TWÓJ KOKPIT
0

Materiały prasowe sezon 2 :: Wojny Klonów

Opisy odcinków 1-15 (seria składa się z 22 odcinków)Odc. 1 Kradzież Holokronu

Najlepiej uczyć się na własnych błędach.

Ahsoka dostaje karną służbę w Świątyni Jedi za niewykonanie rozkazów. Tymczasem, tajemniczy łowca nagród Cad Bane zostaje wynajęty przez Lorda Sidiousa, żeby przedostać się do Świątyni Jedi i wykraść drogocenny Holokron - starożytne urządzenie magazynujące sekrety Jedi. Bane wraz z dwoma kompanami przemyka się do Świątyni i zdobywa Holokron. Losy urządzenia zależą od Ahsoki, Anakina i Obi-Wana. Muszą działać szybko, zanim łowca nagród ucieknie z drogocennym artefaktem Jedi.

Odc. 2 Puszka Pandory

Zbytnia pewność siebie jest najniebezpieczniejszą z wad.

Anakin i Ahsoka chcą przejąć statek łowcy nagród Cada Bane’a, który przeniknął do Świątyni Jedi i ukradł drogocenny Holokron. Artefakt zawiera informacje o tym, gdzie w galaktyce znajdują się dzieci najbardziej wrażliwe na Moc. Niestety, w trakcie ucieczki ze Świątyni Jedi, bezwzględny najemnik zabił próbującego go powstrzymać Bolla Ropa, Jedi z Rodii. Teraz Anakin i Ahsoka przenikają na uszkodzony statek Cada, aby odzyskać Holokron, ale nie doceniają umiejętności taktycznych łowcy nagród.

Odc. 3 Dzieci mocy

Cierpliwość to pierwszy krok do naprawy błędu.

Złowrogi Cad Bane, któremu udało uciec się prze Anakinem i Ahsoką dostarcza Darthowi Sidiousowi informacje z Holokronu, po czym otrzymuje jeszcze bardziej ponure zadanie: ma znaleźć dzieci wrażliwe na Moc z całej galaktyki i przewieźć je na Mustafar, gdzie zostaną ukierunkowane zgodnie z jego wolą. Dzielni Mace Windu, Obi-Wan Kenobi, Anakin i Ahsoka ścigają się z czasem aby powstrzymać Bane’a i odzyskać Holokron, a co najważniejsze uratować dzieci mocy.

Odc. 4 Szpieg senatu

Prawdziwa miłość nie wątpi.

Padmé zostaje powierzone zadanie śledzenia jej dawnego przyjaciela Senatora Rusha Clovisa, oraz wykrycia spisku pomiędzy Klanem Bankierów, Nemodianami i Separatystami. Wbrew woli Anakina, Padmé zgadza się na misję i towarzyszy Clovisowi w podróży do Cato Nemodii. Jej przybycie wzbudza podejrzenia Lotta Doda, że Padmé zagraża ich przyszłej transakcji. Lott robi wszystko by Padmé uległa nieszczęśliwemu wypadkowi...

Odc. 5 Lądowanie w Point Rain

Uwierz w siebie, bo inaczej nikt inny tego nie zrobi.

Anakin, Ahsoka i Ki-Adi-Mundi prowadzą siły desantowe do zniszczenia fabryki droidów, którą Poggle Mniejszy odbudował na Geonosis, jednak sprawy idą zupełnie na opak, kiedy artyleria Separatystów zestrzeliwuje statki Republiki. Pomimo ciężkich strat Anakin i Ki-Adi muszą dokończyć misję i zniszczyć fabrykę nim rozpocznie ona produkcję. Jednak zanim im to się uda będą musieli pokonać hordy wojsk wroga, zabójcze pułapki i nieprzyjazne otoczenie.

Odc. 6 Fabryka broni

Nie ma cenniejszego daru niż zaufanie.

Anakin, Ahsoka i Luminara Unduli oraz jej padawanka Barriss Offee, dalej prowadzą misję zniszczenia fabryki droidów, którą Poggle Mniejszy odbudował na Geonsis. Ale Poggle ma inne plany - chce wyprodukować swoją najnowszą broń: siejący zło, zabójczy i niemal niemożliwy do zniszczenia super czołg. Jedi łapią się każdego sposobu, aby zakończyć misję nim fabryka ruszy z produkcją. Postanawiają wcielić w życie ryzykowny plan, w którym Anakin i Luminara będą przynętą i odwrócą uwagę super czołgów, podczas gdy Ahsoka i Barriss katakumbami pod miastem dostaną się do fabryki. Plan jest ryzykowny, stawka wysoka. To jedyne rozwiązanie, ale czy padawanki podołają wyzwaniu?

Odc. 7 Strzępy terroru

Czasem przyjęcie pomocy jest trudniejsze od jej zaoferowania.

Kiedy fabryka droidów na Geonsis zostaje zniszczona, mistrzyni Jedi Luminara Unduli znika w trakcie tropienia Poggla Mniejszego. Obi-Wan i Ki-Adi-Mundi prowadzą pluton klonów, aby ją odnaleźć. Podążając jej śladami, nasi bohaterzy trafiają na terytorium Kariny Wielkiej. Jedi z przerażeniem orientują się, że rój żyje i jest pilnowany przez zastęp nieumarłych obrońców. Widocznie Karina ma moc ożywiania i kontrolowania swoich zombie. Czy Obi-Wan i Ki-Adi-Mundi pokonają nieumarłe hordy Kariny i znajdą Luminarę zanim będzie za późno?

