TWÓJ KOKPIT
0

Little Library :: Książki


Autor: Sumbird
Oryginalny tytuł: Star Wars: The Clone Wars: Little Library
Wydanie PL: brak
Wydanie USA:Sunbird / Grosset & Dunlap 2010
Okładka: Lucasfilm
Stron: koło 20
ISBN: 9781409390312

Recenzja Lorda Sidiousa

Jakiś czas temu recenzowałem dwie pozycje Scholastica: Heroes i Spaceships, przeznaczone dla najmłodszego możliwego odbiorcy. Takiego, który jeszcze niekoniecznie czyta, ale z pewnością gryzie, ślini i Moc wie co jeszcze wyprawia z książeczkami. „Little Library” to brytyjski odpowiednik tego produktu, choć przyznaję wprost, zrobiony dużo lepiej.

Po pierwsze zamiast jednej książeczki dostajemy ich sześć. Wszystkie związane z Wojnami Klonów (popularnym serialem), poświęcone kolejno Anakinowi Skywalkerowi, Ahsoce Tano, Obi-Wanowi Kenobiemu, Asajj Ventress, Generałow Grievousowi oraz Cadowi Bane’owi. Każda z nich ma bardzo mały format i zaledwie kilka twardych stron. Na każdej z nich jest obrazek bohatera i jakiś krótki opis. Tym razem nie zawsze wzięty totalnie z kosmosu, bo na przykład to, że Ahsoka jest z rasy Togruta i pochodzi z planety Shili, mnie osobiście zaskoczyło. Na plus. Nie spodziewałem się po książeczce dla malutkich dzieciaków takich szczegółów. Przyznaję, że zdarzają się wpadki – np. planeta Duros, ale nie traktuję tego wydania jako źródła konkretnej informacji, więc to, że dzieciak będzie wiedział w którym kościele dzwoni, moim zdaniem jest satysfakcjonujące.

Poza warstwą merytoryczną i wizualną zachowaną w kolorach najnowszych produktów z cyklu Wojny Klonów (ciemny niebieski), dzieci dostają jeszcze jedną rzecz do zabawy okładki. Z grzbietów układa się logo Gwiezdnych Wojen – o ile włoży się je w odpowiedniej kolejności do pudełka, zaś z tylniej części okładki da się ułożyć obrazek. I mam wrażenie, że to może dostarczyć więcej zabawy niż reszta. A sam fakt, że mamy tu sześć książeczek z pewnością ucieszy tych rodziców, którzy mają więcej małoletnich fanów w domu.

Podsumowując, znów powrócę do porównania z książkami Scholastica. Oto widzimy jak niewiele trzeba zachodu, by produkt lepiej dopasować do odbiorcy. W tym formacie nawet niewielka liczba stron nas nie boli. Zresztą strony nie są tak grube jak w amerykańskim wydaniu, a przy tym ich trwałość jest bardzo podobna.
Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Klimat: 3/10
Opis świata: 2/10
Rozmowy: 0/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 7 2010-12-19 15:24:31


TAGI: Grosset & Dunlap (40) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..