TWÓJ KOKPIT
0

Gadżety Jedi :: Kolekcjonerstwo

Pod względem gadżetów skierowanych zarówno do dzieci jak i do wytrawnych kolekcjonerów świat Gwiezdnych Wojen jest jednym z najbogatszych uniwersów na świecie. George Lucas swoimi produkcjami nie tylko zrewolucjonizował kino, ale również podejście do produkcji gadżetów okołofilmowych. Od dnia wejścia na ekrany w 1977 roku pierwszego filmu z sagi produkcja kolekcjonariów idzie pełną parę i każdego miesiąca otrzymujemy nowe produkty. Naturalną koleją rzeczy jest fakt, że spora ich część poświęcona jest Rycerzom Jedi, będących jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów sagi.

Nie jest możliwe przybliżenie wszystkich produktów powiązanych z Jedi, wymagałoby to bowiem artykułu obejmującego ok. 20 tyś gadżetów. W momencie jego kończenia byłby zapewne jednak już nieaktualny. Mamy nadzieję jednak, że chociaż trochę przybliżymy Wam ogrom tego rynku, a może i niektóre kolekcjonaria zaciekawią Was na tyle, że sami zaczniecie przeszukiwać sieć pod kątem tych informacji.

Figurki: Hasbro i Kenner
Figurki - nowa jakosć: Kotobukiya, Gentle Giant i Sideshow Collectibles
Miecze świetlne
Inne


(1) 2 3 4 5


TAGI: eFx Collectibles (2) Gadżet (15) Gentle Giant (6) Hasbro (32) Kenner (13) Kotobukiya (6) Master Replicas (4) Sideshow Collectibles (8)
Loading..