TWÓJ KOKPIT
0

Invasion - galeria okładek :: Komiksy


Cykl Invasion wydawany w USA przez Dark Horse Comics zadebiutował dwuczęściową historią udostępnioną bezpłatnie na oficjalnej stronie Star Wars.com w maju i czerwcu 2009 r. (później wydana w rozszerzonej wersji także na papierze jako numer zerowy). Premiera pierwszego numeru na amerykańskim rynku nastąpiła 1 lipca 2009 r. Według założeń wydawnictwa kolejne miniserie prezentowane w Invasion maiały ukazywać się na zmianę z historiami zamieszczonymi w cyklu Mroczne czasy.
Zespół, który pracuje nad serią Invasion składa się ze scenarzysty Toma Taylora, rysownika Colina Wilsona oraz Wesa Dzioby nakładającego kolory.

Fabuła Invasion rozpoczyna się około 25 lat po Bitwie o Yavin w początkowym okresie wielkiej inwazji istot spoza galaktyki, zwanych Yuuzhan Vongami. Przedstawia losy rodziny Galfridian pochodzących z pokojowej planety Artorias, będącej jedną z pierwszych opanowanych przez najeźdźców. W Invasion obecnych jest wielu bohaterów wystepujacych w książkowej serii Nowa Era Jedi, opisującej wydarzenia tej samej wojny, jak na przykład Luke Skywalker, Jaina, Jacen i Anakin Solo oraz ich rodzice.

W listopadzie 2011 roku wydano ostatni numer cyklu. Od tego czasu brakuje jakichkolwiek informacji lub planów związanych ze wznowieniem serii. Nigdy jednak nie ogłoszono zamknięcia Invasion, istnieje zatem możliwość, że seria kiedyś powróci.


Okładki wydań zeszytowych


Okładki wydań zbiorczych
Alternatywne okładki

Pełne okładkiTAGI: Dark Horse Comics (576) Inwazja (Invasion) (5)
Loading..