TWÓJ KOKPIT
0

Biografie Lordów :: RóżneAjunta PallZnamy imiona wielu Mrocznych Lordów, jednak czy każdy wie, kim był pierwszy? Tuż przed Drugą Wielką Schizmą rycerz Jedi, Ajunta Pall, eksperymentował z nowymi metodami wykorzystania Mocy. Podobnie jak jego towarzysze, chciał odkryć jej wpływ na istoty żywe, który umożliwi im mutacje i ulepszenia, mające na celu przywrócenie życia zniszczonym we wcześniejszych wojnach światom. Te eksperymenty nie mogły się podobać Radzie Jedi, która zakazała ich prowadzenia, jednak to nie powstrzymało towarzyszy Palla.

Wybuchł zbrojny konflikt, zakończony sromotną klęską buntowników. Zakon Jedi postanowił okazać im łaskę i wygnał poza granice Republiki. Wygnani Jedi, nazywani od tamtego czasu Mrocznymi, znaleźli się na terytorium Imperium Sithów i ostatecznie osiedli na Korribanie, powoli przejmując władzę nad zamieszkującym ten system ludem. Ich umiejętności, w połączeniu z tymi znanymi wcześniej rodzimym kapłanom, dały początek wielu gałęziom magii Sithów. Ajunta stał się przywódcą wygnanych, a w miarę jak ci zdobywali coraz większą władzę nad Imperium i ludem Sithów, przyjął tytuł najznakomitszego wśród swoich towarzyszy, Lordów Sith - Mrocznego Lorda Sithów.

Jego specjalnością była alchemia Sithów, był on jednak także wielkim wojownikiem, który w czasie bitwy o Korbos osobiście zabił ponad tuzin Jedi, uzbrojony w swój charakterystyczny miecz. Rządził Sithami przez wiele lat, a kiedy umarł, ciało zostało złożone w grobowcu na Korribanie, razem z jego ulubioną bronią. Przez wiele lat jego duch nawiedzał grobowiec, jednak przestał to robić mniej więcej 4 tysiące lat BBY. Wedle wersji legendy o Lordzie Revanie trzymanej w archiwach Jedi, duch Palla jakoby zrozumiał swoją "pomyłkę", okazał skruchę i wyrzekł się Ciemnej Strony Mocy, co jest klasycznym przykładem kłamliwej propagandy Jedi.(1) 2 3 4 5


TAGI: Publicystyka (79) Tydzień Sithów (8)
Loading..