TWÓJ KOKPIT
0

Rebellion - galeria okładek :: Komiksy


Rebelia (Rebellion) to komiksowa seria ukazująca się nakładem wydawnictwa Dark Horse, stanowiąca bezpośrednią kontynuację cyklu Empire. Została zapoczątkowana 1 marca 2006 r. gdy do sprzedaży trafił numer zerowy. Następnie seria ukazywała się w nieregularnych odstępach, aż do premiery ostatniego numeru w sierpniu 2008 r.
Na naszym rynku do tej pory pojawiły się tylko dwie historie z cyklu Rebelion. Pierwsza z nich zatytułowana Drobne zwycięstwa została wydana w grudniu 2010 r. w Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7), druga to Wektor , która ujrzała światło dzienne w lutym 2011 r.
Scenariusz serii przygotowali: Rob Williams, Jeremy Barlow, John Ostrander, natomiast autorami rysunków są: Brandon Badeaux, Michel Lacombe, Colin Wilson, Dustin Weaver oraz Jan Duursema.

Cykl Rebellion opisuje wydarzenia z wczesnego okresu walk Sojuszu z Imperium, niedługo po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Występują tu m.in. główni filmowi bohaterowie oraz postacie, pojawiające się wcześniej w serii Empire.

W 2008 r. na łamach Rebelliona pojawił się crossover Wektor (Vector), historia która została zapoczątkowana w cyklu Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic), a następnie kontynuowana kolejno w seriach Mroczne Czasy (Dark Times), Rebelia (Rebellion) i Dziedzictwo (Legacy).


Okładki wydań zeszytowych


Polskie wydania


Okładki wydań zbiorczych

Omnibus: The Other Sons of Tatooine

Omnibus: At War with the Empire Vol. #2
Alternatywne okładki

Pełne okładkiTAGI: Colin Wilson (16) Dark Horse Comics (566) Egmont Polska (634) Luke Ross (5) Rebelia (Rebellion) (9) Travis Charest (8)
Loading..