-06-03 13:25:21
darthTenebrous 6 2014-08-02 09:14:10
GodVader8 6 2012-08-11 23:32:22
RafSwi7 6 2012-06-27 21:10:27
Araxuss Yexyr 6 2012-06-23 22:29:41
Rusis 6 2012-03-25 18:25:00
rajmund 6 2012-01-09 21:34:22
Darth Kasa 6 2012-01-06 22:50:08
miki184 6 2010-06-13 13:10:50
Delta 39 6 2009-12-07 08:42:31
Adakus 5 2018-02-02 22:07:30
BSN Fighter 5 2012-09-26 02:06:41
marpop20 5 2010-10-27 15:47:41
imperator rafal 5 2009-12-26 14:03:13
Shedao Shai 3 2016-10-07 12:14:26
Krogulec 3 2014-06-03 17:28:14
Lord Bart 2 2012-01-28 15:57:39
Mastergrader 2 2010-10-20 21:01:35
Kacper 1 2010-08-13 13:09:52


TAGI: LucasArts (74) The Force Unleashed (7)

KOMENTARZE (80)

 • Adakus2018-02-02 22:08:21

  Gra niebyła by zła, gdyby posiadała sensowniejszy scenariusz.

 • jankes2017-05-07 23:27:45

  jak dla fana SW i niekoniecznie zapalonego gracza, akurat ta gra jest wciągająca, niezbyt trudna (oczywiście nie mówię o najwyższym poziomie trudności) i ciekawa - prawdopodobnie ze względu na tematykę :) w następnej kolejności będę chciał przeczytać książkę

 • Krogulec2014-06-03 17:28:10

  3/10

  Konsolówka, sama sieczka, fatalna kamera w trakcie walk z bossami i strasznie powtarzalna.

 • Darth Invidious2013-05-12 18:27:59

  Dla mnie czolowka gier o tematyce SW. granie non stop ;) 10!

 • szczypiorofix2013-01-18 11:05:18

  Świetna gra, dużo lepsza niż dwójka. TFU2 ma lepsze tylko wyzwania. Poza tym pierwsza część wygrywa na całej linii: ciekawe lokacje, świetny rozwój postaci, walki i kombosy. DLC - genialne, zwłaszcza misja na Hoth :) Jedyne czego mi brakuje to więcej inteligentnych łamigłówek - np. takich jak w Soul Reaver, gdzie coś trzeba przestawić, poobracać, pokombinować itp. Mimo wszystko grę zdecydowanie polecam. Przechodzę po raz drugi, tym razem staram się wypełniać wszystkie dodatkowe cele, znaleźć wszystkie holokrony i odblokować wszystkie skórki i kryształy :)

 • awksom2012-11-28 08:41:09

  gra jest dobra tylko zgadzam się że za krótka i Starkiller to trochę za wielki kozak

 • Mistrz Rafał2012-10-23 10:28:52

  Mam Star Wars the force unleashed jedynke ale wcześniej miałem Star Wars the force unleashed 2:D

 • Darth_Jakub2012-06-16 13:58:25

  Posiadam ten dodatek i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gorąco polecam :)

 • ARC-BeniX2012-04-14 18:57:14

  Uwielbiam ten dodatek,sam go mam.Tylko grać i grać...

 • Lord bez wiader2012-04-07 14:39:07

  mam i polecam jest zarombista

 • DarthWixirias2012-02-10 11:33:37

  Gra jest super grafika bardzo dobra udały się im mapy bo przyznam że jak się gra to wyglądają trochę jak prawdziwe więcej poziomów niż 2 44 stroje. po prostu super! tylko że krótka

 • DrOiDaX-turbo-max-pro22011-12-30 11:05:21

  a dwójki to nie pokażą

 • zajac21022011-11-26 09:48:50

  GRAFA JEST CZAD! XD
  fabuła też!!!!
  super jest pierwszy poziom bo gra się vaderem.
  niestety trochę krótkawa ;(

  9/10

 • Darth Invidious2011-08-05 12:36:16

  gra jest naprawdę fajna, jak dla mnie 10. jest krótka,ale i tak dłuższa niż dwójka. Wrażenie robi Raxus Prime i Felucia.Dobra robota :)

 • Cubeous2011-07-13 13:13:30

  grę oceniam 9/10 bo mimo że fajnie się gra to ile można rzucać tymi szturmowcami... jednak w porównaniu z książką to gra wypada wyjątkowo kiepsko!!

