TWÓJ KOKPIT
0

Star Tours :: Fandom

Hollywood Studios

Star Tours to chyba najsłynniejsza atrakcja gwiezdno-wojenna w Disneylandach. Nam udało się obejrzeć ją, tuż przed zamknięciem, w Disney World na Florydzie w Orlando. Sam Disney World to kompleks składający się z kilku różnych parków rozrywki, z których jeden – Hollywood Studios interesował nas najbardziej. Jest on poświęcony w całości filmom, a jedną z jego atrakcji są oczywiście Gwiezdne Wojny. Należy pamiętać, o tym, że Star Tours jeszcze w 2010 działało w kilku parkach Disneya na świecie (w tym w Japonii i w Paryżu).


Centrum Disney World, stąd można udać się do konkretnych parków za pomocą lokalnego transportu.

Klimatyczne centrum Disney World

W tle widać słynny zamek Disneya
Pierwszy Star Tours otworzono w roku 1987, kiedy nastąpiło pewne otwarcie parków Disneya na inne marki, rzeczy niekoniecznie związane z tym, co sami wyprodukowali. Gwiezdne Wojny nadały się do tego idealnie. Nakręcono specjalny film, w którym wystąpił między innymi Anthony Daniels jako C-3PO. I całość potem kopiowano w różnych parkach Disneya na całym świecie. W tym roku (2010) Star Tours jest zamykany, więc dla wielu to ostatnia szansa by go zobaczyć. W przyszłym zaś ma pojawić się nowa gwiezdno-wojenna atrakcja, czyli Star Tours II.


Hollywood Studios

Reklama Star Tours i ostatniej

Jedną z imprez w ramach Celebration V było „Last Tour to Endor”, czyli ostatnie pożegnanie z Star Tours. Co prawda w Orlando zostanie ono zamknięte dopiero we wrześniu, ale pożegnać można się wcześniej. Całe wydarzenie odbyło się w nocy, już po normalnym zamknięciu Hollywood Studios. Dodatkowo w nocy odbywał się pokaz sztucznych ogni. My jednak na Star Tours udaliśmy się trochę wcześniej, także po to by móc spokojnie obejrzeć tę atrakcję po raz ostatni, przed jej zamknięciem. Zresztą, co tu dużo mówić całe Hollywood Studios to wspaniała atrakcja, dla kogoś kto choć trochę lubi kino. Można tu zobaczyć nie tylko tematyczne atrakcje np. związane z Indianą Jonesem, Muppetami czy Księciem Kaspianem, nie wspominając o kilku innych produkcjach Disneya, ale też dużo pokazów kaskaderskich, wraz z wyjaśnieniem niektórych sztuczek. To wspaniała zabawa, chyba nawet bardziej dla starszych, niż młodszych.


Hollywood Studios


1 (2) 3 4 5


TAGI: Disney (4) Disneyland (14) Relacja (301) Star Tours (2) Zdjęcia (7)
Loading..