Zemsta Sithów

Epizod III. Spekulacje i fakty.

Zdarzenia

Nie tytuł jednak jest najważniejszy. Istotne jest to, co stanie się w całym filmie, a o tym wiadomo już bardzo dużo. Od siebie dodam, że chyba o żadnym innym epizodzie nie było wiadomo tak wiele na trzy lata przed premierą.
Zacznijmy zatem od tego, że szturmowcy - klony z Epizodu 2, muszą się w jakiś sposób zamienić w takich, jakimi znamy z Epizodu 4, 5 i 6. Nie jest to jednak bardzo istotne, ponieważ przeobrażenie może polegać tylko i wyłącznie na zmianie hełmu. Inną spekulacją którą snują fani w celu pogodzenia książek z filmami (z fabuł niektórych książek wynika bowiem, że szturmowcy pochodzili z poboru) jest to, że może armia szturmowców będzie się składała zarówno z klonów, jak i „poborowych”. Aczkolwiek tu należy podkreślić fakt, że nie jest to najważniejsze i może to się stać dopiero w pierwszych latach panowania Imperium, co przedstawione zostanie w nowych książkach.
Dużo bardziej interesujące jest jednak to, co wydarzy się z głównymi bohaterami. Otóż należałoby się spodziewać tego, że Lord Sidious ujawni się jako Imperator Palpatine. Fani nie są jednak pewni, w jaki sposób ma to się odbyć. Jedną z możliwości mistrzów Ciemnej Strony (opierając się o komiksy „Dark Empire”) było przenoszenie swojego „ducha” do innego ciała. Zatem może być tak, że Lord Sidious „przeniesie się” do ciała Palpatine’a. Nie zapominajmy też o najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniu – Sidious to Palpatine i już :). Warto jeszcze zobaczyć zdjęcie ze strony 24. przewodnika po chronologii – tam widać scenę koronacji Imperatora, który siedzi na fotelu bardzo podobnym do tych z ROTJ i AOTC, za nim stoją dwaj gwardziści, a przed nim klęka jakiś Neimoidianin.
Pewne jest, że Padme będzie w ciąży i Anakin będzie o tym wiedział (zostawi wszak dla Luke’a swój miecz świetlny). Anakin nie będzie jednak świadom tego, że Amidala nosi w sobie bliźnięta. Zapewne niedługo przed porodem, Anakin „ostatecznie” przejdzie na Ciemną Stronę i zdecyduje się służyć Palpatine'owi. Jednakże w 3. rozdziale „Powrotu Jedi” Jamesa Kahna (na stronie 56) Obi-Wan mówi: „Kiedy twój ojciec odszedł, nie podejrzewał, że matka jest w ciąży”. Co się zaś tyczy miecza, to można spekulować też, że Anakin odda go Obi-Wanowi, mówiąc, że już nie chce być jego uczniem.
W ANH Darth Vader mówi do Kenobiego: ”Zostawiłem Cię jako uczeń, teraz sam jestem mistrzem”, co może oznaczać, że Anakin nigdy nie osiągnie statusu Rycerza.
Jednym ze zdarzeń, które budzą najwięcej kontrowersji wśród fanów jest śmierć Padme. Nie wiadomo jak, kiedy (czy w E3?) i dlaczego ma ona umrzeć. Miłośnicy Sagi uważają, że sam Anakin może ją zgładzić. ”Anakin zacisnął powoli rękę w pięść i niewidzialna siła chwyciła Padme za gardło. Dziewczyna krzyknęła, żeby ją puścił. Anakin rozwarł dłoń, ale niewidzialna ręka nadal trzymała Amidalę i nie pozwalała jej oddychać.” - to fragment jednego z możliwych scenariuszy, ale wymyślony przez fana.
Problemem jest jednak to, że Leia musi zapamiętać jakieś obrazy związane z matką... Na ostateczne wyjaśnienie przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. „Do you remember mother, your real mother?” - To zdanie nie daje mi spokoju. W ROTJ Leia mówi o niej, że była bardzo piękna i bardzo smutna. Jest też prawdopodobne, że Amidala uda się razem z Leią na Aldaraan i tam umrze z tęsknoty.
Bliźnięta zaraz po porodzie zostaną rozdzielone i bardzo prawdopodobne, że Amidala zostanie poinformowana, że dzieci umarły przy narodzinach. Luke’a zabierze Obi-Wan i zawiezie go na Tatooine.
Ponieważ w TESB dowiadujemy się, że Luke na Dagobah ma uczucie „jak by już tu kiedyś był” możliwe jest, że Obi-Wan lecąc z Lukiem na Tatooine zabierze ze sobą Yodę i zostawi zielonego mistrza na bagnistej planecie.
Jednym z przypuszczeń snutych przez polskich fanów jest to, że Amidala, aby ukryć się przed Imperatorem poleci na Dagobah i tam powije dzieci. Nie wiadomo...
Drugie dziecko Padme i Anakina – Leia trafi na Aldaaran, do rodziny szlacheckiej, do Baila Organy.
Jeszcze jedną smutną wiadomością, niestety pewną w 90% jest to, że mistrzowie Jedi, a zwłaszcza Ki-Adi Mundi i Mace Windu zostaną zgładzeni. Być może swoją rękę przyłoży do tego młody Boba Fett (choć nie bardzo wiem jak, skoro będzie miał wtedy jakieś 14 lat). Zniszczona zostanie także świątynia Jedi.
Dooku umrze. Jest to niezbędne, aby Anakin mógł zająć jego miejsce u boku Sidiousa. Być może nawet młody Skywalker pomoże hrabiemu w przejściu na tamten świat. Innym, prawdopodobnym scenariuszem śmierci Dooku jest to, że Yoda zabije go w jaskini na Dagobah.
Fani chcieli by się dowiedzieć kto tak naprawdę jest ojcem Anakina. Jeśli w ogóle ten temat zostanie poruszony w Epizodzie 3, to możemy się spodziewać czegoś bardzo interesującego. Spekulacje, nie bezpodstawne mówią, że ojcem przyszłego Dartha Vadera może być Dooku lub sam Palpatine! Ciekawe nieprawdaż? Problem w tym, że E3 ma trwać w założeniu 2 godziny, więc najprawdopodobniej wątek w ogóle nie zostanie poruszony.
W finale filmu musi dojść do pojedynku pomiędzy Obi-Wanem, a Anakinem.Walka nie wyłoni zwycięzcy, ale Anakin wyjdzie z niej straszliwie okaleczony, z poranioną twarzą, kończynami i uszkodzonymi od gorąca płucami. Być może spełnią się przypuszczenia miłośników Sagi, że walka ta odbędzie się w pobliżu jakiegoś wulkanu. Jak wynika z powieści „Powrót Jedi” Jamesa Kahna, Obi-Wan wrzucił Anakina do lawy, aby Skywalker umarł. Kenobi natomiast odlatuje z planety nie widząc, że jego uczniowi udało się wydostać z wulkanu. Potem, wg. książki Kahna, Anakin przywdział czarną zbroję.
C3-PO i R2-D2 będą mieć wykasowaną pamięć. To nie ulega wątpliwości, potwierdził to sam „Flanelowiec” w jednym z wywiadów. Być może zobaczymy tę scenę tuż przed napisami końcowymi.


1 2 (3) 4 5


Tagi: Epizod III: Zemsta Sithów (45) Publicystyka (78) spekulacje (7)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.