TWÓJ KOKPIT
0

Yoda vs. Imperator Saga Edition :: RPG

Każdy z nas pamięta pojedynek Yody i Imperatora w Senacie, pod koniec epizodu III. Wiemy jak ten pojedynek przebiegał, oraz jak się skończył. Jednak czy na pewno musiał się skończyć zwycięstwem Imperatora i ucieczką Yody? Co jeżeli los, lub też jak kto woli rzut kośćmi, zadecydował inaczej? Na to samo pytanie próbowali odpowiedzieć w 2000 r. redaktorzy magazynu Star Wars Gamer, którzy przedstawili pojedynek Qui-Gona i Obi-Wana kontra Darth Maul. My dzisiaj zainspirowani tym artykułem przedstawiamy wam pojedynek dwójki najpotężniejszych postaci w edycji Saga (obok nich stoją tylko Imperator Fel, Darth Revan i kilka innych postaci).

Statystyki:

Rzut inicjatywy, by rozstrzygnąć kto rozpoczyna akcję jako pierwszy.

Yoda – 38
Imperator –27

Yoda wykorzystując swoją rundę, aktywuje moc Battle Strike, zwiększając w swojej następnej rundzie ataki o (rzut = 37) +1 do trafienia i + 3k6 obrażeń, jeżeli trafi. Po za tym zaczyna ruszać w stronę przeciwnika, tracąc akcję ruchu.

Imperator Palpatine, nie wyciąga swego miecza świetlnego, lecz wykorzystuje swoją popisową umiejętność Force Lightning, ciska piorunami w Mistrza Jedi.(trafienie 39<37 obrona) Sith trafił Jedi centralnie w klatkę piersiową. Pocisk ogłuszył na chwilę Mistrza Jedi (-20 HP, pozostało 154, -1 Condition Track)
Yoda dobiega do swojego przeciwnika i wykonuje szybki atak z pomocą Ataru, przeskakując nad głową władcy galaktyki i próbując zranić go w głowę. (36<35) Udaje mu się, to. Do serii blizn na głowie Palpatine’a dołączyła jeszcze jedna, która szybko się zasklepiła ze względu na właściwość miecza świetlnego.(-24 HP, pozostało 108)

Imperator z szaleńczym śmiechem szybko wyciąga swój miecz świetlny. Krwiste ostrze w jednej chwili przeistoczyło się w smugę, która pomknęła w stronę zielonego Jedi. (26<37). Ten jednak za przewodnictwem Mocy zablokował atak. Obydwaj wojownicy przez chwilę mierzyli się wzrokiem, póki Yoda nie wykonał swego ataku.
Zrobił mały krok do tyłu i zaczął szybko wymachiwać swym mieczem. Raz w prawo, raz w lewo (triple attack). (36<35, 21<35, 23<35). Pierwszego ataku, nie udało się Imperatorowi zablokować. Został zraniony w prawą rękę, a część jego szaty została rozcięta (- 28 HP, pozostało 80). Rana była dość głęboka, lecz od czego jest potęga Ciemnej Strony?

Palpatine, sam trenował szermierkę. Jego specjalizacją była zdrada i oszustwo, jednak kiedy dochodziło do bezpośredniej walki, zawsze mógł pokazać czego się nauczył od swego dawnego mistrza.( -3 Force Points, triple attack) (38>36, 37>36, 29<36). Imperator wykonał serię ataków na obronę Jedi, którą szybko przełamał. Pierwszy atak, zadany z największą siłą spowodował, że Yoda przypalił swoim własnym zielonym ostrzem, już wcześniej obolałą klatkę piersiową (-20 HP, pozostało 134). Drugi atak był o wiele poważniejszy, jako że wcześniejszy całkowicie rozbroił Mistrza Jedi (-26 HP, pozostało 108). Na szacie zielonego obcego pojawiło się czarne rozcięcie, które biegło z góry na dół. Imperator wyczuł nutkę strachu w zwykle opanowanym Wielkim Mistrzu. Yodzie udało się wyczuć zachwyt Imperatora, co wykorzystał by odzyskać opanowanie i odskoczyć do tyłu.
Stary Jedi wyciągnął przed siebie rękę i wykorzystał podmuch powietrza, by rzucić Darthem Sidiousem na ścianę (Force Slam). (28<35) (-8 HP, pozostało 72). Ten jednak przetrzymał uderzenie i nawet z dumnym uśmiechem zaczął przeć naprzód pod wiatr, jaki wytworzył Yoda.

Imperator zaczął odczuwać, że słabnie. Dlatego też, zmierzając w stronę Yody, zamiast wymachiwać mieczem świetlnym, postanowił ponownie użyć Force Lightningu. Wyciągnął lewą rękę przed siebie i wypuścił z palców serię błyskawic, które pomknęły w stronę starca. W prawej trzymał wciąż działający miecz świetlny. Do tego ataku przekazał cała swoją nienawiść (-1FP) (41<36). (-25 HP), pozostało 83, -1 CT).

Yoda ponownie został zraniony atakiem. Lecz tym razem zamiast polecieć z ogromną prędkością do tyłu, przyjął ten atak łagodniej, robiąc tylko kilka kroków do tyłu. Z takiej odległości odbił się od ziemi i z okrzykiem bojowym opadł na Imperatora. (28<35). Siły jednak go zawiodły. Jego atak został zablokowany przez władcę, który szybko wykonał kontrę.
Imperator z radością wymierzył cios w zaskoczonego wroga. Zamachnął się i zadał nieprawdopodobnie potężny cios (atak krytyczny, 41, -60 HP, pozostało 23, -3 CT). W jednej chwili Yoda klęczał na ziemi, chwytając się za kikut odciętego ramienia. Prawa dłoń, leżąca na ziemi była wciąż przymocowana do shoto Mistrza Jedi.

„Teraz spotkasz się z twymi braćmi Jedi. Moje zwycięstwo nad waszym żałosnym zakonem jest kompletne. Sithowie rządzą ponownie. A wiesz co jest w tym najlepsze mój mały zielony przyjacielu? Wasz wybraniec, stał się moim”

Imperator roześmiał się, lecz Yoda nic nie powiedział. Zamknął oczy. Wyglądało na to, że przeszedł w stan medytacji.
Nagle czmychnął w powietrze, najwyraźniej próbując uciec. W ostatnim akcie desperacji, bądź też z jakiegoś innego powodu. Nikt nigdy nie dowiedział się z jakiego. Sith był szybszy (36<31). Wykonał szybki ruch krwistym ostrzem, zostawiając na posadzce rotundy rozczłonkowane ciało wiekowego mistrza Jedi.

Imperator rozejrzał się po urządzonej jatce. Sala Senatu będzie całkowicie oddana do remontu. Wszędzie znajdowały się ślady krótkiej, acz epickiej walki między dobrem a złem. Zło zatriumfowało. Czy mogło być inaczej? Ten dzień był dniem, na który Palpatine czekał od dawna. Sithowie wrócili do władzy! Jednak co z uczniem? Darthem Vaderem? Wciąż walczył z Obi-Wanem Kenobi na Mustafar. Jeżeli Imperator się pospieszy, zdąży wspomóc zaślepionego ucznia w walce, zabijając ostatniego Jedi.


TAGI: Okiem Mistrza Gry (2)
Loading..