 • BartekGibek2011-01-24 12:54:17

  Wypas gra:D 10/10

 • Master Maximus2010-12-22 21:16:00

  Bardzo fajna gra. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie grali. ja daje 1000000000000/10

 • Darth Alpha2010-12-14 15:58:43

  Gra ogólnie fajna. Rozbudowane poziomy, różnorodne postacie. Gra jest trochę krótka, ale poziomy są długie. Polecam również drugą część.

 • duży2010-11-14 20:02:01

  kto grał w dwujkę bo ja przeszłem

 • Jericho2010-10-19 21:28:03

  1 górą!!!

 • Obywatel Vader2010-10-08 14:20:27

  3 za grywalność (moc jest mocna tak jak powinna być), 3 za grafikę i 2 za fabułę. 8 razem.

 • łycha2010-09-14 22:25:35

  Gra jest ogólnie super, ale nie które misje potrafiły mnie ostro wkurzyć, a pozatym gra jest zaaaa krótka, ale grafa ok

 • duży2010-09-02 20:23:09

  a tak wogule w tej grze pierwa misja to jesteś waderem

 • duży2010-08-21 10:16:25

  o proste prubuj

 • darth szymek2010-08-18 11:09:41

  jak przejść dartha vadera w pierwszej planszy? przecież wszystkim rzuca mocą.

 • duży2010-08-07 22:32:00

  ekstra czekam na 2 limitowaną edycje

 • Karina-Riddle2010-08-04 19:32:26

  a i dodam że mam viste

 • Karina-Riddle2010-08-04 19:32:03

  Czy to u mnie pójdzie???
  laptop dell
  procesor: intel(r)core(tm)2 duo cpu t5750 @ 2.00ghz 2.00ghz
  pamieć ram 3,00 gb

 • Darth_Luk@s2010-07-25 09:43:28

  Ja bym odrazu wstawił 10.
  To najfajniejsza gra SW z używaniem mocy w jaką grałem... Battlefronty , Jedi Knighty i nawet Republic Commandory przy niej wymiękają razem i z osobna

 • Mastergrader2010-06-17 16:40:53

  Seller,Powtarzasz mi to chyba 50 raz.Wiem że jest to spolszczenie bo już sobie ją spolszczyłem!Chodzi o to że nie spolszczyli oficjalnie.Choć na to spolszczenie nie mogę narzekać,co więcej pewnie lepsze byłoby od oficjalnego!

 • Mistrz Seller2010-06-15 15:02:46

  mastergrander>>> KotOR wyszedł po Polsku. Była to pierwsza gra SW wydana po Polsku. A KotOR II nie został wydany po Polsku, ale jest spolszczenie fanowskie na www.kotor2.pl

 • miki1842010-06-13 13:13:50

  ta gra mi w ogóle nie działa mi na kompie cały czas mi się wyłącza , ale grałem u kolegi.
  Gra super 10/10, ale działalność na moim kompie 1/100000

 • Mastergrader2010-06-10 20:05:03

  Z tą grą nie jest tak źle jak oceniają w recenzji...przynajmniej spolszczone,a KotORa,takiej pięknej gry nie spolszczyli.A ta gra jest no<wzrok imbecyla na ekran>ciekawe,interesujące i...zajebiste

 • huberto123512010-06-01 12:37:13

  Błędem tej gry są duże wymagania graficzne GeForce 9800 GT To Chyba jakieś żarty są

 • huberto123512010-06-01 12:35:24

  GRa FAJNA :) 10/10

 • łycha2010-05-25 21:21:54

  przeszedłem ją jest o wiele zakrótka niz sie spodziewałem ale ogólnie fajna

 • Draygo2010-05-11 07:06:24

  nic specjalnego - gra dla głupich mas i idiotów, i chyba tylko im się podoba
  :/

 • DARTH REVAN12010-04-28 15:35:23

  ta gra ma dobrą grafe jest zajebista

 • duży2010-04-03 21:17:43

  ta gra jest żeby poznać potęgę ciemnej strony

 • kapitan rex 112010-03-28 12:18:23

  ech tu się wyczerpały granice mojej wiedzy. przykro mi anton. może spróbujesz to napisać na forum i ktoś ci opdpowie.

