TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Adventures :: Książki


Oryginalny tytuł: Jedi Adventures
Autor: Heather Scott
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2009
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 3,99 USD
ISBN: 0756645271
Recenzja Lorda Sidiousa

Tym razem miast przewodnika, dostajemy adaptację dwóch odcinków serialu Wojny Klonów, acz w wersji DK (nie Grosset & Dunlap). Są to odcinki Rising Malevolence oraz Cloak of Darkness. I tu właściwie pojawia się podstawowe pytanie, czy te odcinki coś łączy? Trochę Ahsoka i to właściwie wszystko. Heather Scott miał pomysł by ukazać Jedi podczas ich dość różnych przygód. Cóż, wyszło.

I choć przyznam, że osobiście nie przepadam za kombinowanymi książeczkami, łączącymi różne odcinki (np. Meet Ahsoka Tano), tym razem nawet to wyszło. Może dlatego, że w DK inaczej podchodzi się do adaptacji, w sposób mi bliższy. Nie musimy jak najwięcej pokazywać, ważne, by opowiadana historia trzymała się kupy. Mnie osobiście to się podoba. Zresztą jak to w książeczkach DK bywa, fabuła jest tylko jednym z elementów. Pozostałe dwa to wspaniałe zdjęcia, bardzo dobrej jakości, no i przewodnik. Na marginesach znajduje się dużo ciekawostek, dla najmłodszych fanów, którzy z pewnością wiele się mogą tu naczyć.

Całość to 4 poziom, czyli trzeba już mieć pewną wprawę w czytaniu. Dodatkowo dostajemy indeks i glosariusz.

I choć sposób łączenia obu odcinków jest raczej przypadkowy, przypomina to raczej antologię, niż spójną pozycję, przyznam, że wolę takie wydania od produktów Grosset & Dunlap. Co nie znaczy, że mamy do czynienia z czymś wybitnym. Acz chciałbym by produkty dla dzieciaków prezentowały właśnie, co najmniej taki poziom.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2010-07-11 22:51:12


TAGI: DK Readers (52) Heather Scott (5)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..