TWÓJ KOKPIT
0

Dziedzictwo (Legacy) - galeria okładek :: Komiksy


Dziedzictwo (Legacy) to jedna z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się komiksowych serii Star Wars wydawnictwa Dark Horse. "Zupełnie nowi Sithowie", "całkiem nowe Imperium" i "nowy Skywalker" to hasła będące częścią promocji, która miała zachęcić przyszłych czytelników do nowej pozycji, praktycznie od samego początku wzbudzającej spory entuzjazm oraz zainteresowanie fanów Gwiezdnych Wojen i nie tylko. Cykl został zapoczątkowany w czerwcu 2006 roku, kiedy na rynku pojawił się pierwszy numer, a kilkanaście dni wcześniej także numer zerowy pełniący rolę przewodnika wprowadzającego czytelników w nową serię. Od tego czasu kolejne zeszyty Legacy ukazywały się praktycznie co miesiąc, będąc jednymi z najbardziej poczytnych komiksowych pozycji.
Jesienią 2008 r. wraz z powrotem wydawnictwa Egmont Polska do tematyki Gwiezdnych Wojen, Dziedzictwo trafiło również do naszego kraju. Od października tego samego roku seria zaczęła się ukazywać w formie albumowych wydań zbiorczych mniej więcej w kilkumiesięcznych odstępach. Od grudnia 2009 r. cykl został tymczasowo zawieszony z powodu dotarcia do momentu publikacji przekrojowej historii Wektor (Vector), której akcja została przedstawiona również w innych gwiezdowojennych komiksach. Wydawnictwo postanowiło wypuścić w między czasie inne pozycje uzupełniając w ten sposób fabułę, aby w momencie wznowienia serii czytelnicy mieli pełny obraz sytuacji. Kolejne tomy Dziedzictwa wznowiono od 2011 r. W kwietniu 2013 r. w Polsce ukazała się jedenasta, finałowa cześć cyklu.
Twórcami Legacy jest popularna para twórców komiksowych, John Ostrander, będący scenarzystą do wszystkich numerów, a także Jan Duursema, autorka rysunków do większości historii oraz współscenarzysta niektórych odcinków. Autorami pozostałych rysunków są: Travel Foremna, Adam DeKraker, Colin Wilson, Omar Francia, Adam Robinson, Kajo Baldisimo i Dave Ross.

Akcja Dziedzictwa rozgrywa się około 137 lat po bitwie o Yavin. W galaktyce wybucha nowa wojna domowa. Pojawiają się zupełnie nowi Sithowie, którzy pokonawszy, przy pomocy Imperium, Jedi i Sojusz Galaktyczny sami zasiadają na imperialnym tronie. Głównym bohaterem serii jest Cade Skaywalker, potomek Luke’a Skaywalkera, który porzuca drogę Jedi wybierając życie łowcy nagród. Los nie raz skonfrontuje go z nowymi Mrocznymi Lordami, którzy będą walczyć o utrzymanie władzy w galaktyce.

Pod koniec 2008 r. na łamach Legacy pojawiło się zakończenie crossovera Wektor (Vector), historii której wcześniejsze odcinki zamieszczono w takich seriach jak: Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic), Mroczne Czasy (Dark Times) i Rebellion (Rebelia).
W kwietniu 2010 r. wydawnictwo Dark Horse oznajmiło, że seria zostanie zamknięta wraz z ukazaniem się pięćdziesiątego numeru, który w Stanach trafił do sprzedaży w sierpniu 2010 r. Nie był to jednak koniec Dziedzictwa. Po kilku miesiącach zapowiedziano kontynuacje w postaci finałowej miniserii "Legacy - War" wydawanej od grudnia 2010 r. do maja 2011 r.


Okładki wydań zeszytowychWydania specjalne

#0


Polskie wydania


Okładki wydań zbiorczych
Alternatywne okładki

Pełne okładki
TAGI: Chris Scalf (13) Dark Horse Comics (576) David Ross (9) Douglas Wheatley (28) Dziedzictwo (Legacy) (34) Egmont Polska (649) Jacek Drewnowski (162) Jan Duursema (69) John Ostrander (73) Omar Francia (5)
Loading..