 • anton2010-03-27 13:04:05

  też tak robiłem rex,ale nie działa...Natomiast u kumpla który ma tego samego kompa co ja,ten sam system działa normalnie..

 • kapitan rex 112010-03-26 21:50:03

  w takim razie masz dwie opcje (mówiłem że te patchy nie wykrywają gry.) format kompa ( radzę) albo usunięcię gry (nie radzę bo są kłopoty gdy się samą grę usunie.
  gdy znów zainstalujesz grę masz trzy opcje: kupienie nowego kompa, zmiana sterowników karty graficznej, lub czekanie na pl patch. (niestety nie mam pewności bo większość informacji pochodzi z forum. może coś ominąłem i ... . lepiej sprawdz sam na forum
  pozdrowienia

 • anton2010-03-26 00:11:35

  polską

 • kapitan rex 112010-03-21 16:28:28

  anton jaką masz wersję językową?

 • anton2010-03-21 11:42:55

  mam wersję 1.0, a jak chcę wgrać patcha 1.1 to mi nie wykrywa gry

 • kapitan rex 112010-03-20 08:54:07

  anton napisz to na forum a nie w komentarzach. na forum będą wieksze szanse że ktoś ci odpowie.a tak wogle jaką masz wersję, bo jeśli masz 1.0 to możesz pobrać patch 1.2.jeśli masz polską wersję to lepiej nie pobieraj patcha ale poczekaj na 1.2 pl bo słyszałem że gdy się zainstaluje patcha oryginalnego na polskiej wersji to komputer nie może wykryć gry...

 • anton2010-03-14 16:47:20

  a ja nie mogę grać...Jak mi się pojawiają te napisy początkowe to mi się wiesza...Proszę o pomoc.A gry nie oceniam bo nie grałem...

 • mojzeszssj2010-03-07 19:02:45

  po drugim wydaniu spodziewałem się wszystkich bonusów nie tylko z wersji na PS3 ale też tych z PS2 a tu ich po prostu nie ma, co to za atrakcja te 3 nowe levele? gdyby dodać do tego walkę Darth Stalker + Luke VS Imperator to chociaż dodatki zlepiły by się w nową historię dając prawdziwą kontynuację a tak szkoda mi kasy na kupno 2 razy tego samego (czekam na prawdziwą TFU2)

 • Discess2010-03-07 16:06:07

  8/10 końcowa ocena
  dlatego że są wysokie wymagania ja napszykład musiałem sobie nowego kompa kupić bo na starym mi zacinało jak nie wiem ale teraz jest ok ale wszystko jest super...:)

 • kapitan rex 112010-03-01 18:52:42

  Gdybym miał stworzyć recenzje THE FORCE UNLEASHED to ocena końcowa byłba u mnie taka:
  1*:10/10
  2*:10/10
  i tak wszystko.
  *1,2ocena ogólna, ocena fabuły

 • kapitan rex 112010-03-01 18:47:49

  A niech to.Gdzie się podziały komentarze pozytywne i jedna recenzja też pozytywna. Przez złe opinie star warsy umierają...

 • Sebo2502010-03-01 18:20:56

  @kapiten rex owszem mam wersje na pc ale co to za różnica? gameplay jest taki sam, gdybym mial jedna z tych konsol to na TFU bym nawet nie spojrzał bo są tam sporo lepsze slashery (GoW, Ninja Gaiden). I gra nie jest super, w swojej kategorii to średniak, szkoda że niestety na PC nie wychodzi wiecej slasherów to mniej dzieci by ekscytowało sie TFU.

