TWÓJ KOKPIT
0

Spaceships :: Książki

Autor: Nie ujawniono
Tytuł: Spaceships
Wydawca: Scholastic 2010
Okładka: Lucasfilm
Strony: 12
Cena: 7.99 USD


Recenzja Lorda Sidiousa

Scholastic szuka sobie nowej niszy, stawiając tym razem na 2 i 3 letnie dzieci. Raczej wątpię by to one grupą klientów, zainteresowaną ich produktami, chyba bardziej chodzi o rodziców, którzy postanowili przyuczyć swoje pociechy do fanostwa.

Cóż jest to książeczka dla naprawdę małych dzieci, które jeszcze nie czytają. Dlatego tekst jest, ale mogłoby go nie być. Zresztą poza stroną tytułową, na każdej innej znajduje się tylko podpis, tego, co przedstawia. W środku zaś znajdziemy zdjęcia (dobrej jakości) okrętów i innych pojazdów kosmicznych z sagi. Nic więcej. Raczej taka książeczka do oglądania, niezbyt długa, a do tego dostosowana do odbiorcy. Zamiast papieru strony są zrobione z twardej tektury, dzięki temu dzieciak może je ślinić, gdyść, próbować wyrwać, czy co mu jeszcze do głowy wpadnie, a książeczka powinna to wytrzymać. Przynajmniej w założeniu. Niestety już trwałość jest dość wątpliwa, przynajmniej mój egzemplarz zaczął się rozklejać. Każdy dzieciak zapewne w ciągu paru dni by go rozwalił, wystarczy, że zacznie wkładać ołówek między tekturowe kartki. Pod warunkiem, że by do tego sięgał. Niszczyciel gwiezdny, na czarnym tle kosmosu, owszem wygląda wspaniale, robi wrażenie, ale czy zrobi je na małym dziecku? Czy raczej wystraszy. Szary, niebezpieczny pojazd na ciemnym tle. Nie wiem, czy dla dziecka będzie to wyglądać atrakcyjnie. Jednak stara się on być atrakcyjny w inny sposób. Choćby plus podpisów (nazwy), każdy okręt ma też wyraz dźwiękonaśladowczy, który jest ma brzmieć jak wystrzał, brzemienie silników – w zależności od strony. I jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie, okręty sprawiają wrażenie naklejonych, więc jakby były trochę bliższe, bardziej wyróżniajace się z tła. Czy dziecku to wystarczy? Nie wiem.

Dla mnie najznamienitszym aspektem tego dzieła jest to, że autor nie ośmielił się pod nim podpisać. Niech tak zostanie, to produkt przeznaczony dla może dwulatków, acz nie wiem, czy i im wyda się on atrakcyjny. Chyba lepsza byłaby już kolorowanka.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Jakość informacji: 1/10
Jakość zdjęć: 8/10
Opis świata SW: 2/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Radek 10 2010-01-21 23:49:17
Lord Sidious 3 2010-01-20 23:12:22
Nestor 1 2010-01-25 15:44:09


TAGI: Scholastic (115)

KOMENTARZE (1)

  • Nestor2010-01-25 15:44:02

    Ta książeczka to kicha na maksa, nie da się opisać żenady tego produktu w tak krótkim tekście jak ten komentarz. 1/10

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..