TWÓJ KOKPIT
0

Machines of War :: Komiksy


Tytuł oryginału: Machines of War
Tytuł TPB: Omnibus: Menace Revealed
Scenariusz: Jason Hall
Rysunki: Francis Portella
Tusz: Albert Xiques
Litery: Digital Chameleon
Kolory: Digital Chameleon
Wydanie USA zeszytowe: Dark Horse Comics / Hasbro / Toy "R" US 2002
Wydanie USA zbiorcze: Dark Horse Comics 2009
Tłumaczenie:brak
Wydanie PL:brak


Recenzja Lorda Sidiousa

Czwarty i ostatni komiks z cyklu i muszę przyznać, że dopiero tu dostałem olśnienia. Ale o tym za chwilę, wpierw o samym komiksie.

Tym razem widzimy bitwę o Geonosis oczyma klonów, które przyleciały z Yodą na ratunek. Doskonałe zgranie w czasie, doskonałe poświęcenie w bitwie i perfekcyjna organizacja. Świetnie oddano klimat bitwy i to mi się podoba. Tylko znów poza kilkoma scenami zabawy nic z tego nie wynika. Dopiero końcowy tekst - co dalej - wszystko w Twoich rekach dał mi do myślenia. Wszystkie poprzednie komiksy z serii kończyły się podobnie, choć może nie tak wprost. Przyznam, że nie zrozumiałem idei serii, liczyłem, że każdy kolejny ma nas zachęcić do sięgnięcia po następny. Niestety, one w ogóle nie mają nic wspólnego ze sobą w kontekście ciągłości fabularnej. Za to łączy je jedno - mają pobudzić wyobraźnię i zachęcić dzieci do zabawy. To Ty decydujesz, co dalej. To Ty możesz sprawić, że w zabawki zostanie tchnięte życie, o ile oczywiście masz wystarczającą wyobraźnię. I to Ty, tworzysz przygodę. Ten punkt widzenia zupełnie zmienia odbiór komiksu, jak i całej serii. Ona ma wprowadzić nas w świat fantazji i wyobraźni i doskonale to robi.

Znów graficznie wypada lepiej, ale to nie ma znaczenia. W momencie, gdy inaczej patrzy się na historię, w szerszym kontekście te komiksy trzymają pewien jednolity poziom. I to, co mogłem im zarzucać wcześniej, że nie rozwijają jakiejś myśli staje się tu ich największą zaletą. Taki postawiono bowiem cel. Zainspirować. Ten znów powinien inspirować do zabawy i to mi się podoba.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Klimat: 6/10
Rozmowy: 5/10
Rysunki: 7/10
Kolory: 6/10
Opis świata SW: 4/10


Okładka wydania zbiorczego:


OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2010-04-20 20:01:01
Nestor 5 2014-05-30 23:11:26


TAGI: Dark Horse Comics (568) Omnibus (13)

KOMENTARZE (1)

  • Nestor2014-05-30 23:11:23

    Bardzo lubię taki historyjki wnoszące coś nowego do filmów, ale tutaj zrobili lekkie przegięcie. Także koncepcja świetna, wykonanie jak zawsze.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..