TWÓJ KOKPIT
0

Królowa Amidala - bohaterowie :: Różne

Choć na podstawie epizodów "starej trylogii" niewiele można wywnioskować na jej temat, wiadomo było, iż odegrała ona ważną rolę w historii galaktyki. Dała życie bliźniętom - Lei i Luke'owi. Przez wiele lat nie znano nawet jej imienia Jednakże dzięki "Mrocznemu widmu" postać ta została przedstawiona fanom Sagi.

    Urodzona jako Padme Naberrie w małej górskiej wiosce, wychowana w skromnej rodzinie, od dzieciństwa przejawiała swe niebanalne zdolności. W wieku 12 lat była księżniczką Theed - stolicy swej rodzimej planety, Naboo. Po abdykacji ówczesnego króla Veruny to właśnie Padme obwołano nową władczynią - z racji panującej na planecie monarchii elekcyjnej. I choć miała ona wówczas tylko 14 lat, nie była najmłodszą królową w historii.

    Padme jako władczyni przyjęła imię Amidala. Jej rezydencją stał się pałac w Theed - wspaniała budowla o charakterystycznej, niebieskawej kopule zbudowana w tradycyjnym stylu Naboo. Amidali towarzyszyło od tej pory wielu pomocników i doradców. Sio Bibble, gubernator, stał na czele tak zwanej Rady Koronnej służącej królowej pomocą. Nad bezpieczeństwem Padme czuwało wielu ludzi ze Straży Pałacowej, Kosmicznego Korpusu Bojowego czy Sił Bezpieczeństwa. Podlegali oni Kapitanowi Panace. Jednak m.in. w celu zwiększenia bezpieczeństwa królowej stosowano także pewien fortel. Amidala przebierała się za dwórkę przyjmując imię Padme, zaś Sabe bądź kolejna z 5 służek zajmowała jej miejsce. Dzięki temu królowa miała także większą swobodę działania. Dwórki Sabe, Sache, Rabe, Yane, i Eirtae pomagały Amidali w układaniu wymyślnych fryzur, makijażu czy zrozumieniu tajników etykiety.

    W wizerunku królowej bardzo ważną rolę odgrywała wszechobecna symbolika. Wiele wspaniałych sukni ukrywało jakieś szczególne znaczenie. Każda z nich była bogato zdobiona i podkreślała tym rangę młodziutkiej władczyni.

    Charakterystyczny makijaż Amidali także nie był przypadkowy. Przedzielająca na dwie połowy wargę czerwona linia to hołd składany cierpieniom mieszkańców Naboo sprzed Wielkiej Ery Pokoju. Dwie pomalowane na policzkach kropki to symbol symetrii, ładu.

    Chociaż wielu nie wierzyło w zdolności młodziutkiej Amidali, ta nie zawiodła swego ludu. Spełniła jego oczekiwania także podczas walki z Federacją Handlową, choć w każdej chwili mogła zrzec się tronu. Mądra i sprytna znalazła sposób na pokonanie przeciwnika.

    Przy okazji swych związanych z tym przygód poznała swego przyszłego ukochanego - młodszego o 6 lat Anakina Skywalker'a. Ich miłość nie stała się jednak sielankową love story, a dramatem. Nie wiadomo dokładnie pod czyim wpływem Anakin przeszedł na Ciemną Stronę Mocy. Amidala musiała ratować przed ojcem ich dzieci - bliźniaki Leię i Luke'a. Obi Wan Kenobi pomógł jej w tym i umieścił chłopca na Tatooine, natomiast Amidala i Leia schroniły się u wicekróla Alderaan - Bail'a Organy, na tejże planecie. Leia niezbyt dobrze pamiętała matkę, ale zawsze mówiła, iż była ona piękna, lecz smutna.

Niech Moc Będzie z Wami !

MartaTAGI: Epizod I: Mroczne widmo (57)
Loading..