Odc. 8 Władcy umysłu

W następstwie Bitwy o Geonosis Ahsoka i Barriss są odpowiedzialni za odprowadzenie statku zaopatrzeniowego, do kontrolowanej przez Republikę strefy. Ahsoka i Barriss nie wiedzą, że na statku, którym dowodzą znalazła schronienie horda zabójczych robaków, które potrafią przejąć kontrolę nad mózgami swoich żywicieli. Teraz uwięzieni na pokładzie statku wypełnionego po brzegi klonami, których mózgi zostały opanowane przez pasożyty, Ahsoka i Barriss muszą walczyć ze swoimi własnymi żołnierzami i zatrzymać statek przed zbliżającym się portem, gdzie śmiertelna plaga rozniesie się na całą galaktykę.

Odc. 9 Intryga Grievousa

Uważaj, abyś nie stał się tym czego nienawidzisz.

Gdy flota Mistrza Jedi Eetha Kotha została zniszczona stał się on zakładnikiem Generała Grievousa, który torturował go, aby zwabić innych Jedi. Anakin, Obi-Wan i Adi Gallia obmyślili śmiały plan ocalenia towarzysza, który przewidywał także zgładzenie przywódcy Separatystów. Szybko jednak zrozumieli, że Generał ma własne plany związane z Jedi. Zobacz kto, kogo przechytrzy i czy Jedi uda się ocalić Mistrza Kotha.

Odc. 10 Dezerter

By być prawym, trzeba być honorowym.

Kiedy Generał Grievous rozbił się na Saleucami, Obi-Wan, Cody i Rex postanowili go odszukać i pojmać. Podczas pościgu Rex zostaje poważnie ranny i towarzysze muszą go zostawić pod opieką miejscowej rodziny. Okazuje się, że ojciec rodziny – Cut Lawquane jest dezerterem, który uciekł z armii klonów. Honorowy Rex czuje pogardę dla Cuta, ale nagły atak droidów sprawia, że tych dwoje będzie musiało współdziałać. Wspólna walka nauczy ich wiele o sobie i o tym dlaczego klony walczą.

Odc. 11 Zagubiony miecz

Prosta droga nie zawsze jest najłatwiejsza.

Gdy miecz Ahsoki Tano zostaje skradziony, młoda padawanka wyrusza w pościg za złodziejem. Towarzyszy jej Tera Sinube, Jedi który jest ekspertem w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i w odróżnieniu od Ahsoki jest rozwiązuje je bez zbędnych emocji. Śledztwo prowadzi ich do interesującego odkrycia – mieczem Ahsoki zainteresowanych jest więcej osób i przynajmniej jedna z nich nie zatrzyma się przed niczym by go zdobyć. Ahsoka musi odzyskać swój miecz, zanim będzie za późno.

Odc. 12 Spisek na Mandalore

Krążą pogłoski, że Księżniczka Satine z Mandalore potajemnie buduje armię Separatystów, łamiąc dane wcześniej przyrzeczenie neutralności. Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. Satine gorąco zaprzecza plotkom, ale nagły atak Staraży Śmierci sprawia, że Obi-Wan przestaje jej wierzyć. Teraz wspólnie będą musieli stanąć przeciw Straży Śmierci, zanim ta wplącze Mandalorian w wojnę, w której nie chcą uczestniczyć.

Odc. 13 Podróż na pokuszenie

W trakcie podróży na Coruscant na pokładzie Coronetu Satine Kryze, Obi-Wan i Anakin odkrywają spisek, którego celem jest uśmiercenie księżniczki. Podczas gdy Obi Wan dokłada wszelkich starań by ochronić Satine przed zabójcą, Anakin odkrywa, że jego dawnego mistrza i piękną księżniczkę łączy przeszłość. Jednak ich dawna historia zejdzie na drugi plan, gdy Obi-Wan nabierze podejrzeń, że to ktoś z bliskiego otoczenia Satine jest zdrajcą. Dzielny Jedi musi go powstrzymać zanim uda mu się zrealizować plan.

Odc. 14 Duchess z Mandalore

Podczas wojny, prawda ginie jako pierwsza.

Po przybyciu na Coruscant, gdzie Satine miała przedstawić sytuację swojej planety, okazało się, że senatorowie Republiki uważają, iż księżniczka jest zamieszana w spisek Straży Śmierci. Kryze nie pozostało nic innego jak zwrócić się do jedynej osoby, której mogła zaufać – Obi-Wana, aby wstawił się za nią. Czy jednak jego wiara w prawdomówność księżniczki okaże się wystarczająca, by powstrzymać Republikę przed wysłaniem wojsk na Mandalore?

Odc. 15 Zbrodnia w Senacie

Szukanie prawdy jest łatwe, trudniejsza jest jej akceptacja.

Kiedy Senator Onaconda Farr umiera w niewyjaśnionych okolicznościach, a lokalny Zarządca okazuje się być nieporadny, Padme decyduje się odnaleźć osobę odpowiedzialną za otrucie jej mistrza na własną rękę. Podążając za poszlakami, Padme i Bail Organa zagłębiają się w meandry zawiści, kłamstw i sekretów, za którymi stoją potężny Senator Mee Deechi i Hale Burtoni. Poszukiwania Padme mogą zniszczyć jej reputację i sprawić, że porzuci swoje ideały. Prawdziwa tożsamość zabójcy okazuje się być dla niej zaskoczeniem, tak wielkim, że nie była ona sobie nawet w stanie tego wyobrazić.


1 2 (3)


TAGI: Cartoon Network (6) The Clone Wars (270)
Loading..