TWÓJ KOKPIT
0

Galaxy of Fear #12: The Hunger :: Książki


Autor: John Whitman
Oryginalny tytuł: Galaxy of Fear #12: The Hunger
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Bantam Spectra 1998
Przekład: ---
Okładka: Steve Chorney
Stron: 138
Cena: 4,50 USD
ISBN: 055348642X

Recenzja Lorda Sidiousa

Ostatni tom tej przedziwnej odysei kosmicznej. Tym razem znów odchodzimy trochę od schematu, ale nie wiele. Główna formuła pozostaje bez zmian, zmienia się tylko tło.

Wujek Hoole, Zak i Tash postanawiają się ukryć, gdzieś gdzie Imperium nie będzie w stanie ich znaleźć. Znajdują jedną taką planetkę. Dagobah. Czemu to musiała być Dagobah? Nie ważne, zresztą. Lecą tam i niespodzianka, planeta jest zamieszkana przez grupę przemytników pod wodzą Platt Okeefe. Ale to i tak nic, kilkadziesiąt ładnych lat wcześniej rozbił się tam okręt Starej Republiki. Kilka osób przeżyło i ich potomkowie nadal znajdują się na tej planecie. No i mają takie trochę dziwne zwyczaje, związane z kanibalizmem. Cóż, nieźle jak na niezamieszkałą planetę. Tylko jedna drobna uwaga, nie wiadomo kto zjada ludzi. Podejrzany jest mały zielony stworek z uszami, który dość dziwnie mówi. Yoda. Prawdę mówiąc, gdy autor próbował mi coś takiego sugerować, ja już wymiękłem. Tak, to jest dopiero koniec z przytupem. No ale, żeby było ciekawiej na planecie ląduje też Boba Fett. Więc w tym miejscu dochodzi do wielkiego spotkania Fetta i Yody, aż dziw, że się nie poznali, ale tego autor mógł nie wiedzieć.

Warto zauważyć, że końcówka pozostawia miejsce na dalsze przygody. Jedyna zmiana jest taka, że wujek Hoole decyduje się przejść na stronę Rebelii, a raczej się do niej przyłączyć (wcześniej uciekał przed Imperium). Zresztą epilog kończy się w miejscu, gdy Vader wzywa łowców nagród. Swoją drogą w tamtym czasie musiał być niezły ruch nad Dagobah.

Dla mnie niestety, to była kolejna męcząca lektura. W serii bywały różne, lepsze i gorsze, mniej lub bardziej absurdalne. Ale najbardziej męczą takie, gdzie bzdur może i nie ma dużo, ale niestety to samo jest z treścią. Kanibalizm dawał duże pole do popisu, ale próba jeszcze ten nieszczęsny Yoda. Cóż, odradzam.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 1/10
Klimat: 1/10
Opis świata: 2/10
Rozmowy: 2/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 1,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 1 2010-05-20 22:55:25


TAGI: Bantam Books (73) Galaxy of fear (12) John Whitman (14) Steve Chorney (12)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..