TWÓJ KOKPIT
0

Szata Jedi :: Twórczość fanów

Autor: Win-Ren Kallan,
Jedi Order

Tysiące lat istnienia Jedi w galaktyce sprawiły, że Rycerze Jedi każdej epoki mają odmienny strój i wyposażenie dostosowane do wymogów konkretnych czasów. I tak stroje Jedi z okresu Wojny Exara Kuna są w istocie zbrojami dostosowanymi do długotrwałych i zaciętych walk. Stroje z czasów Starej Republiki zwykle są powłóczyste i nadają Jedi dostojny wygląd – bardziej ambasadora i dyplomaty niż wojownika. W każdej epoce jednak stroje Jedi nie były na tyle zunifikowane by zatracać indywidualny charakter odzieży. Dlatego też Jedi z okresu końca Starej Republiki noszą podobne stroje, w których jednak podkreślają ich indywidualny charakter. Ta unikalność może być uzyskiwana przez dobór materiału jak i kroju.

Dobrze znany strój Jedi składał się na ogół z peleryny (szaty, płaszcza) z rękawami i kapturem, koszuli wraz z tuniką, spodni i skórzanych butów o wysokich cholewkach. Szaty Jedi miały podkreślać elementy wyznawanej filozofii życia bez zbędnych luksusów. Strój Jedi był mimo to wygodny tak by nie rozpraszać uwagi a dodatkowo jego krój umożliwiał dużą swobodę ruchu.

Szaty Jedi z okresu przed imperialnego stały się znakiem rozpoznawczym członków Zakonu i zainspirowały niezliczonych fanów Gwiezdnych Wojen do sporządzenia własnego stroju. Niniejszy artykuł ma przybliżyć nieco problem doboru materiału, wymiarów i wykroju do opracowania koncepcji własnego stroju Jedi.

Płaszcz
Tunika


(1) 2 3


TAGI: Jedi Order (6) Kostium (3) Tydzień Jedi (6)
Loading..