TWÓJ KOKPIT
0

Narysuj sobie Cada Bane`a :: Dla dzieci

Ilustrator Grant Gould wyjaśnia jak w kilku prostych krokach można narysować niebezpiecznego łowcę nagród Cada Bane’a, znanego z serialu animowanego "Wojny Klonów".

Krok pierwszy: Na początek każdego rysunku musisz stworzyć podstawowy szkielet, dlatego w pierwszym kroku będziemy rysować tylko podstawowe linie. Użyj linii i kółek, które będą reprezentować głowę, kolana, ręce i resztę ciała Cada Bane’a.
Krok drugi: Kiedy kreskowy szkielet jest już gotowy, możesz zacząć zarysowywać kształt ciała Cada, ręce, nogi i ramiona. Zrób to delikatnie ołówkiem, a jeśli się pomylisz można ten błąd zmazać i narysować jeszcze raz. Użyj linii narysowanych w kroku pierwszym, żeby Cię poprowadziły. Cad Bane nosi bardzo szeroki kapelusz, więc nie zapomnij narysować szerokiego owalu, który przechodzi przez jego czoło i brodę, oraz sięga z obu stron ponad długość jego ramion.
Krok trzeci: Teraz, kiedy gotowe są już podstawowe kształty i poza, czas lekko narysować niektóre bardziej szczegółowe elementy postaci, takie jak przedramiona (ma na nich długie rękawice, tak jak Boba Fett), kabury na biodrach, twarz, itp. Rysuj lekko i delikatnie, nie obawiaj się niektórych elementów usuwać i rysować ponownie.
Krok czwarty: Czas na narysowanie ostatecznej wersji ołówkiem. Po prostu obrysuj wcześniej narysowane linie i kształty, tylko teraz nieco mocniej. Możesz też użyć cieniowania. Ilość szczegółów jaką chcesz mieć w rysunku zależy tylko od Ciebie. Rysuj tak długo, aż będzie dobrze..
Krok piąty: Jeśli chcesz swój rysunek wzmocnić markerem, albo pisakiem, po prostu narysuj ponownie linie rysowane wcześniej ołówkiem. Kiedy efekt będzie zadowalający możesz usunąć wszystkie niepotrzebne linie rysowane ołówkiem, żeby został tylko te rysowane pisakiem. Możesz też skserować swój szkic i dla ćwiczeń kilkukrotnie go obrysowywać. Pamiętaj, że rysunek nie musi być perfekcyjny za pierwszym razem. Ćwiczenie czyni mistrza!
Krok szósty: Jeżeli chcesz rysunek pokolorować. Niektórzy lubią używać kredek, albo pisaków, niektórzy kolorują na komputerze. Ja zeskanowałem swój rysunek do komputera i pokolorowałem w Photoshopie.


TAGI: Dla dzieci (150) Nauka rysowania (17)
Loading..