TWÓJ KOKPIT
0

Epic Battles :: Książki


Oryginalny tytuł: Epic Battles
Autor: Simon Beecroft
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2008
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 3,99 USD
ISBN: 0756611601
Recenzja Lorda Sidiousa

Spośród wielu książek i przewodników dla dzieci, „Epic Battles” pozostał mi w pamięci na długo, wybił się i to już od pierwszego spojrzenia. Sama okładka jest wręcz rewelacyjna i obiecująca. Życzyłbym sobie więcej takich. No i przyznam, że w pewien sposób koresponduje z treścią.

Książka należy do poziomu 4, czyli dla dzieci, które już są doświadczone w czytaniu. Całość zaś jest przewodnikiem po bitwach. Tak kosmicznych, jak i planetarnych, no i dodatkowo jeszcze o słynnych starciach i pojedynkach. Pal licho, że to wszystko z filmów, natomiast forma przedstawienia walk, sprawia jedynie, że żałuję iż to pozycja dla dzieci. Bo musi być uproszczona. Chciałbym, by ten temat jeszcze kiedyś poszerzono, wzbogacono go o plany strategiczne wojen, jak to miało miejsce w The Essential Atlas czy rozrysowanie konkretnych bitw jak w Complete Locations, by dodano statystyki, opisy strategii i przebiegu. Tu na 48 stronach dostajemy jedynie zajawkę, pewną obietnicę, którą można by wprowadzić w życie. Zresztą nie oszukujmy się, po książeczce dla dzieci nie spodziewam się przewodnika po wojskowości. Jedynie czegoś, co sprawi, że dzieciak zacznie myśleć i tym się interesować. Jednak zanim zrozumie czym są manewry, taktyki, miną jeszcze lata. Trudno go tym zanudzać teraz. Lepiej pokazać mu bitwę, pokazać, kto jest zły, kto dobry, i przygodę, oraz dać znać kto wygrał. Choć niestety zdarzają się i drobne pomyłki. Przy opisie Tarfulla widzimy zdjęcie Merumeru.

Całość niestety daje jedynie przedsmak tego, jak mógłby wyglądać niesamowity przewodnik po zagadnieniach wojskowych w Gwiezdnej Sadze i osobiście żałuję, że nie powstał. A jako produkt dla dzieci, ta książka jest z pewnością warta zauważenia.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 9/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość informacji: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Hego Damask 9 2013-07-22 12:27:57
Lord Sidious 9 2010-07-11 22:27:45


TAGI: DK Readers (52) Simon Beecroft (26)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..