TWÓJ KOKPIT
0

Pirates... And Worse! :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: Pirates... And Worse!
Autor: Simon Beecroft
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2010
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-5773-4
Recenzja Lorda Sidiousa

Dorling Kindersley zasypuje nas kolejną porcją produktów związanych z Wojnami Klonów. Tym razem padło na dwa odcinki - Dooku Captured i Gungan General. I choć sama książeczka ma niewiele stron, tym razem nie ma powodu do narzekania, na jej miałkość. Dlaczego? Po pierwsze forma, a po drugie docelowy odbiorca.

DK bardzo uważa, by przypadkiem nie wydać czegoś, co byłoby adaptacją odcinka. Tę książeczkę można by pod to podciągnąć, ale nie do końca. Raczej ocieramy się o fabułę, cała reszta zaś to bardzo prosty przewodnik o postaciach, miejscach i innych elementach sagi. A że skierowany do najmłodszej grupy czytelniczej (poziom czytelniczy 1 – dopiero nauka), to i język prosty, i zdania krótkie, ale też i informacyjnie nie jest to nic nadzwyczajnego, choć należy przyznać, że spełnia to swoją rolę.

Pozycje DK mają jeszcze jedną cechę. Są tworzone na dość wysokim poziomie wizualnym. Fotosy wykorzystane w książeczce wyglądają dobrze, są barwne, kolorowe, a w połączeniu z papierem kredowym, całość prezentuje się znakomicie. Dodatkowo mamy też standardowo już indeks i glosariusz w dodatku z obrazkami. Oczywiście wszystko na poziomie osoby, która dopiero uczy się czytać.

Nie wymagam od twórców książeczek młodzieżowych nic nadzwyczajnego. Jednak istnieje pewien poziom, poniżej którego nie warto schodzić. W przypadku pozycji DK możemy mieć pewność, że będą one powyżej tego minimum. Wzorowy produkt, w swojej klasie.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość zdjęć: 9/10
Jakość informacji: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2010-07-05 22:32:55


TAGI: DK Readers (52) Simon Beecroft (26) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..