TWÓJ KOKPIT
0

What is a Wookiee? :: Książki


Oryginalny tytuł: What is a Wookiee?g
Autor: Laura Buller, Kate Simkins
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2005
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 3,99 USD
ISBN: 0756611466
Recenzja Lorda Sidiousa

Żeby nie było, iż uprawiam jakąś kryptoreklamę produktów DK, warto wrócić czasem do ich niektórych wcześniejszych dzieł. „What is a wookiee?”, to niestety dobry przykład, produktu zrobionego trochę na siłę. Fabrycznie. Nie znaczy, że od razu beznadziejnego dna, bo DK stara się trzymać jakiejś minimalnej jakości, ale minimum nie zawsze musi być satysfakcjonujące.

Książeczka pochodzi z roku 2005, powstała niejako na fali „Zemsty Sithów”. Niestety sprawia wrażenie, zakontraktowanej, wydanej, choć niekoniecznie dopracowanej. Bynajmniej nie chodzi o warstwę graficzną. DK nadal odwala tu solidną robotę. Gorzej niestety z wartością merytoryczną, która jest kierowana do najmłodszego odbiorcy. W końcu to poziom 1, czyli uczący się czytać. W efekcie dostajemy zdania typu „to jest Chewbacca”" i zdjęcie. Nie byłoby to złe, gdyby faktycznie całość prezentowała nam Wookieech, ich planetę, kulturę, rodzinę Chewiego. Niestety nie mam zielonego pojęcia, jak tytuł ma się do treści. W środku znajdziemy kilka zdjęć z całej sagi i mini przewodnik po stworach i rasach, acz bez jakiegoś pomysłu. Tyle się zmieściło to tyle jest. A co akurat było pod ręką, to wpadło do książki. Gorzej, że często nie skupiamy się na warstwie gwiezdno-wojennej, a raczej pokazujemy, że Jawowie noszą kaptur, a Jabba ma ogon.

Na końcu znajduje się indeks, oraz kilka nowych słówek (ogon, kaptur, kosmos, narzędzie, skrzydło, las, podracer i statek kosmiczny) wraz ze zdjęciem.

Ta książka przypomina mi niestety zupę jarzynową, robioną na podstawie tego, co jest w lodówce. Owszem może smakować, ale podobną zupę można przyrządzić o wiele lepiej. Tak samo jest z tą książeczką.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Jakość zdjęć: 7/10
Jakość informacji: 2/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2010-07-08 23:37:27


TAGI: DK Readers (52) Kate Simkins (1) Laura Buller (2)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..