 • kapitan rex 112010-02-26 17:42:08

  sebo250 ma pewnie wersje na pc.
  a na ps3 i xbox 360 nie ma pewnie takich zacinków jak na pc
  pewnie sebo250 nie ma tych konsol...
  @

 • duży2010-02-24 09:36:19

  fabuła jest pomiędzy 3 a4 częścią

 • Anakin992010-02-14 07:34:41

  Świetna gra :)

 • kapitan rex 112010-02-13 21:36:14

  a po za tym gra super

 • kapitan rex 112010-02-13 21:34:26

  ocena podana w recenzji jest zła.nie mam na pc ,ale mam na psp.i czytałem opisy the force unleashed. ja dałbym 10/10

 • Raham Kota2010-02-11 10:22:48

  Tak gra jes super.

 • Discess2010-02-09 22:17:50

  Zgadzam się z komentarzem poniżej całkowicie

 • Rafix Vader2010-02-02 20:22:33

  Gra jest zaje... fajna ;) Ciesze sie z tej wydanej "Stówki" opłacało się!!

 • duży2010-01-31 11:17:09

  w leverze 9 jest proxi i z nim walczysz a on jest dartem maulem

 • duży2010-01-31 11:16:01

  kto pszeszet tą gre bo ja tak

 • duży2010-01-28 19:24:22

  kupiąem za 98zł 98gr

 • duży2010-01-28 19:22:50

  mam tą gre super pszeszłem całą daje 10/10

 • Darth Grievous2010-01-27 19:33:37

  dzieki a w I jest kostium dartha maula

 • Max17122010-01-25 11:42:39

  Jedynka lepsza

 • Alekses2010-01-23 14:25:30

  Mam te grę na pc .A to ultimate sith edition daje 3 dodatkowe misje poza fabułą

 • Darth Grievous2010-01-13 21:01:05

  To nie to sama co I?

 • Cad Bane2010-01-03 22:15:58

  Naprawdę super gra, o wiele lepsza niż się spodziewałem.

 • VOJAS2009-12-26 22:52:08

  dostałem jako prezent na święta ;) no fajna, bałem sie ze mi nie pujdzie... wymagania wieksze niż GTA IV xp mój kompa ma 5 lat ale gra działa zaskakujaco dobrze ;D

 • imperator rafal2009-12-26 14:03:35

  nie za dobre ,ale fajne

 • scout_2009-12-20 19:40:30

  świetna gra!
  czasem się troszkę muli ale fabuła spoko.
  szukajcie w empikach.

 • Delta 392009-12-09 18:55:53

  Początkowo byłem źle nastawiony do tej gry. Jednak im dłużej gram tym bardziej ją doceniam. Zagrałem dzisiaj na moim TV LCD 32" padem Logitecha i grało mi się doskonale. Muszę pochwalić sterowanie- mój Rumblepad chodzi świetnie wszystko jest idealnie dopasowane do przycisków. Tym bardziej jest to godne pochwały gdyż ostatnio coraz częściej zdarzają się gry które są przystosowane tylko do Xboxowego pada i mam kłopoty. Grafika jest wspaniała nie pamiętam żeby któraś gra wyglądała mi tak ładnie w niższych rozdzielczościach a tu nawet 800x600 wygląda okazale. Filmy przerywnikowe w jakości HD również robią wrażenie. Fajny jest też bardzo rozbudowany system walki. Tak sobie mysle że wystawił bym jednak 8/10.

 • Sith Acolyte2009-12-09 18:07:35

  Na ps3 100 zł normalne, z poziomami i kostiumami 149 zł. Pecetowcy mają farta! I cięższe portfele!

 • Hego Damask2009-12-09 12:57:16

  Wczoraj zacząłem grać. Całkiem sympatyczna gierka i sterowanie mi nie sprawia trudności :D

 • Sebo2502009-12-07 22:52:07

  Dzięki, to mój debiut:) aczkolwiek możecie spodziewać się kolejnych recenzji z gier SW. No i zachęcam do komentowania

 • Dark Count2009-12-07 20:18:40

  Naprawdę świetna recenzja . Trafia w sedno problemu . Moje uszanowanie .

 • Bhat Jul2009-12-07 15:38:26

  Mam nadzieję że dostane w sklepie

 • Talon Kurrdelebele2009-12-07 11:41:50

  Może i na ps3 też szału nie było ale wyglądało to znacznie lepiej :)

 • Delta 392009-12-07 08:42:15

  Myślę że recenzja jest rzetelna a ocena sprawiedliwa.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..