TWÓJ KOKPIT
0

Star Tours :: Fandom

Inne atrakcje: pozostałe nawiązania

Tuż przy Star Tours odbywa się trening Jedi, według schematu Jedi Academy. Podobne zabawy dla dzieci miały także miejsce na Celebration (IV, V, Europe) i innych miejscach, a także ich odpowiedniki można zobaczyć w Polsce, dzięki przedstawicielom naszych organizacji kostiumowych.


Trening Jedi


Podczas przejażdżki po parku można natknąć się na makiety pojazdów, wykorzystywane w filmach. Dwie zwracają na siebie szczególną uwagę.W jednym z pawilonów ulokowano wystawę kostiumów. Przy okazji dwóch gwiezdno-wojennych pokuszono się także o dodatkowe gablotki.


Kostium Dartha VaderaKostium Dartha Maula


Nawiązania do Gwiezdnych Wojen można też znaleźć w najważniejszych momentach z historii kina, acz niestety tam widzimy je, albo słyszymy, przy okazji puszczanego filmiku. Za to znalazła się tam wystawa nawiązująca do Indiany Jonesa.


Poszukiwacze zaginionej arki
Na całą wyprawę do Hollywood Studios jeden dzień to trochę mało. To park, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji, zwłaszcza takich, które pokazują powstawanie efektów specjalnych, scen kaskaderskich i innych elementów współczesnego kina. Gwiezdne Wojny są częścią współczesnej kultury i to tu doskonale widać, gdyż same wyłażą poza sztywne ramy Star Tours. To nie udaje się wszystkim filmom, które są tu prezentowane. Gdy już otworzą Star Tours II z pewnością będzie trzeba je zobaczyć i porównać. No i przy okazji zobaczyć te atrakcje, do których teraz nie udało się dotrzeć.

A na sam koniec jeszcze jedna rzecz. Filmiki ze Star Tours. Niestety nieoficjalne.


Raport, zdjęcia i filmiki przygotowali: Lord Sidious i Miszka


1 2 3 4 (5)


TAGI: Disney (4) Disneyland (14) Relacja (301) Star Tours (2) Zdjęcia (7)
Loading..