TWÓJ KOKPIT
0

Star Tours :: Fandom

Star Tours

Warto zadać sobie pytanie, czym jest właściwie Star Tours. Odpowiedź jest prosta, kino 4D, czyli takie, gdzie poza obrazem i dźwiękiem film doświadczamy także innymi zmysłami. Choćby przez zapach, czy dotyk, ale przede wszystkim czujemy jak się poruszamy. Tu akurat nie możemy nic dotykać, czy czuć, siedzimy bowiem w środku promu kosmicznego i latamy. Startujemy z bazy Rebeliantów (z małymi problemami) i potem w nadprzestrzeń, wyjście, trochę lawirowania przy bitwie, przelot nad Gwiazdą Śmierci, jeszcze jakieś pole lodowych asteroid. Mnóstwo skręcania i uników. I to czujemy, gdy cały nasz prom się obraca w odpowiednich kierunkach. Chyba najfajniej jest zrobione wlatywanie nadprzestrzeń. Szkoda, że całość trwa zaledwie kilka minut. Ale na prawdę warto z tego skorzystać.

Dość ciekawe jest otoczenie, bowiem zaczynamy od wejścia utrzymanego w klimacie Endoru, przechodzimy przez przejście, gdzie droidy coś naprawiają. Widzimy także plakaty, wyjście zaś znajduje się na Tatooine. Tuż obok zaś odbywa się szkolenie Jedi (według utartych, sprawdzonych schematów, acz zawsze są chętni). Przejście całości trwa zaledwie kilkanaście minut, ale za to jakich.


Endor z daleka

AT-AT przy wejściu do Star Tours

Wejście do Star Tours

AT-AT od dołu

Noga AT-AT

AT-AT

Wioska Ewoków

Już w środku, fotel C-3POpromDroidy pracujące w hangarze

Droidy ptaki, które sobie siedzą nad głowami przechodniów
W tym miejscu kończy się też przejście przez korytarz stylizowany na Gwiezdne Wojny. Następnie wsiadamy do promu, właściwego kina, gdzie po zgaszeniu świateł, zapięciu pasów i zamknięciu drzwi rozpoczyna się właściwy seans.


Wewnątrz promu

Tuż przed startem
Po wyjściu zaś mamy już normalny korytarz z kilkoma plakatami i wejście do sklepu z gadżetami Gwiezdno-wojennymi.

Plakaty reklamujące Star ToursWyjście ze Star Tours, już na Tatooine


1 2 (3) 4 5


TAGI: Disney (4) Disneyland (14) Relacja (301) Star Tours (2) Zdjęcia (7)
Loading..