Książki

The Lost Prince: A Droid Adventure


Autor: Ellen Weiss
Oryginalny tytuł: The Lost Prince: A Droid Adventure
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Random House 1985
Okładka i ilustracje wewnątrz: Amador
Stron: 30

Recenzja Lorda Sidiousa

Kolejny relikt zamierzchłej przeszłości, czyli książeczka powiązana z prawie zapomnianym serialem „Droids”. Jak łatwo się domyślić to adaptacja odcinka pt. The Lost Prince. I niestety słowo adaptacja można by tu śmiało zamienić na streszczenie scenariusza i nic by się nie zmieniło. Format jest duży, trochę podobny do How the Ewoks Saved the Trees: An Old Ewok Legend, acz trochę się różni. Trochę dziwny zabieg, tym bardziej, że to ten sam wydawca. Natomiast forma jest prawie identyczna. Trochę tekstu i dużo obrazków, które również próbują odwzorować akcję odcinka. Z tym, że przyznam iż są malowane na nowo, postaci da się rozpoznać, ale wizualnie wygląda to zdecydowanie lepiej niż serial. Chciałbym by „Droids” był tak dopracowany graficznie jak rysunki w tej książeczce. Pewnie dziś by mniej straszył.

Druga sprawa to warstwa fabularna. Autorka Ellen Weiss nawet nie stara się wejść w krótkie opisy dające nam choćby trochę więcej informacji niż to, co zawarto w scenariuszu. Koncentruje się głównie na dialogach i opisach tego, co się dzieje. Choć przyznaję, że zwłaszcza sceny żartobliwe przesiewa, tak by pasowało jej to do historii. O ile wizualnie książeczka jest ciekawa, o tyle historia, którą prezentuje jest już dużo trudniejsza do przełknięcia. Pewnie także ze względu na sam odcinek, który do najciekawszych nie należy.

„The Lost Prince: A Droid Adventure” to doskonały dowód na to, że nawet w latach 80. pojawiały się przeciętniaki, że odcinki serialu adaptowali rzemieślnicy, którzy nawet nie mieli ochoty rozejrzeć się po uniwersum, czy zadać choćby podstawowe pytania. Tym bardziej należy więc docenić takie pozycje jak The Adventures of Teebo: A Tale of Magic and Suspence Joe Johnstona. Niestety ten wyrób rzemieślniczki słusznie znalazł się w lamusie i dobrze byłoby gdyby tam pozostał.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Klimat: 3/10
Opis świata: 3/10
Ilustracje: 7/10
Rozmowy: 4/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2010-12-19 12:35:11

Tagi: Droids (32) Ellen Weiss (1) Random House (22)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.